Soundbary z Bezprzewodowym Dolby Atmos od Samsunga

Soundbary z Bezprzewodowym Dolby Atmos to propozycja na ten rok od koncernu Samsung. To pierwsze takie listwy głośnikowe z tą technologią. W sprzedaży są już, m.in.  zaawansowane modele Q-Serii, które oferują pierwszy na świecie Bezprzewodowy Dolby Atmos oraz potężne przestrzenne brzmienie.

Najlepsze Soundbary z Bezprzewodowym Dolby Atmos w końcu w sklepach. Przypomnijmy, że w 2021 roku Samsung już po raz 8. z rzędu został liderem rynku soundbarów na świecie. W 2022 roku powraca z dwoma seriami. Q-Seria jest bardziej rozbudowana i to modele: Q990B, Q930B, Q800B, Q700B, Q600B i Q60B. Tymczasem soundbary z designerskiej serii Ultra Slim to dwa modele: S800B i S801B.

Bezprzewodowy Dolby Atmos: seria Q

Samsung HW-Q990B / fot. Samsung

Najwyższym modelem Q-Serii jest potężny model Q990B, który oferuje Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny w formacie 11.1.4. Ofertę zamykają wspomniane modele Q930B, Q800B, Q700B, Q600B i Q60B. Wszystkie oferują zgodność  z technologią Q-Symphony, która potęguje wrażenie dźwięku przestrzennego, łącząc głośniki soundbara z głośnikami telewizorów Samsung. Jednak i tak najważniejszą jest Bezprzewodowy Dolby Atmos w wybranych modelach.

W tym roku w Q-Serii wykorzystana została po raz pierwszy na świecie funkcja *Bezprzewodowego Dolby Atmos. Dzięki niej można zapomnieć o nieestetycznej plątaninie kabli wokół sprzętów. Funkcja pozwala połączyć soundbar bezprzewodowo z telewizorem i odkryć przestrzenne kinowe brzmienie za sprawą technologii Dolby Atmos. Teraz można usiąść wygodnie w fotelu i rozkoszować się wciągającym dźwiękiem, płynącym ze wszystkich stron.

Bezprzewodowa Technologia Dolby Atmos wymaga połączenia i działa z wybranymi telewizorami Samsung z 2022 roku. Do tego musisz mieć źródło dźwięku w formacie Dolby Atmos.

Soundbary z Bezprzewodowym Dolby Atmos
Samsung HW-Q990B / fot. Samsung

Bezprzewodowa Technologia Dolby Atmos dostępna jest w modelach:

  • Samsung HW-Q990B,
  • Samsung HW-Q930B,
  • Samsung HW-Q800B,
  • Samsung HW-Q700B.

Doświadczenia wzbogaci także funkcja Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni. W skrócie sprawia, że soundbar automatycznie rozpoznaje otoczenie, w którym się znajduje i odbiera dane na temat akustyki w zakresie tonów średnich i wysokich. Następnie dostosowuje zasięg i ton dźwięku tak, by perfekcyjnie dopasować się do miejsca, w którym go ustawimy.

Bezprzewodowy Dolby Atmos: seria Ultra Slim

Soundbary z Bezprzewodowym Dolby Atmos
Samsung HW-S800B / fot. Samsung

Ultra Slim, czyli potęga brzmienia zamknięta w minimalistycznej oprawie to dwie serie S800B i S801B. Modele różnią się kolorem, a odznaczają się przede wszystkim Bezprzewodową technologią Dolby Atmos, Ultra Smukłym Designem, czyli unikatowym wzornictwem obudowy o głębokości zaledwie 4 cm.

Soundbary Ultra Slim to nie tylko piękny design, ale też intensywne wrażenia. Dzięki zastosowaniu Bezprzewodowego Dolby Atmos, pozwolą cieszyć się doskonałym dźwiękiem o kinowej jakości i to bez plątaniny przewodów. Z kolei Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 3.1.2 zadba o przestrzenne brzmienie, które będzie się rozchodzić po całym pomieszczeniu. Ponadto soundbary oferują także funkcje charakterystyczne dla Q-Serii – czyli technologię Q-Symphony oraz funkcję Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni.

  • Samsung HW- S800B
  • Samsung HW- S801B

 

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *