Samsung OLED S95B: najlepszy telewizor do oglądania filmów?

Samsung OLED S95B to zdaniem koncernu Samsung spełnienie marzeń kinomana. Telewizor OLED zadebiutował na rynku oferując głęboką, smolistą czerń, piękne, wiernie odwzorowane kolory i nieosiągalną dotychczas w telewizorach OLED jasność. Czego jeszcze można spodziewać się po modelu z tegorocznej serii TV OLED od Samsunga?

W tym roku miłośnicy telewizorów Samsunga mają do wyboru po raz pierwszy telewizory OLED z serii S95B. Modele o wielkości 55″ i 65″ mają oferować głęboką czerń, czystą biel i pełną paletę żywych kolorów. Jednak czy to najlepszy telewizor do oglądania filmów w 2022 roku?

Samsung OLED S95B: co warto wiedzieć?

Samsung S95B – telewizor OLED TV / fot. Samsung

Telewizor Samsung QE55S95B – zobacz aktualne ceny

Pełną specyfikację techniczną telewizorów OLED od Samsunga, możecie zobaczyć w naszym osobnym artykule:

Tak naprawdę czy to najlepszy telewizor dla kinomana, dowiemy się, kiedy modele z tej serii trafią do nas na testy. Jednak po specyfikacji technicznej obu modeli widać, że mamy do czynienia na pewno z jednymi z najlepszych telewizorów OLED w 2022 roku.

Jednak w aspekcie oglądania najlepszych filmów i seriali, warto  także zwrócić uwagę na wrażenia audio, jakie zaoferują nowe telewizory OLED 2022. W przypadku serii S95B po praz pierwszy masz do czynienia z Bezprzewodowym Dolby Atmos. Oznacza to jeszcze lepsze wrażenia (przede wszystkim lepszy dźwięk przestrzenny) podczas seansu domowego. Do tego dochodzi wiele opcji poprawy dźwięku, jak Q-Symphony czy Dźwięk Podążający za Obiektem.

Telewizor Samsung QE65S95B – zobacz aktualne ceny

Jak przystało na telewizor dla kinomana nowy OLED ma do zaproponowania wiele także w zakresie dźwięku. Widzowie znajdą tu wbudowany system głośników (2.2.2), który w połączeniu z Dolby Atmos daje wciągający dźwięk przestrzenny. Widzowie, którzy będą chcieli rozbudować swój zestaw kinowy o soundbar Samsung, skorzystają z technologii Q-Symphony, która łączy moc i możliwości głośników telewizora i soundbara. Dopełnienie stanowi Dźwięk Podążający za Obiektem, który śledząc akcję na ekranie dodaje realizmu każdej dynamicznej scenie.

Samsung

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *