YouTube przestał działać w telewizorze?

Przypominamy o bardzo ważnej sprawie, jaką jest brak możliwości korzystania z YouTube na niektórych starszych telewizorach. Problem dotyczy posiadaczy telewizorów Panasonic z 2013 roku i starszych.

Cały czas wiele osób pyta, dlaczego w ich Smart TV najpopularniejszy serwis muzyczny na świecie nie działa.  Zobacz dlaczego YouTube przestał działać w telewizorze

Panasonic EX780 / fot. Panasonic

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 8K

 

Już pod koniec ubiegłego roku było jasne, że to nie koncern Panasonic jest winien całej sytuacji. Wystosował nawet oświadczenie w wersji polskiej i angielskiej. Niestety nie każdy po zakupie telewizora zagląda na stronę producenta, by śledzić newsy.

Panasonic nie ma wpływu na decyzje dotyczące długości funkcjonowania aplikacji zewnętrznych, ponieważ jest to niezależna decyzja deweloperów zewnętrznych i firm, które uruchamiają i są właścicielami takich aplikacji.

Zobacz także | Jaki telewizor Panasonic 2020 kupić?

Zgodnie z warunkami, uzgodnionymi przez klientów, zanim będą mogli uzyskać dostęp do Internetu za pośrednictwem telewizorów, firma Panasonic nie może przyjmować odpowiedzialności za takie aplikacje i ryzyko- takie jak znikające aplikacje lub aplikacje, które przestają funkcjonować – i dlatego nie może dochodzić roszczeń o odszkodowanie. Źródło: Panasonic

Panasonic ES503 / fot. Panasonic

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów Panasonic

 

Oczywiście nie tylko posiadacze kilkuletnich telewizorów Panasonica mają podobne problemy. Kilka lat temu w pierwszych Smart TV innych koncernów również przestał działać serwis YouTube. Trudno się dziwić, skoro platforma Smart TV zmieniła się przez ostatnie kilka lat.

Dlaczego YouTube nie działa – nasz komentarz

Zastanawiające jest jedno. Niektórzy mogą pomyśleć, że skoro obecne, najlepsze telewizory można zaktualizować do najnowszych funkcji, to „naprawienie” YouTube powinno być przy tym pestką. Niestety starsze telewizory technologicznie nie są w stanie poradzić sobie z obecną wersją YouTube. To trochę tak, jakby oczekiwać od starego laptopa, by nadal działał po 10-latach z taką samą wydajnością, kiedy jego oprogramowanie ciągle się zmienia.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory

Pocieszające jest to, że obecnie YouTube jest dostępny nie tylko na telewizorach, ale też na ekranach tabletów, czy smartfonów. Poza tym zawsze można oglądać filmy i seriale online, niekoniecznie z YouTube. Jednak dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez YouTube, pojawia się pytanie. Czy telewizory oferowane obecnie, za kilka lat nadal będą wspierały takie serwisy jak YT? Z tego co nam wiadomo, żaden producent TV nie potrafi nam tego obiecać.

 

Poniżej możecie obejrzeć ten artykuł w formie wideo


 

Zobacz przydatne linki do Ceneo

Telewizory - wybierz na Ceneo
 
1. Zobacz jakie telewizory są dostępne w następujących, najpopularniejszych przedziałach cenowych:

Wszystkie telewizory do 2000 zł Wszystkie telewizory do 2500 zł
Wszystkie telewizory do 3000 zł Wszystkie telewizory do 3500 zł
Wszystkie telewizory do 4000 zł Wszystkie telewizory do 4500 zł
Wszystkie telewizory do 5000 zł Wszystkie telewizory do 5500 zł
Wszystkie telewizory do 6000 zł Wszystkie telewizory do 6500 zł

2. Zobacz jakie są aktualne ceny wszystkich telewizorów biorąc pod uwagę szukaną wielkość przekątnej ekranu:

Wszystkie telewizory 32 cali, Wszystkie telewizory 40 cali
Wszystkie telewizory 43 cali Wszystkie telewizory 49 cali
Wszystkie telewizory 50 cali Wszystkie telewizory 55 cali
Wszystkie telewizory 65 cali Wszystkie telewizory 70 cali
Wszystkie telewizory 75 cali Wszystkie telewizory powyżej 75 cali

To warto przeczytać

Telewizory - zobacz na Ceneo

Jeśli poszukujecie najlepszych telewizorów (najlepszych z najlepszych) sprawdźcie nasze inne zestawienie: TOP10 najlepszych telewizorów 2020 roku. Znajdziecie tam same topowe i flagowe modele o rozdzielczości 4K. Pamiętajcie tylko, że w TOP10 nie znajdziecie modeli OLED oraz z ekranem 8K.

Jeśli poszukujecie najlepszych telewizorów OLED, sprawdźcie nasze zestawienie: Najlepsze telewizory OLED 2020 roku. Jeśli interesują Was modele o rozdzielczości 8K sprawdźcie zestawienie: Wszystkie telewizory 8K.

Warto zajrzeć także na nasze zestawienie: Najlepsze promocje na telewizory. Znajdziecie tam modele z przedziału od 1000 do 5000 złotych, które opłaca się kupić ze względu na dobry obraz i możliwie jak największą przekątną ekranu w danym przedziale cenowym.

Zobacz nasze inne publikacje

RTV - porównaj ceny

1. Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich seriach i modelach od największych producentów telewizorów na lata 2019/2020:

2. Jeśli interesują Cię najświeższe zestawienia najlepszych telewizorów, poniżej znajdziesz najciekawsze artykuły na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: