Inteligentna kalibracja w Samsung Smart TV 2022

Inteligentna kalibracja w telewizorach  Samsung Smart TV z katalogu na  2022 rok, to kolejna nowość dla osób zastanawiających się, jaki telewizor kupić. Pozwala ona na dopasowanie parametrów tv (jasność i kolory) za pomocą smartfona. Dzięki temu zyskasz kinowe wrażenia w domu  i przede wszystkim zobaczysz różnicę w jakości wyświetlanego obrazu.

Inteligentna kalibracja dotyczy tegorocznych modeli, jak Samsung Excellence Line, Neo QLED, QLED, OLED oraz dla Samsung The Frame, The Serif i The Sero. Z funkcji można skorzystać za pośrednictwem kompatybilnego smartfona i dedykowanej aplikacji. Do wyboru masz dwa tryby: podstawowy i profesjonalny, a całość trwa (w zależności od wybranego trybu) do 30 sekund i do 15 minut.

Inteligentna kalibracja Smart TV

Inteligentna kalibracja
Telewizor Samsung QN90B / fot. Samsung

Sposób prezentacji obrazu na ekranie podlega subiektywnej ocenie każdego z widzów. Kalibracja to jeden ze sposobów, aby osiągnąć optymalne ustawienia dla konkretnego pomieszczenia. Dotychczas była ona domeną specjalistów w tej dziedzinie. Teraz, dzięki zaproponowanej przez Samsung Inteligentnej kalibracji praktycznie każdy z użytkowników może wykonać ją samodzielnie.

Do kalibracji telewizora Samsung z serii Excellence Line, Neo QLED, QLED, OLED oraz dla The Frame, The Serif i The Sero potrzebujesz smartfona kompatybilnego z aplikacją SmartThings.

Tryb profesjonalny dotyczy modeli:

  • Samsung QN900B
  • Samsung QN800B
  • Samsung QN700B
  • Samsung QN95B
  • Samsung QN91B
  • Samsung QN90B

Pozostałe modele są zgodne z trybem podstawowym. Jak zacząć kalibrować telewizor Samsung Smart TV? Dzięki instrukcjom od producenta, zadanie jest łatwe.

Przede wszystkim telewizor i smartfon muszą być połączone do tej samej sieci Wi-Fi. Potem wystarczy zarejestrować telewizor bądź uruchomić za pomocą aplikacji wcześniej dodany ekran. Co należy zrobić w dalszej kolejności?

Po wejściu w kartę produktu, Inteligentna kalibracja pojawi się jako jedna z dostępnych opcji. W kolejnym kroku – w zależności od modelu telewizora – można będzie wybrać tryb podstawowy lub profesjonalny. Pierwszy to szybka i prosta optymalizacja ustawień obrazu, która trwa ok. 15-30 sekund. Drugi jest bardziej rozbudowany, a analizie i optymalizacji podlega więcej parametrów. Może potrwać do 15 minut.

W kolejnym kroku na ekranie zostanie wyświetlony biały prostokąt, który stanowi obszar pomiaru. I w tym momencie do gry wchodzi smartfon, a w zasadzie jego tylna kamera. Urządzenie mobilne należy umieścić w odległości od 1 do 3 cm od wyświetlanego białego okna i wybrać opcję „Start” na smartfonie. Dla trybu profesjonalnego zaleca się umieszczenie smartfona na statywie.

Na zakończenie można będzie porównać obraz „przed” i „po”, a następnie zapisać zmiany. Kalibracja przeprowadzana jest dla trybu Film, który później oznaczony będzie jako Film (skalibrowany). W razie potrzeby, na przykład jeśli telewizor zostanie przeniesiony do innego pomieszczenia w domu, obraz można zresetować w menu telewizora, by następnie skalibrować go ponownie i dostosować do nowych warunków.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Inteligentna kalibracja w Samsung Smart TV
Telewizor Samsung QN700B / fot. Samsung

Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach po 2019 roku, z Androidem (Galaxy S, Note, Z Fold, Z Flip) lub iOS z obsługą Face ID.

Źródło: Samsung

Jedna odpowiedź do “Inteligentna kalibracja w Samsung Smart TV 2022”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *