Najlepsze aplikacje Smart TV: TOP10

Najlepsze aplikacje Smart TV do oglądania filmów i seriali – jakie to appki? Z czego poza Netflixem, Disney+ czy serwisem YouTube warto skorzystać w inteligentnym telewizorze. Zobacz TOP10 najlepszych aplikacji na telewizory Smart TV.

TOP10 najlepsze aplikacje do oglądania filmów i seriali to także najnowsze appki, jak m.in. SkyShowtime, która zadebiutowała w Polsce 14 lutego 2023 roku. Od miesięcy zestawienie okupują, m.in. ten najpopularniejsze, jak Netflix, YouTube, player, czy HBO Max. Jakie jeszcze są aplikacje w telewizorach Smart TV, które warto przetestować?

Najlepsze aplikacje Smart TV

1. Netflix

Najlepsze aplikacje Smart TV
Netflix w Smart TV

Netflix to bez wątpienia najlepsza aplikacja na telewizory Smart TV. Nie ma znaczenia czy masz model z 2020 czy 2021 roku. Wszystkie inteligentne telewizory największych producentów od lat wspierają Netflixa. Na pilocie do telewizora LG, Samsung czy Sony znajdziesz co roku dedykowane przyciski do Netflixa, by od razu wejść do aplikacji.

Netflix posiada tysiące najlepszych seriali i filmów. Zobacz nasze zestawienie TOP10 najlepsze filmy Netflix w Polsce, by przekonać się, jakie są najgorętsze premiery 2021 roku.

2. Disney+

Disney Plus w Polsce
Disney Plus w Polsce / fot. Disney

Disney Plus pojawił się w Polsce 2022 roku. Obecnie ma w swojej ofercie wiele najlepszych filmów i seriali. Warto zwrócić uwagę na to, że produkcje z tej wytwórni lądują na platformę zaledwie kilka tygodni po premierze kinowej. Do tego dochodzą oryginalne seriale Disney+ niedostępne na żadnej innej platformie.

Warto dodać, ze w ofercie serwisu znajdziesz także najlepsze produkcje od Hulu. Ta ostatnia platforma została przejęta przez Disney, co oznacza jeszcze więcej seriali, dostępnych wcześniej głównie na rynku amerykańskim.

3. SkyShowtime

SkyShowtime na Samsung Smart TV
SkyShowtime na Samsung Smart TV / fot. Samsung

Aplikacja SkyShowtime jest dostępna dla użytkowników telewizorów Smart TV od14 lutego 2023 roku. Oznacza to dostęp bogatej filmowo-serialowej oferty tej nowej platformy. Oczywiście lista tytułów będzie aktualizowana i nowości z pewnością nie zabraknie.

SkyShowtime przygotował dla widzów bogatą filmową serialową bibliotekę. W ramach subskrypcji w cenie 24,99 złotych miesięcznie masz do wyboru najlepsze filmy i seriale od Paramount Pictures i Universal Pictures, Paramount+, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Showtime, Peacock i Sky Studios.

4. HBO Max

Najlepsze seriale HBO Max
HBO Max w Polsce / fot. HBO Max

HBO Max to coś dla fanów filmów i seriali, które można oglądać w ramówce kanałów grupy HBO. Jednak jeśli nie mamy tych kanałów w naszej ramówce, możemy po prostu skorzystać z aplikacji. Znajdziemy tutaj najlepsze seriale, setki tytułów, tysiące odcinków i filmy prosto z kina. Zobacz także TOP10: najlepsze filmy HBO Max w Polsce.

5. Player

player w Smart TV / Fot. player

Kolejną ciekawą aplikacją jest player. To polski internetowy serwis wideo na życzenie i telewizja internetowa Grupy TVN. Aplikacja rozwija się i już od jakiegoś czasu można w niej znaleźć także treści VOD kanałów TVN24, TVN Meteo, Religia.tv i TTV. Co ciekawe niektóre programy i seriale TVN można oglądać nawet tydzień przed premierą w TV.

Wśród nowości filmowych, seriali i programów TVN bajek i sportu są tam, m.in. Top Model, ‎Warsaw Shore, Zakochani po uszy, Chyłka, Szadź, Kod Genetyczny, Motyw, a więc tytuły cieszące się największą popularnością w grupie kanałów tematycznych TVN.

6. CDA

Najlepsze aplikacje Smart TV
CDA.pl w Smart TV / fot. CDA

W aplikacji CDA (CDA.pl) znajdziesz: gry, materiały video, śmieszne grafiki oraz dział download. Największą popularnością cieszą się całe filmy, całe filmy z lektorem, gry (akcji, online). Dostęp jest darmowy albo płatny, w zależności od tego, jakie treści chcemy oglądać.

Zobacz także: Najlepsze seriale CDA Premium (TOP-10)

W aplikacji CDA.pl znajduje się obecnie ponad 8 tysięcy filmów, a baza jest na bieżąco aktualizowana. Zyskujemy przede wszystkim dostęp do 8349 filmów i seriali niedostępnych dla zwykłych użytkowników, priorytetowy transfer dla użytkowników premium, brak reklam i możliwość korzystania jednocześnie na 3 różnych urządzeniach.

7. Prime Video

Najlepsze aplikacje Smart TV
Amazon Prime Video w Smart TV / fot. Amazon Prime Video

Prime Video (wcześniej Amazon Prime Video) to amerykańska internetowa usługa wideo na żądanie, grupy Amazon. Do dyspozycji mamy 1000 filmów i seriali, które możemy streamować (oglądać online) albo oglądać offline (bez dostępu do internetu). Możemy ściągać filmy i odcinki ulubionych seriali na smartfona, by potem oglądać je offline. Jeśli nie wiesz, co oglądać, zobacz nasze codziennie aktualizowane zestawienie Najlepsze filmy Amazon Prime Video: TOP10.

8. Rakuten TV

Najlepsze aplikacje Smart TV
Rakuten.tv w Smart TV / fot. Philips

Rakuten TV to usługa przesyłania strumieniowego wideo na żądanie, oferująca filmy i seriale telewizyjne, które możemy subskrybować, wypożyczyć, a nawet kupić. Dzięki aplikacji uzyskujemy szybki dostęp do różnych treści i możemy oglądać w prawdziwie kinowej jakości najnowsze hity, pozycje premium dla abonentów i bezpłatne kanały tematyczne, w tym Movies, Euronews, Kids TV, Viki, Documentaries, a także kanał Rakuten Stories, który zawiera oryginalne produkcje Rakuten TV.

9. YouTube

Najlepsze aplikacje Smart TV
Youtube nie działa w telewizorze

Najlepsze aplikacje Smart TV to także YouTube. Zanim na dobre Netflix zagościł w telewizorach Smart TV, to właśnie serwis VOD YouTube święcił triumfy, jeśli chodzi o korzystanie z tej aplikacji na ekranach inteligentnych telewizorów. Do dyspozycji mamy miliony filmów, seriali, teledysków, koncertów czy tutoriali (np. poradników jak przejść konkretną grę). Do tego od pewnego czasu na YouTube pojawiają się filmy w rozdzielczości 4K, a nawet 8K. Serwis nadal się rozwija, a jego popularność nie maleje.

Zobacz także | YouTube przestał działać w telewizorze

Serwis YouTube jest darmowy, ale od pewnego czasu można przetestować za darmo przez miesiąc wersję Premium (bez reklam). Oczywiście reklamy w darmowej wersji nie są aż tak bardzo uciążliwe i wersja darmowa w zupełności powinna wystarczyć nam na co dzień.

10. TVP VOD

Najlepsze aplikacje Smart TV
TVP VOD w Smart TV / fot. TVP

TVP VOD to aplikacja, dzięki której możemy oglądać ulubione seriale, programy, filmy i teatr tv. Do tego dochodzą przedpremiery hitów TVP. TVP VOD to zdaniem jej twórców najbogatsza oferta wideo online na rynku. Materiały wideo można oglądać za darmo albo w abonamencie.

2 odpowiedzi na “Najlepsze aplikacje Smart TV: TOP10”

  1. Ten artykuł to prawdziwa kopalnia wiedzy dla wszystkich miłośników Smart TV! Świetnie, że autor podzielił się swoją wiedzą na temat najlepszych aplikacji dostępnych na rynku. Znalezienie odpowiednich aplikacji może być czasochłonne, ale dzięki tej liście TOP10, mam teraz jasny punkt wyjścia. Cieszę się, że artykuł skupia się nie tylko na popularnych, ale również na mniej znanych, ale równie wartościowych aplikacjach. To świetny przewodnik dla tych, którzy chcą maksymalnie wykorzystać potencjał swojego Smart TV. Dobra robota!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *