Czy warto kupić soundbar: poznaj 5 powodów na tak

Czy warto kupić soundbar: poznaj 5 powodów na tak. Tym razem koncert Samsung stara się nas przekonać do tego, by stać się posiadaczem listwy głośnikowej. Oto jego zdaniem 5 najlepszych powodów, dla których warto zainwestować w soundbar.

A co my myślimy na ten temat? Czy zgadzamy się z producentem? Sprawdźcie 5 najlepszych powodów, dlaczego warto kupić soundbar.

Czy warto kupić soundbar?

Soundbar HW-NW700 / fot.Samsung

1. Alternatywa dla kina domowego

Widzowie, którzy cenią wielkie kinowe emocje, przy wyborze telewizora kierują się jakością obrazu. Warto jednak pamiętać, że na wrażenia podczas oglądania duży wpływ ma także dźwięk. Fonia powinna być dopełnieniem wizji, a połączenie obu tych elementów pozwala czerpać prawdziwą przyjemność z oglądania.
– Źródło: Samsung

Czy warto kupić soundbar? Samsung zwraca uwagę na dwa modele soundbarów z tegorocznej oferty. Samsung HW-MS6500 (zakrzywiony) i Samsung HW-MS650 (prosty) mogą być idealnym uzupełnieniem prostego albo zakrzywionego telewizora. Tylko pamiętajmy, że w podobnym przedziale cenowym (do 2000 złotych) i tak jesteśmy w stanie kupić jeden z prostszych zestawów kina domowego (Yamaha, Denon).

Chodzi o zestaw pięciu głośników i amplitunera. Moc kolumn zdecydowanie będzie większa, a i wrażenia audio o niebo lepsze, niż nawet w najlepszym soundbarze.

2. Ład i porządek

Soundbar to urządzenie, które cechuje się przede wszystkim prostotą, także w odniesieniu do instalacji. W tym przypadku plątaninę przewodów zastępuje bezprzewodowe połączenie: przez domową sieć Wi-Fi lub za pośrednictwem Bluetooth. Nie trzeba specjalnie aranżować salonu, aby zamaskować nieestetyczne przewody – wystarczy podłączyć urządzenie do prądu, a z telewizorem czy smartfonem połączymy się bezprzewodowo.
– Źródło: Samsung

Tutaj faktycznie soundbary Samsung wygrywają z zestawami kina domowego (tymi z amplitunerem). Zdecydowanie zajmują mniej miejsca, a kable nie plączą się pod telewizorem, jak w przypadku telewizorów QLED i One Conneta. A do tego dochodzi coś jeszcze.

W nowej linii soundbarów Samsung Sound+ możemy mówić także o dodatkowych korzyściach, wynikających z minimalistycznej konstrukcji typu „One Body”. Urządzenie można przymocować bezpośrednio do telewizora za pomocą jednego wieszaka „One mount” i nie trzeba martwić się o dodatkową półkę.

Do wyboru są soundbary o prostej lub zakrzywionej linii, co pozwala dopasować urządzenie do konstrukcji telewizora. Cały zestaw bardzo dobrze prezentuje się w przestrzeni domowej, nie przytłaczając jej, co może mieć szczególne znaczenie w niewielkich pomieszczeniach.
– Źródło: Samsung

3. Wygoda użytkowania

Jeśli należysz do grona użytkowników, którzy cenią sobie komfort i lubią uporządkowane przestrzenie, wybierając soundbar Samsung, odetchniesz z ulgą. Urządzeniem można sterować za pośrednictwem jednego pilota Samsung Smart Control – tego samego, którego używasz do obsługi telewizora, takiego jak np. QLED TV.

Dodatkową wygodę użytkowania zapewnia tryb Smart Sound. Funkcja automatycznie analizuje to, co akurat oglądamy i proponuje najlepszą – dostosowaną do treści – opcję odtwarzania ścieżki audio. Co więcej, użytkownicy soundbarów mogą też zrezygnować z innych sprzętów do odtwarzania muzyki, bo teraz smartfon i soundbar to jedyne, czego potrzebują.
– Źródło: Samsung

Tryb Smart Sound może faktycznie spodobać się użytkownikom, a sterowanie jednym pilotem to coś, co w dzisiejszych czasach jest brane pod uwagę przez klientów.

4. Nie tylko film

Soundbar potęguje dźwięk odtwarzanych filmów i pozwala poczuć się niczym w sali kinowej bez wychodzenia z domu, ale oferuje także wiele dodatkowych możliwości. Między innymi. pozwala odtworzyć naszą ulubioną muzykę – ze smartfona, komputera czy tabletu.

Wykorzystując Bluetooth lub domową sieć Wi-Fi i za pośrednictwem aplikacji Samsung Audio Remote lub Samsung Multiroom, możemy bez problemu odtworzyć playlistę na domową imprezę lub stworzyć klimatyczną atmosferę podczas kolacji w gronie najbliższych. Samsung Multiroom umożliwia między innymi odtwarzanie muzyki z popularnych serwisów streamingowych, takich jak Spotify czy Tidal.
– Źródło: Samsung

Tutaj przewagę nad soundbarem mógłby mieć zestaw kina domowego (z amplitunerem), wykorzystujący WiFi. Niestety za dobrej klasy sprzęt musielibyśmy wydać znacznie więcej, niż 1500 złotych. Co oznacza, że soundbar będzie bardziej przydatny, chociaż nie do końca. Przesyłanie bezprzewodowo muzyki zawsze wiąże się ze stratą jakości sygnału audio.

5. Rozbudowany system audio

Soundbar to jedno zintegrowane urządzenie, które zawiera wbudowane głośniki, więc idealnie sprawdzi się w domowym salonie. Użytkownicy, którzy chcą jednak stworzyć system audio przypominający kino domowe i mieć również głośniki na tylnej ścianie pokoju, mogą skorzystać z zestawu bezprzewodowych głośników Samsung.

Z soundbarem połączymy je bezprzewodowo, więc rozbudowa domowego systemu audio jest szybka i łatwa – nie generuje plątaniny dodatkowych kabli.
– Źródło: Samsung

Jednak tutaj wszystko zależy od naszego budżetu. Bowiem rozwiązanie Samsunga dotyczy głośników SWA-8500S i SWA-9000S, a te nie należą do najtańszych. Samsung SWA-8500S kosztuje około 600 złotych, a Samsung SWA-9000S około 800 złotych.

Źródło: Samsung

4 odpowiedzi na “Czy warto kupić soundbar: poznaj 5 powodów na tak”

  1. Hej, fajny artykuł. Mam takie dodatkowe pytanie – co aktualnie sądzisz o soundbarach z Dolby Atmos? Chodzi o te, które rzeczywiście symulują ten efekt więc odbijają dźwięk od sufitu. Zauważyłem, że są dość drogie, aczkolwiek i tak chodzi mi jakiś po głowie. Znasz jakiś model np. z tego rankingu – https://www.prorankingi.pl/rankingi/rtv/soundbary/ ? Jest tam zestawienie dolby atmos i mnie ciekawi tego typu sprzęt, lecz nie wiem, czy warto dokładać kasę do takiego bajeru. Pozdrawiam!

  2. Dziękujemy Krzysiek 🙂

    Wszystko zależy od Twoich kryteriów. Soundbary z DA nadal kosztują tyle, co telewizory. Raczej to prawdziwe kino domowe (nawet w podobnym przedziale cenowym, co soundbar z DA), będzie miało nad belką przewagę ze względu na dźwięk, czy fizyczne rozmieszczenie głośników. Przetestuj sobie w studio odsłuchowym kino domowe z kolumnami w drewnie i soundbar z Dolby Atmos i sam oceń.

    W praktyce mając zaplanowany jakikolwiek budżet – najczęściej kino domowe zaoferuje lepsze wrażenia audio, niż nawet najlepszy (w tym samym przedziale cenowym) soundbar.

  3. Właśnie się nad wyborem pomiędzy opisywanym przez Ciebie Samsung HW-MS6500 a Samsung HW-Q60. Cena jest praktycznie ta sama, ale przeczytałem tutaj https://rankiner.pl/ranking-soundbarow/, że HW-Q60 posiada technologię Acoustic Beam, która lepiej oddaje dźwięk w pomieszczeniu. Nie mogę znaleźć takiej informacji na temat HW-MS6500. Wiesz może czy on też jest wyposażony w tą technologię?

    1. Jeśli chodzi o soundbary, producenci często nie zamieszczają na swoich stronach zadowalających “specyfikacji”. Najlepszym rozwiązaniem jest wejść na stronę Samsunga – pojawi się okno chatu z doradcą. Codziennie są prowadzone wideo czaty, w których prowadzący odpowiadają na pytania klientów odnośnie cech danego produktu. Wystarczy podać swoje imię i czekać na swoją kolej – zadanego przez komunikator pytania. Zazwyczaj po kilku minutach powinieneś dostać odpowiedź – możesz poprosić, by (bez czekania) prowadzący po prostu wysłał Tobie odpowiedź na maila. I dodatkowo możesz wypytać o inne rzeczy, odnośnie tych modeli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *