Telewizor TCL 98C845 (MiniLED) wkrótce

Telewizor TCL 98C845 to pierwszy model tego producenta o tak imponującej przekątnej (98 cali) z przełomowym podświetleniem MiniLED. Można go było oglądać na targach CES 2023 w Las Vegas. Co o nim wiemy?

Okazuje się, że coraz więcej producentów ma w swojej ofercie najlepsze telewizory Mini LED. Przeważnie są to modele z flagowych serii, oferujące najnowocześniejsze technologie dotyczące jakości obrazu i dźwięku, których nie znajdziesz w niższych seriach. Czym jeszcze odznacza się imponujących rozmiarów ekran o wielkości 98 cali?

Telewizor TCL 98C845 (MiniLED) nadciąga

Telewizor TCL 98C845
Telewizor TCL 98C845 / fot. TCL

Telewizor TCL 98C845 (MiniLED) to z pewnością najlepszy telewizor tego producenta z oferty na 2023 rok. Na próżno szukać jeszcze informacji dotyczących szczegółowej specyfikacji technicznej. Jednak i tak podczas CES 2023, udało nam się dowiedzieć najważniejszych rzeczy o tym wyjątkowym modelu.

Producent chwali się tym,  że to nie tylko pierwszy telewizor z przełomowym podświetleniem MiniLED o wielkości 98 cali. Ten oferuje również większa ilość diod, a dzięki 2000 lokalnych stref przyciemniania uzyskany obraz ma wysoki kontrast i jasność na poziomie aż 2000 nitów. Oznacza to, że to jeden z najjaśniejszych telewizorów w 2023 roku, a podobny wynik może zaoferować naprawdę niewielu producentów. Oczywiście z chęcią zweryfikujemy to w praktyce, jak tylko telewizor trafi do naszej redakcji na testy.

Telewizor TCL 98C845 / fot. TCL

Co oznacza wspomniana ilość nitów w praktyce? Przede wszystkim chodzi o uzyskanie na tak ogromnym ekranie szczegółowego i wyraźnego obrazu. Nie ma znaczenia czy oglądamy filmy w ciemnym czy jasnym pokoju. W każdych warunkach ten ma za zadanie wyświetlić jak najlepszy obraz.

Warto dodać, że koncern TCL ujawnił także informacje o nieco tańszych telewizorach QLED. Modele o wielkościach 75 i 98 cali  wyposażone są w technologię Quantum Dot Color, Local Dimming i z pewnością zapewnią wysoki kontrast.

Telewizor TCL 98C845
Telewizor TCL 98C845 / fot. TCL

Szczegółowe informacje na temat parametrów technicznych wspomnianych TV oraz 98-calowego TV MiniLED zostaną udostępnione zapewne w następnej informacji prasowej. Obecnie nie jest także znana cena kolosalnego telewizora od TCL.

Źródło: TCL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *