Certyfikacja HDR10+ coraz bliżej wdrożenia

Certyfikacja HDR10+: coraz bliżej wdrożenia programu. Firmy 20th Century Fox, Panasonic Corporation i Samsung Electronics kończą prace nad wdrożeniem programu certyfikacji HDR10+. Już teraz można zobaczyć logo, które będzie wykorzystywane przez reżyserów, czy producentów TV oraz odtwarzaczy Blu-Ray Ultra HD.

Czym jednak jest tak naprawdę HDR10+? Sprawdź, co zyskujesz, dzięki nowej technologii znacznie polepszającej jakość wyświetlanego obrazu.

Certyfikacja HDR10+

 

Certyfikacja HDR10+
Samsung Q7C / fot. Samsung

HDR10+ to otwarta, wolna od opłat licencyjnych platforma do obsługi metadanych dla technologii High Dynamic Range (HDR), która po raz pierwszy została zaprezentowana podczas zeszłorocznych targów IFA.

Dzięki zastosowaniu HDR10+ można uzyskać nasycone, precyzyjnie odwzorowane kolory i głębszy kontrast. Oznacza to, że kiedy oglądamy seriale czy filmy, wyraz twarzy postaci i detale danej sceny widzimy w sposób wyrazisty i szczegółowy, co sprawia że obraz jest bardziej rzeczywisty.
-Źródło: Samsung

Zobacz także | Który telewizor Samsung wybrać?

W skrócie chodzi o to, że treści oznaczone certyfikatem tych producentów spełniać będą wymagania dotyczące wysokiej jakości obrazu, właśnie w technologii HDR. Ma to także zachęcić innych do promowania swoich treści w zgodzie z tym standardem. Najważniejsze cechy wdrożenia HDR10+, to:

  • Korzyści dla twórców filmowych i telewizyjnych oraz producentów urządzeń, takie jak m.in. precyzyjne odwzorowanie obrazów z maksymalną dokładnością, nawet na ekranach, które mogłyby mieć trudności z wyświetlaniem treści HDR10. Symboliczna roczna opłata administracyjna dla producentów urządzeń, producentów układów SoC i dostawców usług dystrybucji treści. Certyfikacja urządzeń będzie wykonywana przez autoryzowany ośrodek badawczy niezależnej firmy.

Więcej informacji na temat programu licencyjnego HDR10+ można uzyskać wysyłając maila na adres info@hdr10plus.org.

 Źródło: Samsung. Certyfikacja HDR10+

Nasz komentarz

Oczywiście wszelkie treści w tym formacie odtworzymy tylko i wyłącznie na urządzeniach do tego przystosowanych. Zainteresowanie jest ogromne i być może już w niedalekiej przyszłości coraz więcej filmów oferować będzie zgodność z HDR10+. Niedawno pisaliśmy, że Amazon Prime Video, to pierwszy dostawca usług przesyłania strumieniowego dostarczający HDR10+, m.in. w telewizorach Samsung Smart TV.

Możemy tam oglądać, m.in. The Grand Tour, nominowany do Złotych Globów The Marvelous Mrs. Maisel, Jean-Claude Van Johnson, The Tick, The Man in the High Castle oraz setki innych produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *