YouTube przestał działać w telewizorze?

YouTube przestał działać w telewizorze? Przypominamy o bardzo ważnej sprawie, jaką jest brak możliwości korzystania z YouTube na niektórych starszych telewizorach. Problem dotyczy posiadaczy telewizorów Panasonic z 2013 roku i starszych.  Niestety YouTube nie działa na starszych TV.

YouTube nie działa i co dalej? Cały czas wiele osób pyta, dlaczego w ich Smart TV najpopularniejszy serwis muzyczny na świecie nie działa.  Zobacz dlaczego YouTube przestał działać w telewizorze.

YouTube przestał działać w telewizorze

YouTube przestał działać w telewizorze
Panasonic EX780 / fot. Panasonic

Już pod koniec ubiegłego roku było jasne, że to nie koncern Panasonic jest winien całej sytuacji. Wystosował nawet oświadczenie w wersji polskiej i angielskiej. Niestety nie każdy po zakupie telewizora zagląda na stronę producenta, by śledzić newsy.

Panasonic nie ma wpływu na decyzje dotyczące długości funkcjonowania aplikacji zewnętrznych, ponieważ jest to niezależna decyzja deweloperów zewnętrznych i firm, które uruchamiają i są właścicielami takich aplikacji.

Zgodnie z warunkami, uzgodnionymi przez klientów, zanim będą mogli uzyskać dostęp do Internetu za pośrednictwem telewizorów, firma Panasonic nie może przyjmować odpowiedzialności za takie aplikacje i ryzyko- takie jak znikające aplikacje lub aplikacje, które przestają funkcjonować – i dlatego nie może dochodzić roszczeń o odszkodowanie. Źródło: Panasonic

Oczywiście nie tylko posiadacze kilkuletnich telewizorów Panasonica mają podobne problemy. Kilka lat temu w pierwszych Smart TV innych koncernów również przestał działać serwis YouTube. Trudno się dziwić, skoro platforma Smart TV zmieniła się przez ostatnie kilka lat.

Dlaczego YouTube nie działa – nasz komentarz

Dlaczego YouTube nie działa? Zastanawiające jest jedno. Niektórzy mogą pomyśleć, że skoro obecne, najlepsze telewizory można zaktualizować do najnowszych funkcji, to “naprawienie” YouTube powinno być przy tym pestką. Niestety starsze telewizory technologicznie nie są w stanie poradzić sobie z obecną wersją YouTube. To trochę tak, jakby oczekiwać od starego laptopa, by nadal działał po 10-latach z taką samą wydajnością, kiedy jego oprogramowanie ciągle się zmienia.

Pocieszające jest to, że obecnie YouTube jest dostępny nie tylko na telewizorach, ale też na ekranach tabletów, czy smartfonów. Poza tym zawsze można oglądać filmy i seriale online, niekoniecznie z YouTube. Jednak dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez YouTube, pojawia się pytanie. Czy telewizory oferowane obecnie, za kilka lat nadal będą wspierały takie serwisy jak YT? Z tego co nam wiadomo, żaden producent TV nie potrafi nam tego obiecać.

YouTube nie działa. Dlaczego? Wersja wideo

Jedna odpowiedź do “YouTube przestał działać w telewizorze?”

  1. U mnie nie pomogło zresetowanie do slustawien fabrycznych. Ja swój naprawiłem do długiej nierównej walce w taki sposób.:
    Zainstalowałem LG Developers Mode że sklepu LG. Założyłem konto i zalogowałem się na telewizorze. Uruchomiłem developers Mode i włączyłem opcję wyczyszczenia cashe. Po ponownym uru homieniu wyła żyłem Developers Mode i ponownie wyłączyłem i włączyłem. YouTube jak nowy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *