Jak wejść w menu serwisowe TV?

Jak wejść w menu serwisowe TV? Wejście w menu serwisowe każdego telewizora to dla wielu osób temat tabu. Gdyby ktoś z użytkowników ulepszył swój telewizor z takiego menu o dodatkową funkcjonalność, z automatu straci gwarancję.

Jednak czy podkręcenie matrycy do 100 Hz, uzyskanie żywych kolorów znanych z TV QLED na zwykłym LED albo lepszy kontrast i czerń jak na TV OLED, czy wreszcie uruchomienie na swoim Smart TV systemu Android Heart (wersja 2020) nie jest tego warte? Oto, co wystarczy zrobić, żeby podrasować swój telewizor.

TOP10 najlepsze telewizory (maj 2021)

Jak wejść w menu serwisowe TV?

Jak wejść do menu serwisowego telewizora

Jak wejść w menu serwisowe telewizora? Poniżej przedstawiamy pięć najlepszych (skróconych) komend, żeby od razu zmienić wybrane opcje, które dostępne są w każdym menu serwisowym telewizorów Samsung, LG, Sony, Panasonic oraz Philips (nie dotyczy prototypowych telewizorów o rozdzielczości 16K).

Jak wejść w menu serwisowe TV? Jak podkręcić matrycę na 100 Hz?

Jak włączyć 100hz w TV

Gracze doskonale wiedzą, że im lepsze odświeżanie, tym płynniejszy ruch na ekranie telewizora. Jeśli chcesz włączyć ukryty tryb 100hz, wciśnij na pilocie jednocześnie „volume up”, „volume down” oraz „ok”. Na ekranie pojawi się opcja z pytaniem, czy chcesz zmienić rodzaj odświeżania matrycy.

Zobacz także | Najlepsze telewizory 100 Hz

Po wybraniu tak („yes”), telewizor automatycznie zacznie wyświetlać ruch na ekranie z taką samą szybkością, jak najlepsze telewizory 100hz. Żeby powrócić do standardowego odświeżania, wystarczy kliknąć te same przyciski i wybrać „yes” (TV zapyta nas czy chcemy przywrócić fabryczne ustawienia matrycy).

Zrób sobie QLEDA

Jak wejść w menu serwisowe TV?
Jak włączyć ekran QLED w TV LED

Telewizory Samsung QLED oferują znakomite kolory ze względu na wykorzystywanie między innymi technologii Quantum of Solace (ver. 007 pixels) czy Quantum Dot. Żeby włączyć tę opcję na telewizorach LED oraz OLED wystarczy podczas oglądania filmu przytrzymać wszystkie przyciski klawiatury numerycznej a 1,5 sekundy później wcisnąć zębami przycisk „ok”. To samo robisz, kiedy chcesz wyjść z trybu QLED.

Zobacz także | Test Samsung QLED QE65Q67R

UWAGA: funkcja nie działa na wybranych telewizorach QLED oraz na telewizorach, gdzie w zestawie z nimi był dołączany pilot bez klawiatury numerycznej (wszystkie telewizory Samsung nieQLED).

Jak włączyć opcje TV OLED?

Jak wejść w menu serwisowe TV?
Jak włączyć tryb OLED TV LED

Opcja wyświetlania jakości obrazu znanej tylko i wyłącznie z telewizorów OLED działa na wybranych modelach z flagowych i wysokich serii telewizorów LED. Ukryta opcja ma zachęcić konsumentów do przetestowania jakości obrazu z TV OLED, by namówić ich do zmiany telewizora na OLED. Dlatego tryb o nazwie OLED TV LED działa tylko przez 15 minut dziennie.

 

TOP10: najlepsze telewizory OLED (maj 2021)

Włączenie go następuje w momencie podłączenia do tv zewnętrznych głośników (np. soundbara), ustawienia mocy na „maks”. Potem oczekuj na zmianę jakości nadawania. Przeważnie następuje to w ciągu 45 sekund od uruchomienia mocy głośników na maksa. Niestety musisz pamiętać, że opcja działa tylko w trybie nocnym (między godziną 22-6), a TV weryfikuje to poprzez wbudowany zegar atomowy.

Jak uruchomić system Android Heart?

Jak wejść w menu serwisowe TV?
System Android Heart TV

Wszyscy wiedzą, że nowe telewizory na 2020 rok zaoferują najnowszą odsłonę tegorocznej wersji systemu operacyjnego o nazwie Android Heart, który do tej pory znany był tylko i wyłącznie z najdroższych smartfonów koncernu Huhuawai oraz Otto. Teraz można go przetestować nie tylko na podróbkach najbardziej znanych chińskich smartfonów, ale na dużym ekranie telewizora.

Wystarczy mieć (albo dokupić) pilota Magic (wersja 2020 działa ze wszystkimi TV, nie tylko z LG) i powiedzieć (śpiewająco) głośno do mikrofonu hasło. Jest ono aktualizowane co miesiąc przez firmę Open Handset Alliance. W kwietniu brzmi ono:

Yesterday
All my troubles seemed so far away
Now it looks as though they’re here to stay
Oh, I believe in yesterday

– Źródło: Beatles

Tekst trzeba zaśpiewać melodycznie, na 3/4 z bemolem c-dur na końcu, by nie wzbudzać podejrzeń domyślnego systemu operacyjnego, że chcemy go zmienić. Po 30 sekundach, Twoim oczom ukaże się nowe menu Androida Heart.

Uwaga: posiadacze TV z systemem Android 9.0 (Ciasteczko Oreo w czekoladzie) korzystając z tej opcji mogą uaktywnić dodatkową funkcjonalność telewizora. Jednak Android nie zostanie zaktualizowany do najnowszej wersji. Ale od tego momentu będziesz mógł, m.in. postawić pasjansa na ekranie TV.

Bonus: jak odblokować płatne kanały telewizji dla dorosłych?

Jak wejść w menu serwisowe TV?
Darmowa telewizja porno na 3 miesiące

Jak odblokować za darmo na czas kwarantanny darmową telewizję z filmami z treściami przeznaczonymi tylko i wyłącznie dla widzów pełnoletnich (operator będzie weryfikował wiek poprzez podpiętą kamerkę pod telewizor, by programy dla dorosłych nie dostały się w nieodpowiednie ręce)? Wystarczy, że masz telewizor podłączony do dekodera (a nie na odwrót). Wtedy za pomocą specjalnego kodu wystukanego na pilocie do dekodera (skierowanym w stronę telewizora), odblokujesz jeden z kanałów dla dorosłych – Anal+.

Dziękujemy, że przeczytaliście jeden z naszych czterech wpisów powstałych na Prima Aprilis😊 Mamy nadzieję, że się podobały. Bez obaw: Netflix nie usunie 5000 tytułów, rząd nie zainstaluje w naszych telewizorach kamerek, darmowy kanał tv dla dorosłych Anal+ nie istnieje, a opcje dostępne w menu serwisowym telewizora niestety nie działają. Pozdrawiamy redakcja😊

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: