Wyszukiwarka DVB-T2: wpisz swój telewizor

Wyszukiwarka DVB-T2 to jeden z najprostszych sposobów, by sprawdzić czy Twój telewizor będzie zgodny z nowym standardem nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Oczywiście to nie jedyne sposób. Jak jeszcze można to sprawdzić?

Wyszukiwarka DVB-T2 to najprostszy i najszybszy sposób, by dowiedzieć się czy nie grozi nam zmiana telewizora na nowy. Dowiedz się jak z niej skorzystać albo dowiedz się jak to zrobić w inny sposób.

Wyszukiwarka DVB-T2

Samsung QE65QN91B / fot. Samsung

Użytkownicy telewizorów Smart TV od Samsunga, mogą sprawdzić zgodność z tunerem DVB-T2  w panelu telewizora. Wystarczy przejść przez menu w następującej kolejności: Ustawienia > Pomoc techn. > O telewizorze.

Kod modelu telewizora opisany jest na tabliczce znamionowej, która umieszczona jest na tylnym panelu urządzenia, pod nazwą „Model Code”.

Kiedy poznamy już model naszego telewizora, należy wpisać jego kod, pełny lub skrócony – np. Q67A, w wyszukiwarkę DVB-T2 na stronie Samsunga.

Jak jeszcze sprawdzić zgodność z DVB-T2?

Które telewizory obsługują DVB-T2?
Które telewizory obsługują DVB-T2?

Wyszukiwarka DVB-T2 – wpisz swój telewizor

Jeśli nie masz inteligentnego telewizora, możesz skorzystać z innego sposobu, by sprawdzić czy Twój telewizor obsługuje tuner DVB-T2. Wszystkie informacje znajdują się w instrukcji obsługi danego telewizora. Jeśli jeszcze jej nie wyrzuciłeś, możesz tam zajrzeć. Jeśli jej nie posiadasz, zawsze możesz wejść na stronę Samsunga, by tam ją pobrać.

Co zyskujemy, dzięki DVB-T2?

Wyszukiwarka DVB-T2
Telewizory Samsung NeoQLED 2022 / fot. Samsung

DVB-T2 czyli Digital Video Broadcasting – Terrestrial Second Generation to standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T drugiej generacji. Jego wprowadzenie to nowy etap w procesie cyfryzacji telewizji w Polsce, który pozwoli zapewnić efektywniejszą transmisję. Całkowite przejście z DVB-T na nowy standard ma nastąpić do 30 czerwca 2022 roku.

Wyszukiwarka DVB-T2 / fot. Samsung

Poniżej możesz zajrzeć do osobnego artykułu, w którym znajdziesz pełną listę telewizorów obsługujących DVB-T2.

Telewizory DVB-T2: które to modele?

Co jeśli Twój telewizor nie jest zgodny z DVB-T2?

Samsung Neo QLED QN800B / fot. Samsung

Jeśli okaże się, że nasz telewizor nie jest kompatybilny z nowym standardem, Samsung ma w ofercie wiele uniwersalnych modeli, które sprostają wymaganiom wszystkich domowników – zarówno miłośników filmów, sportu, jak i graczy.

Słuchawki nauszne: sprawdź najniższe ceny

Pamiętaj także, by zaglądać do naszego aktualizowanego zestawienia najlepsze promocje na telewizory. Tam z pewnością znajdziesz niejeden telewizor Samsunga w opłacalnej cenie.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *