Panasonic MZ2000E: nowe telewizory OLED 2023

Panasonic MZ2000E to tegoroczna najwyższa seria TV OLED, która trafi w tym roku do sklepów. Co już wiemy o zaprezentowanych modelach o trzech wielkościach przekątnych zaprezentowanych podczas CES 2023 w Las Vegas?

Panasonic MZ2000E to flagowa seria telewizorów OLED o wielkościach 55″, 65″ oraz 77″. Modele pracują na najnowocześniejszym tego typu panelu z matrycą Micro Lens Array i oferują do tego niestandardową wielowarstwową konfigurację zarządzania ciepłem.

Rezultatem jest znaczny wzrost jasności, przy czym szczytowa jasność wzrosła o około 150%, a średnia jasność również uległa poprawie w porównaniu z zeszłorocznymi modelami. Połączenie nowego modułu z procesorem HCX Pro AI firmy Panasonic sprawia, że każdy szczegół jest wyraźny, z realistycznymi podświetleniami i oszałamiającą dokładnością kolorów.

Telewizory OLED Panasonic MZ2000

Panasonic MZ2000E
Telewizor Panasonic MZ2000E (OLED) / fot. Panasonic

W tym roku najlepsze telewizory od Panasonica to z pewnością te o oznaczeniu MZ2000E. W skład flagowej serii wchodzą trzy modele:

  • Panasonic TX-55MZ2000E
  • Panasonic TX-65MZ2000E
  • Panasonic TX-77MZ2000E

Przypomnijmy, że ubiegłoroczna seria Panasonic LZ2000E dostępna była w dwóch wielkościach 55 i 65 cali. Oznacza to, że w tym roku zyskujemy dodatkową przekątną o wielkości 77 cali.

W telewizorach OLED zastosowano szereg technologii dotyczących jakości obrazu. Poza wspomnianym nowoczesnym panelem OLED, do dyspozycji masz, m.in.:

  • Ulepszony tryb filmowca, by widzowie mogą cieszyć się treścią zgodnie z zamierzeniami twórców.
  • Nowe funkcje gamingowe i kompatybilność z NVIDIA G-Sync, True Game Mode, zorientowane na źródło mapowanie tonów oraz tryby Game Sound Modes.
  • Opatentowaną przez firmę Panasonic ścieżkę dźwiękową 360°, która została wzmocniona przez algorytm Bass Booster dla głębszych niskich częstotliwości.

Na tym oczywiście nie koniec nowości.

Dzięki hollywoodzkiemu tuningowi i doskonałej dokładności odwzorowania kolorów telewizory Panasonic OLED od dawna są chwalone jako najlepszy wybór do filmów, programów telewizyjnych i gier. Teraz najnowszy flagowy model firmy Panasonic jest wyposażony w najnowocześniejszy nowy panel i niezwykły system zarządzania ciepłem1, a także szereg zastrzeżonych ulepszeń w zakresie przetwarzania obrazu, gier i dźwięku. Rezultatem jest najlepszy i najjaśniejszy obraz firmy Panasonic, dzięki czemu MZ2000 to telewizor, który trzeba mieć w 2023 roku.

Najlepsze telewizory Gamingowe 2023?

Telewizor Panasonic MZ2000E (OLED) / fot. Panasonic

Telewizory OLED Panasonic są zgodne z najpopularniejszymi formatami HDR, w tym Dolby Vision IQ, HDR10+ Adaptive i HLG Photo, Do tego dochodzi Algorytm Streaming 4K Remaster, ważny dla treści przesyłanych strumieniowo, które mogą różnić się od HD i wyższych. Ten identyfikuje rozdzielczość i analizuje tekstury według obszaru, aby dostarczać bardziej szczegółowe, czystsze kadry dzięki zaawansowanemu przetwarzaniu adaptacyjnemu.

Gracze z pewnością wykorzystają HDMI w wersji 2.1, obraz 4K dla lepszych rozgrywek online i przede wszystkim 100 Hz matrycę z bardzo niskim input lagiem.

MZ2000 jest również kompatybilny z NVIDIA G-SYNC. Po podłączeniu do systemu korzystającego z karty graficznej NVIDIA RTX,* automatycznie optymalizuje opóźnienie sygnału wejściowego i ustawienia VRR, aby sesje grania były wolne od łez i zacięć na telewizorze zatwierdzonym i teraz rozpoznawanym przez firmę NVIDIA.

*Automatyczny tryb gry SPD (wykrywanie procesora graficznego NVIDIA) działa tylko w przypadku kart graficznych NVIDIA GeForce RTX z serii 30 i nowszych.

Aby każdy tytuł wyglądał jak najlepiej, nowy tryb True Game przenosi wszystkie dostępne dla filmów funkcje dokładności odwzorowania kolorów do świata gier, a ulepszone mapowanie tonów HDR zapewnia zorientowaną na źródło ekspresję z urządzenia do gier. Ponadto tryb True Game można skalibrować i wyświetla logo Calman Calibrated po dostosowaniu za pomocą standardowego w branży oprogramowania do kalibracji kolorów firmy Portrait Displays, Inc. Oznacza to, że tryb True Game naprawdę odzwierciedla wizję twórców gier. Tymczasem Dolby Vision2 Gaming odblokowuje najbardziej realistyczne efekty wizualne w każdej grze (dostępne tylko z 60 Hz).

Dźwięk, Smart TV

Panasonic MZ2000E
Telewizor Panasonic MZ2000E (OLED) / fot. Panasonic

Co jeśli chodzi o dźwięk?

Na rok 2023 zaktualizowano algorytm Bass Booster. Po wybraniu z menu zapewnia głębokie, szybko reagujące basy, co oznacza, że klienci mogą cieszyć się prawdziwie dynamicznym dźwiękiem dzięki wszechstronnemu pakietowi audio telewizora Panasonic 360° Soundscape. Dostrojone przez firmę Technics, wbudowane głośniki skierowane w górę, w bok i do przodu zapewniają w pełni wciągającą przestrzenną scenę dźwiękową dzięki technologii Dolby Atmos2, która ożywia filmy i gry.

MZ2000 jest wyposażony w trzy tryby Sound Focus: tryb Pinpoint, który umożliwia skierowanie dźwięku do jednego określonego punktu; Tryb obszarowy, który umożliwia przesunięcie dźwięku do grupy osób w określonym obszarze pokoju; oraz Spot Mode, który zwiększa głośność w jednym miejscu, pozwalając innym nadal słyszeć dźwięk.

Telewizory Smart TV pracują na najnowszej wersji systemu my Home Screen 8.0, który obsługuje wszystkie główne usługi przesyłania strumieniowego wideo i zawiera ulepszenia funkcji Bass Booster, ułatwień dostępu i funkcji myScenery. Ten często jest porównywany do Androida, ze względu na prostą obsługę oraz szybkość działania.

Panasonic ujawnił już specyfikację techniczną trzech modeli z serii MZ200E. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w osobnym artykule: Panasonic MZ2000E: specyfikacja techniczna.

Ceny telewizorów nie są jeszcze znane, ale te najprawdopodobniej pojawią się w sprzedaży wiosną, o czym świadczy fakt, że pełne dane techniczne trzech modeli są już dostępne na stronie producenta.

Źródło: Panasonic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *