Przeźroczysty i elastyczny OLED TV od LG

Przeźroczysty i elastyczny OLED TV od LG. Podczas gdy najwięksi producenci walczą o klienta oferując swoje najlepsze telewizory, jeden z nich wychodzi zdecydowanie na prowadzenie. LG zaprezentował ostatnio 77-calowy wyświetlacz OLED. Jakby tego było mało ten jest przezroczysty i elastyczny.

Na razie wiemy, że koncern LG będzie wprowadzać kolejne produkty o dużej wartości użytkowej. Nie wiadomo tylko, czy także na rynek polski. Z niecierpliwością będziemy śledzić informacje prasowe koreańskiego producenta. Dla porównania telewizor OLED LG OLED77W7V kosztuje… 85 000 złotych.

Przeźroczysty i elastyczny OLED

Przeźroczysty i elastyczny OLED
77-calowy wyświetlacz OLED od LG / fot. LG

To kolejne osiągnięcie, które pozwoliło spółce LG cenionej za doświadczenie w produkcji dużych paneli organicznych, umocnić swoją silną pozycję w branży. To pierwszy i największy na świecie tego typu panel OLED o rozdzielczości Ultra HD 3840 x 2160 pikseli. Przezroczysty (na poziomie ok. 40%) wyświetlacz LG można zwinąć w rolkę o promieniu 80 mm bez żadnego wpływu na jego działanie (…)

Zaprezentowana nowość to kolejny kamień milowy w długiej historii przełomowych produktów spółki LG Display. W roku 2014 firma zaprezentowała dwa wyświetlacze: 18-calowy elastyczny OLED, który można zwinąć w rolkę o promieniu 30 mm oraz 18-calowy przezroczysty OLED. W zeszłym roku, światło dzienne ujrzał 55-calowy panel organiczny o współczynniku przezroczystości 40%.
– LG

Oczywiście na razie to tylko prototyp i raczej jeszcze długo poczekamy, zanim najlepsze telewizory zaoferują takie zginane i przeźroczyste ekrany. Firma LG już od 2013 roku rozwija badania nad telewizorami OLED o dużych przekątnych. 77 cali to faktycznie kolos, więc trzeba także spodziewać się kosmicznej ceny. O ile ten zadebiutuje w sprzedaży.

Źródło: lg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *