Czy warto kupić telewizor LG?

Tym razem koncern LG chce przekonać osoby zastanawiające się, jaki telewizor kupić do wyboru jednego z jego modeli. Według firmy TV może być idealnym przyjacielem. Dlaczego? Poznajcie 5 powodów dla których warto kupić telewizor LG.

Telewizory LG co roku sprzedają się znakomicie. Jeśli jeszcze nie wiesz, co możesz zyskać sprawdź, co oferują tegoroczne modele. Być może znajdziesz idealny telewizor!

Zobacz także:

Najlepsze telewizory 2021 | TOP10 (styczeń 2021)

1. Telewizor jako Twoje kino

Telewizory LG / fot. LG

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów LG

 


Pierwszym powodem jest to, że dzięki telewizorowi LG jesteśmy w stanie poczuć się, jak na sali kinowej. Najnowsze modele wykorzystują zaawansowane technologie polepszającej obraz i dźwięk, a dwie najważniejsze, to Dolby Vision oraz Dolby Atmos:

Ten pierwszy zadba o wyeksponowanie wszystkich detali w kontrastowych scenach oraz jak najbardziej naturalne oddanie pełnej gamy kolorów. Przykładowo, w jaskini rozświetlonej pochodniami, w ciemnych fragmentach obrazu widoczne będą wszystkie detale, a wschody czy zachody słońca staną się na ekranie telewizora niezwykle realistyczne. Dolby Atmos natomiast, dzięki przestrzennemu dźwiękowi, przeniesie widza w sam środek akcji, sprawiając, że np. widoczny na ekranie samochód przejedzie tuż obok nas.

2. Telewizor LG: twój osobisty trener

Telewizory LG / fot. LG

Podczas niekończącej się kwarantanny można wciąż dbać o swoją sylwetkę. Treningi fitness przed ekranem dużego telewizora mogą być komfortowe, jeśli skorzystamy z jednej z dedykowanych aplikacji, pozwalających nam na dbanie o nasze zdrowie:

Treningi fitness online (na przykład z dostępną na konsole aplikacją Fitbit Couch) możemy wyświetlać na komfortowym, cechującym się dużą przekątną, ekranie telewizora. Natomiast korzystanie na telewizorze z aplikacji takich jak BitGym, w rytm naszego biegu wyświetlających rzeczywistą trasę (np. przez las), a także postawienie przed jego ekranem roweru stacjonarnego czy bieżni, pozwoli w dużym stopniu oddać klimat treningu na łonie natury. Efekt ten odczuwalny będzie jeszcze bardziej na telewizorze LG o dużej przekątnej ekranu i rozdzielczości 4K.

3. Telewizor jako animator domowego przedszkola

Telewizor LG SIGNATURE OLED 8K z serii ZX / fot. LG

Telewizor nie tylko może służyć do oglądania telewizji. Obecnie można go wykorzystać jako animatora domowego przedszkola:

Podłączenie do telewizora konsoli, np. Xbox One X z grą Just Dance czy Kinect Sports Rivals, pozwoli natomiast na uczestnictwo w zabawach ruchowych całej rodzinie. Zajęcie czymś dzieci, które nudzą się podczas przebywania w domu (gwarantując jednocześnie tak ważną dla ich prawidłowego rozwoju dawkę ruchu), wykonanie układu tanecznego (w pojedynkę lub z domownikami) czy oddanie się innym aktywnościom, które oferują tego typu gry.

4. Twoja gamingowa rozrywka

Telewizory LG / fot. LG

Jednym z najczęściej podłączanych urządzeń do telewizora jest konsola. Granie w najlepsze gry na dużym ekranie może być równie emocjonujące, co oglądanie najlepszych hitów kinowych w zaciszu domowego salonu:

O podłączeniu konsoli wspomnieliśmy wyżej, ale telewizor LG to idealny wybór również dla graczy preferujących komputery osobiste. Dzięki wsparciu technologii G-Sync telewizory LG mogą płynnie wyświetlać obraz z komputera, a tym samym zastąpić monitor, co pozwoli na jeszcze bardziej szczegółowe „zanurzenie się” w świecie ulubionych gier. Natomiast niski input lag to potencjalna przewaga w rywalizacji online ze znajomymi.

5. Twoje domowe biuro i widzisz więcej podczas telekonferencji

Telewizory LG / fot. LG

Kolejnym powodem, dla którego warto kupić telewizor LG może być możliwość pracy na dużym ekranie. Do tego dochodzi także sterowanie innymi urządzeniami za pomocą TV LG:

Pracując w domu możemy przeglądać na ekranie telewizora dokumenty, prezentacje, filmy do akceptacji itd. Przesłane bezpośrednio z poziomu smartfona. Docenimy tę możliwość, gdy np. dziecko będzie chciało koniecznie skorzystać z naszego laptopa. Dzięki obsłudze AirPlay 2 zawartość ekranu smartfona wyświetlą na telewizorach LG również użytkownicy urządzeń marki Apple.

Zobacz także | Jaki telewizor LG 2020 kupić?

A gdy praca z wykorzystaniem ekranu telewizora wciągnie tak bardzo, że nie będziemy chcieli się od niej oderwać nawet na chwilę, żeby np. zaprogramować pranie czy włączyć odświeżacz powietrza, z pomocą przyjdzie Panel Domowy w TV LG. Dzięki niemu na ekranie telewizora LG będziemy mogli zdalnie sterować innymi domowymi urządzeniami, bez odchodzenia od stołu, biurka czy kanapy.

Telewizory LG: co jeszcze?

Telewizor LG 65NANO97 / fot. LG

Na koniec koncern LG przypomina o tym, że telewizor można także wykorzystać jako pomoc w znajdywaniu w sieci przydatnych informacji. Służą do tego komendy głosowe, wypowiadane do mikrofonu pilota. Dzięki nim szybko otrzymasz rekomendację dobrego filmu na wieczór, czy przepis na ulubione danie:

Siedzisz w domu samotnie, przyjaciel nie odbiera telefonu, video konferencje nie są na ten tydzień zaplanowane, a chciałbyś z kimś porozmawiać? Możesz odezwać się do… telewizora LG! Dzięki zaimplementowanym algorytmom sztucznej inteligencji odpowie nie tylko na zaprogramowane z góry polecenia. Nie będzie co prawda (jeszcze?) partnerem do filozoficznych rozważań, ale zrozumie, gdy poprosimy o pomoc w wyborze filmu, podanie przepisu na smaczne danie czy prognozę pogody. Wszystko z rozumieniem kontekstu i to po polsku.

Zobacz także:

Najlepsze telewizory 2021 | TOP10 (styczeń 2021)

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: