Panasonic MZ2000E: specyfikacja techniczna

Panasonic MZ2000E to flagowa seria telewizorów OLED z oferty na 2023 rok. Co warto wiedzieć o trzech modelach dostępnych w wielkościach 55″, 65″ i 77″? Sprawdzamy!

Panasonic przyzwyczaił nas już do tego, że na początku roku ujawnia flagową serię telewizorów OLED. My już znamy dokładną specyfikację techniczną wszystkich modeli wchodzący w skład serii MZ2000E. Zobacz czym się wyróżniają na tle konkurencyjnym modeli.

Panasonic MZ2000E: specyfikacja techniczna

Telewizor Panasonic MZ2000E (OLED) / fot. Panasonic
 • Rozmiar ekranu 55″, 65″, 77″
 • Ekran Master OLED Pro Cinema Size
 • Tuner DVB-T2 – Tak
 • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
 • Technologia HDR: HDR10+/HDR10/HLG/DolbyVision IQ/HLG Photo
 • Matryca 120 Hz (100 Hz)
 • Moc głośników 7.0 / 170 W
 • Smart TV my Home Screen 8.0
 • HDMI 3 (3x HDMI 2.0)
 • USB 1
 • Rok produkcji 2022

O telewizorach Panasonic MZ2000E pisaliśmy już, jednak były to informacje dotyczące głównie technologii poprawy obrazu i dźwięku. Teraz w końcu masz do dyspozycji pełne dane techniczne wszystkich modeli wchodzących w skład tej serii. W tym roku nie mogło być inaczej, pod kątem płynności obrazu. Tutaj zyskujesz 100 Hz matrycę idealnie nadającą się do oglądania sportu albo filmów akcji.

Wśród opcji poprawy obrazu nie zabrakło nowych, autorskich rozwiązań, jak i opcji znanych z ubiegłorocznej serii. Najważniejsze to:

Technologia Luminance Booster, Technologia płynnego ruchu (Smooth Motion Drive Pro), Obsługa wielu formatów HDR (HDR10+/HDR10/HLG/DolbyVision IQ/HLG Photo),  Przyciemnianie/kontrast, Szerokie spektrum kolorów, Tryb filmowca, Procesor HCX Pro AI, Automatyczna technologia AI obrazu, Obsługa kalibracji Calman

Jeśli chodzi o dodatkowe ustawienia obrazu, do wyboru masz naprawdę imponująca liczbę. Telewizory OLED o rozdzielczości 4K oferują:

Auto AI/Dynamiczny/Normalny/Kinowy/Prawdziwe kino/FILMOWIEC/Niestandardowy/Profesjonalne zdjęcia/Profesjonalny1 (isfccc)/Profesjonalny (isfccc)/Sport/Gra/Prawdziwa gra (skalibrowany dla gier)/DolbyVision (Żywy/IQ/Ciemny/Gra)/Adaptacyjny tryb skalibrowany Netflix

Wszystkie telewizory z tej serii pracują na najnowocześniejszym panelu OLED (matryca Micro Lens Array) i oferują niestandardową wielowarstwową konfigurację zarządzania ciepłem.

Rezultatem jest znaczny wzrost jasności, przy czym szczytowa jasność wzrosła o około 150%, a średnia jasność również uległa poprawie w porównaniu z zeszłorocznymi modelami. Połączenie nowego modułu z procesorem HCX Pro AI firmy Panasonic sprawia, że każdy szczegół jest wyraźny, z realistycznymi podświetleniami i oszałamiającą dokładnością kolorów.

Najlepsze telewizory oferują od kilku miesięcy obsługę Calman, służącą do indywidualnej kalibracji obrazu. Oczywiście w serii MZ2000E nie mogło jej zabraknąć. Całość uzupełnia nieskończenie wysoki kontrast i czerń, jakiej nie zaoferują nawet najlepsze telewizory LED.

Dźwięk to osobna kwestia. Wychodzi na to, że seria Panasonic MZ2000E może być jedną z najlepszych, nie tylko pod kątem technologii poprawy obrazu, ale również dźwięku. Obecnie to jedyne telewizory z oferty na 2023 rok odznaczające się 7-kanałowym dźwiękiem przestrzennym 360° Soundscape Pro i głośnikami o mocy 170 W!

Dla porównania w zeszłym roku konkurencyjne modele oferowały od 40 do 100 W – w zależności od producenta. Oznacza to, że modele od Panasonica to najgłośniejsze telewizory OLED. Jednak wszystko za sprawą wbudowanej listwy głośnikowej w dolnej części wyświetlacza.

170 W (przednia matryca liniowa: 90 W + boczne: 15 W x 2 + skierowane do góry: 15 W x 2 + niskotonowy: 20 W) 7 kanałów + niskotonowy mono z radiatorem pasywnym x 2)

Na pokładzie nie zabrakło technologii Dolby Atmos, Automatycznej technologii AI dźwięku czy wielu trybów dźwięku (Auto AI/Standardowy/ Muzyczny /Mowa/ Stadion/ FPS/ RPG/ Użytkownika)

Telewizor Smart TV, gniazda i złącza

Telewizor Panasonic MZ2000E (OLED) / fot. Panasonic

Smart TV nie pracuje na systemie operacyjnym Android. Ten pojawił się w 2022 roku, w wybranych modelach. Z pewnością producent będzie jeszcze rozwijał ten system w swoich modelach. Być może w 2023 roku część Smart TV będzie pracowała właśnie na Androidzie, a pozostałe na autorskim systemie operacyjnym od Panasonica – my Home Screen 8.0 – tak jak seria MZ2000E.

System bardzo przypomina Androida, jest szybki w działaniu, a dzięki niemu możesz w komfortowy sposób przeglądać strony www na dużym ekranie TV, łączyć się bezprzewodowo z innymi urządzeniami czy korzystać z asystentów głosowych (Asystent Google, Alexa).

Sterować telewizorem możesz za pomocą inteligentnego pilota dodawanego w zestawie do telewizorów Smart TV albo poprzez aplikację Panasonic TV Remote 3 (funkcja Swipe & Share). Do tego dochodzi także możliwość podłączenia bezprzewodowej klawiatury.

Tak wygląda lista wejść i wyjść w serii Panasonic MZ2000E:

 • Liczba złączy HDMI 4 (2x HDMI 2.1/2x HDMI 2.0)
 • Liczba złączy USB 3
 • Złącze Ethernet (LAN) tak
 • Cyfrowe wyjście optyczne tak
 • Złącze CI (Common Interface) 2
 • Analogowe wejście wideo M3 x 1 (na spodzie)
 • Wejście sygnału wideo Component współdzielone z Composite
 • Wyjście słuchawkowe 1 (możliwość przełączenia na subwoofer)

Telewizory Panasonic: ceny i nazewnictwo modeli

Panasonic MZ2000E
Telewizor Panasonic MZ2000E (OLED) / fot. Panasonic
 • Panasonic TX-55MZ2000E
 • Panasonic TX-65MZ2000E
 • Panasonic TX-77MZ2000E

Telewizory Panasonic będą dostępne w kolorze tradycyjnej czerni. Jeszcze za wcześnie, żeby poznać ceny poszczególnych modeli, ale mamy nadzieję, że te mogą zostać ujawnione na wiosnę 2023 roku. Wtedy też pierwsze modele z tej serii powinny pojawić się w sklepach.

Źródło: Panasonic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *