Telewizory LG mają nowy interfejs dla graczy

Telewizory LG oferują kolejne udogodnienie dla graczy. To m.in.  nowy intuicyjny interfejs, który znacznie ułatwi poruszanie się po menu inteligentnego telewizora. Gracze zyskują usługi Blacknut i Utomik oraz nową Półkę na Gry w swoich najnowszych telewizorach.

To już pewne. LG rozszerza możliwości dla graczy na swoich najnowszych telewizorach poprzez dodanie nowych usług grania w chmurze. Oznacza to szerszą ofertę szerszego gier oraz zaktualizowany interfejs użytkownika.

Nowy interfejs dla graczy

Telewizory LG mają nowy interfejs dla graczy
LG Pólka na Gry UI / fot. LG

Posiadacze telewizorów LG z systemem operacyjnym webOS zyskują kolejne udogodnienie. Ostatnio pisaliśmy o usłudze NFT w telewizorach LG na rynku amerykańskim. Tym razem to gracze skorzystają przede wszystkim na łatwiejszym dostępie do platform gamingowych w chmurze. Chodzi o to, że nie potrzebujesz konsoli, komputera tylko odpowiedni telewizor. Dodatkowo pamiętaj, że nie musisz także instalować gier, w które chcesz zagrać.

Zapewnią to usługi Blacknut i Utomik Cloud, które będą dostępne na telewizorach LG odpowiednio we wrześniu i listopadzie 1, a na polskim rynku od 2023 r. Te serwisy obejmują mnóstwo tytułów gier klasy AAA, najpopularniejszych gier indie, przygodówek z fabułą, sportowych czy gier strategicznych. W ramach miesięcznego abonamentu tych usług, gracze będą mogli korzystać z ich bogatego katalogu, uzyskując bezpośredni dostęp do wybranej gry oraz wielu nowych tytułów co miesiąc.

Serwis Blacknut to ponad 500 gier na PC i konsol. Ten oferuje obsługę aż pięciu profili graczy. Katalog to głównie największa dostępna w chmurze kolekcja gier wyścigowych i sportowych, a także takie hity, jak Metro Exodus czy Overcooked oraz tytuły Disneya.

Utomik Cloud oferuje wciąż zwiększający się asortyment ponad 100 gier komputerowych różnego gatunku. Znajdują się wśród nich najpopularniejsze gry indie, takie jak Coffee Talk, My Time at Portia i Turnip Boy Commits Tax Evasion, a także inne tytuły.

Telewizory LG mają nowy interfejs dla graczy
LG TV Blacknut / fot. LG

Najlepsze aplikacje Smart TV do grania w chmurze pojawią się w tym miesiącu w LG Apps Store na telewizorach LG z systemem webOS 6.0 i webOS 2022 (wybrane telewizory z katalogu na ten rok.

Dzięki zaktualizowanemu interfejsowi dla graczy, popularne serwisy gamingowe w chmurze będą łatwe do znalezienia na Półce na Gry – (Gaming Shelf) 2 na nowym ekranie głównym. Znajdują się tam już wybrane tytuły z usługi Nvidia GeForce Now. Natomiast dostęp do gier z Google Stadia oraz innych serwisów pojawią się na Półce w nowszych aktualizacjach.

LG TV Utomik / fot. LG

1. Platforma Blacknut będzie dostępna w wybranych modelach telewizorów LG Smart w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Austrii i Szwajcarii od września, w Ameryce Północnej w późniejszym terminie tego roku, a w innych częściach świata przed końcem I kwartału 2023 roku. Serwis Utomik Cloud będzie uruchomiony w listopadzie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Holandii, Belgii i Luksemburgu.

2. Półka na gry (Gaming Shelf) jest dostępna globalnie na telewizorach LG Smart z systemem webOS 6.0 i webOS 2022.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *