Telewizory Samsung 2023: Neo QLED, MICRO LED i OLED

Telewizory Samsung 2023 mogliśmy oglądać podczas odbywających się targów CES 2023 w Las Vegas. W tym roku z pewnością zobaczymy w sklepach telewizory OLED Samsung S95C oraz tańszą wersję flagowego modelu o oznaczeniu Samsung S90C. Do tego dochodzą nowe modele Neo QLED, MICRO LED. Czego spodziewać się w 2023 roku?

Telewizory Samsung 2023 to wysyp nowych modeli, które zaoferują udoskonalone rozwiązania dotyczące jakości obrazu i dźwięku. Co wiemy o nowych modelach?

Telewizory Samsung Neo QLED 2023

Samsung Neo QLED 2023 / fot. Samsung

W ofercie na 2023 rok nie zabraknie najlepszych telewizorów 8K. Chodzi o modele Neo QLED 8K Excellence Line i 4K*. W 2022 roku były to serie Q700B, Q800B i Q900B. W tym roku będą to telewizory o oznaczeniu:

  • Samsung Q700C
  • Samsung Q800C
  • Samsung Q900C

O doskonały obraz zadba unowocześniony Neuronowy Procesor AI (Neural Quantum), który potęguje możliwości i precyzję podświetlenia Quantum Mini LED z 14-bitowym przetwarzaniem i skalowaniem obrazu dzięki sztucznej inteligencji. Do tego dochodzi szereg opcji poprawy obrazu, jak technologia Wzmocnienia Głębi Obrazu Pro (Real Depth Enhancer Pro) oraz lepsza kontrola nad podświetleniem kształtów (Shape Adaptive Light Control).

Nowością jest Automatyczny Remastering HDR, wykorzystujący technologię głębokiego uczenia do analizowania i stosowania efektów HDR (High Dynamic Range) w czasie rzeczywistym do treści SDR (Standard Dynamic Range) scena po scenie. Oznacza to, że nawet treści w SDR stają się bardziej realistyczne, wyraziste i żywsze.

*Wciąż czekamy na informacje dotyczące telewizorów Mini LED 4K.

Samsung MICRO LED

Telewizor Samsung MICRO LED / fot. Samsung

Poza telewizorami Neo QLED, w 2023 roku pojawią się telewizory z przełomowym podświetleniem MICRO LED  o nowych przekątnych ekranów. Do wyboru będziemy mieli modele od 50, aż do 140 cali. Czym wyróżniają się te  modele?

Dzięki swojej modułowej konstrukcji telewizor MICRO LED nie jest ograniczony kształtem, proporcjami i wielkością ekranu, co pozwala skonfigurować go zgodnie z oczekiwaniami widzów. Dzięki bezramkowej konstrukcji granica między ekranem i rzeczywistością jest jeszcze bardziej płynna.

Telewizory z linii MICRO LED Samsung będą oferowane w 2023 roku w wersjach 50, 63, 76, 89, 101, 114 i 140 cali.

Telewizory OLED

Samsung QE77S95C / fot. Samsung

Nowością jeśli chodzi o telewizory OLED są dwie serie. Flagowa Samsung Q95C zastąpi serię ubiegłoroczną (Samsung Q95B). W 2023 roku do wyboru będziemy mieli jeszcze jedną serię TV OLED. Chodzi o telewizory o oznaczeniu Samsung S90C. Będzie to tańszy wariant telewizorów OLED z flagowej serii.

Poprzez połączenie opracowanej z myślą o telewizorach Samsung Neo QLED technologii Quantum Dot z superwydajnymi Neuronowymi Procesorami zachowano główne zalety technologii OLED, jednocześnie usuwając jej ograniczenia w jasności i odwzorowaniu kolorów.

Samsung QE77S95C / fot. Samsung

Czyli w tym roku zyskujemy dodatkowe tańsze telewizory OLED od Samsunga. Warto dodać, że poza tym dochodzi jeszcze jedna przekątna ekranu. Wcześniej mieliśmy do wyboru serię S95B o wielkości 55 i 65 cali. W 2023 nowością jest pojawienie się przekątnej 77 cali.

Samsung QE65S90C / fot. Samsung

Nowe telewizory z tej linii zapewniają częstotliwość odświeżania 144 Hz i wszystkie inteligentne funkcje Samsung, w tym te zaprojektowane z myślą o graczach. Samsung jako pierwszy producent telewizorów OLED oferuje je z certyfikatem AMD FreeSync Premium Pro, który zapewnia najlepsze wrażenia w grach.

Telewizory Samsung OLED nie tylko będą oferował doskonałą jakość podczas oglądania filmów. To przecież także telewizory gamingowe. Te oferują dostęp do tysięcy ulubionych gier od Xbox, NVIDIA GeForce NOW, i Utomik bez konieczności ich pobierania, limitów pamięci masowej czy posiadania konsoli.

Samsung przygotował szereg nowości, dzięki którym granie będzie jeszcze łatwiejsze. Wśród nich m.in. Panel Gracza 3.0 z udostępnianiem minimap (MiniMap Sharing[3]) i wirtualnym punktem celowania (Virtual Aim Point), co wzbogaci wrażenia niezależnie od gry. MiniMap Sharing pozwala szybko zobaczyć minimapę swojej gry na dowolnym wyświetlaczu, natomiast dzięki wirtualnemu punktowi celowania, zaprojektowanemu na potrzeby strzelanek pierwszoosobowych (FPS) gracze uzyskują wyraźniejszy celownik w dowolnej grze, dzięki czemu mogą działać z większą precyzją.

W 2023 roku flagowe telewizory Samsung i soundbar z najwyższej serii (Samsung HW-Q990C) odznaczają się funkcją AI Sound Remastering. Ta wykorzystuje sztuczną inteligencję do remasterowania każdego obiektu dźwiękowego, aby zapewnić czystość głosów, całkowicie otaczające słuchacza dźwięki otoczenia i odpowiednią głośność każdego elementu składającego się na daną scenę.

Co jeszcze?

Telewizory Samsung 2023
Samsung QE77S95C / fot. Samsung

Linie QLED, MICRO LED i Samsung OLED łączą najwyższą jakość i jeszcze więcej możliwości oglądania. Wiemy, że w tym roku dochodzą nowe przekątne ekranów oraz dodatkowe funkcje. Co jeszcze? Na pewno wszystkie wymienione serie będą pracowały na najnowszej wersji systemu operacyjnego Tizen. Pierwszych modeli z oferty na 2023 rok możemy spodziewać się w sklepach na wiosnę.

Więcej informacji pojawi się zapewne za kilka tygodni. Z niecierpliwością czekamy na specyfikacje techniczne oraz ceny.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *