Telewizory LG obsługują platformę NFT

Telewizory LG są już kompatybilne z galerią cyfrowej sztuki NFT. Dzięki temu możesz również kupować dzieła sztuki dokonując bezpiecznych płatności. Koncern LG uruchomił LG Art Lab – własną platformę niewymienialnych tokenów (NFT – Non-Fungible Token). Ta działa w USA na telewizorach LG z systemem webOS 5.0 lub nowszym.

Telewizory LG zapewniają wyjątkową jakość obrazu i są dostępne w dużych przekątnych ekranów. Dzięki temu nadają się doskonale do wyświetlania własnej kolekcji NFT.

Telewizory z platformą NFT

Telewizory LG z obsługą NFT / fot. LG

Co dokładnie zyskuję posiadacze telewizorów LG z obsługą cyfrowej biblioteki sztuki NFT?

Nowa platforma LG oparta jest na sieci Hedera – najczęściej używanym, zrównoważonym, publicznym rejestrze klasy korporacyjnej dla zdecentralizowanej gospodarki. Maksymalnie upraszcza kupowanie i sprzedawanie dzięki kodom QR, które pozwalają użytkownikom szybko realizować transakcje za pośrednictwem Wallypto – portfela kryptowalutowego LG na smartfony. Raz zakupionymi NFT można obracać na LG Art Lab Marketplace, gdzie widoczna jest historia wszystkich transakcji. Z kolei w zakładce My Collection (Moja Kolekcja) użytkownicy mają możliwość podziwiania wszystkich posiadanych dzieł sztuki.

LG OLED77Z29 / fot. LG

Obrazy NFT możesz oglądać na telewizorach LG w proporcjach 16:9. Najlepiej nadają się do tego najlepsze telewizory OLED tego producenta. Dzięki temu, że te wykorzystują samoświecące piksele, zapewniają nieskończony kontrast, głęboką czerń i wierne odwzorowanie kolorów.

Miłośnicy sztuki współczesnej znajdą w LG Art Lab pierwszą w historii kolekcję cyfrową znanego rzeźbiarza Barry’ego X Balla. jego dzieła będą dostępne za pośrednictwem funkcji LG Art Lab Drops w ciągu najbliższych tygodni, a co miesiąc będzie pojawiać się także seria Stone oraz prace innych artystów.

Aby pomóc użytkownikom lepiej zrozumieć ich ulubione NFT i stojących za nimi twórców, na platformie znajdują się opisy dzieł sztuki i krótkie filmy, które ukazują proces ich powstawania. Za pomocą funkcji profilu w aplikacji, pasjonaci sztuki mogą obserwować artystów i zapoznać się z informacjami na ich temat. Będą mieli także okazję spotkać niektórych z nich podczas nadchodzących wydarzeń artystycznych sponsorowanych przez LG.

Telewizory LG z obsługą NFT
Telewizory z obsługą NFT / fot. LG

Platforma stanowi wygodne, kompleksowe rozwiązanie do oglądania i sprzedaży NFT w domu. Funkcja LG Art Lab Drops tworzy profile artystów, widoczne są w niej także zapowiedzi nowych prac, które pojawią się na platformie. Z kolei Live Drops, czyli odliczanie w czasie rzeczywistym gwarantuje, że użytkownicy nie stracą okazji do nabycia NFT dostępnych do zakupu.

Z niecierpliwością czekamy na informacje, kiedy telewizory LG będą oferowały nowatorskie rozwiązanie na polskim rynku. Na razie tylko posiadacze modeli Smart TV z amerykańskiego rynku mogą korzystać z cyfrowej biblioteki dzieł sztuki.

Warto dodać, że to niejedyna nowość jeśli chodzi o telewizory tego producenta. Ostatnio pisaliśmy także o nowym interfejsie dla graczy w telewizorach LG.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *