Lex TVN przegłosowane! Wyniki głosowania Lex TVN

Lex TVN przegłosowane! Reasumpcja podczas obrad Sejmu. Zobacz wyniki głosowania w związku z anty-TVN ustawą. Co dalej z gigantami medialnymi, jak TVN?

Lex TVN przegłosowane. Obrady w Sejmie nie były jeszcze tak burzliwe, jak dzisiejszego wieczoru. Zobacz o co chodzi z “Lex TVN głosowanie na żywo” oraz wyniki głosowania Lex TVN.

O której głosowanie Lex TVN? Nie przejmuj się, nie musisz przeżywać tego momentu, bo to już dawno przeszło do historii. Jednak najciekawsze jest to, co działo się dziś wieczorem w Sejmie. Niektórzy doszukują się w działaniach posłów zamachu stanu. Dziś wieczorem doszło do Reasumpcji. Co to oznacza?

Reasumpcja to ponowne rozpatrzenie sprawy związane z równoczesnym uchyleniem skutków uprzedniego rozstrzygnięcia przez dany organ. W tym przypadku chodzi oczywiście Sejm.

Jeśli nie śledzisz na bieżąco tego, co dzieje się w naszym pięknym kraju, nie przejmuj się. Oto skrót najważniejszych wydarzeń.

Kto głosował za ustawą?

Czy jutro dojdzie do zamieszke w całym kraju?
Lex TVN przegłosowane (1)

11 sierpnia 2021 roku została przegłosowana nowela ustawy o radiofonii i telewizji przygotowaną przez Prawo i Sprawiedliwość. Za było:

  • 223 posłów klubu PiS,
  • posłowie Kukiz’15: Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk
  • pięcioro posłów Porozumienia: Marcin Ociepa, Grzegorz Piechowiak, Wojciech Murdzek, Anna Dąbrowska-Banaszek i Mieczysław Baszko.
  • Za głosowali też posłowie niezrzeszeni: Zbigniew Ajchler i Łukasz Mejza.

Kto był przeciwny ustawie?

Lex TVN / Czy niedługo upadną niezależne media?
Lex TVN przegłosowane (1)
  •  posłowie: KO, Lewicy,
  • Koalicji Polskiej-PSL,
  • Polski 2050
  • pięcioro posłów Porozumienia: Stanisław Bukowiec, Jarosław Gowin, Iwona Michałek, Magdalena Sroka i Michał Wypij, Stanisław Tyszka (Kukiz’15).
  • posłowie koła Polskie Sprawy: Zbigniew Girzyński, Andrzej Sośnierz i Paweł Szramka i Agnieszka Ścigaj.

Co to jest Lex TVN?

Lex TVN to ustawa, za którą opowiedziała się większość posłów Prawa i Sprawiedliwości. Zmiany w prawie medialnym spowodują, że stacja (TVN) wkrótce straci koncesję na nadawanie. Jedyne, co może uchronić przed upadkiem TVN to sprzedanie jej przez koncern Discovery, który jest jej właścicielem.

Ustawa stanowi, że w Polsce mogą nadawać tylko takie media, w których udział zagranicznego kapitału nie przekracza 49 procent. Wyjątkiem jest to, kiedy nadawca ma siedzibę na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Sensacyjny początek głosowania

Burzliwe obrady Sejmu! Najpierw zaczęło się od głosowania o odroczenie obrad do września. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poddała to głosowaniu. Jednak najciekawsze jest to, że wcześniej miała ogłosić przerwę do 15 września. Po głosowaniu ogłoszono 15 m przerwy. Jednak kilku posłów rzekomo pomyliło się podczas głosowania (Kukiz, Sachajka). W tym czasie Marek Suski zaczął zbierać podpisy pod wnioskiem o reasumpcję głosowania w sprawie odroczenia obrad Sejmu.

Okazało się, że o reasumpcję poprosiło 30 osłów, gdyż… we wcześniejszym głosowaniu nie został podany termin odroczenia posiedzenia. To co wydarzyło się dalej, już wiecie. Kolejne głosowanie wygrał PiS. Ustawa Lex TVN została przegłosowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *