Samsung: HDR10+ z obsługą treści 8K

Samsung poinformował, że jako pierwszy producent na świecie wprowadza obsługę technologii HDR10+ w treściach 8K. Wszystko za sprawą współpracy z wiodącymi europejskimi dostawcami usług OTT (Over-the-top). Najwięksi z nich – CHILI, The Explorers i MEGOGO- zaoferują wkrótce filmy w standardzie 8K HDR10+ oraz 4K HDR10+.

HDR10+ / fot. Samsung

Zobacz aktualne ceny telewizorów Samsung

 


Przypomnijmy, że technologia HDR10+ jest dostępna we wszystkich telewizorach 4K od Samsunga w tym roku. Więcej o nich możecie przeczytać w naszym przewodniku po TV Samsung na 2019 rok. Jednak najważniejsze jest to, że telewizory 8K także są z nią kompatybilne. Chodzi o telewizory QLED 8K (flagowe telewizory Samsunga).

– HDR staje się jedną z najważniejszych technologii zapewniających ultrawysoką jakość obrazu. Właśnie dlatego opracowaliśmy standard HDR10+, który umożliwia wyświetlanie każdej treści zgodnie z zamierzeniami jej twórców – powiedział Hyogun Lee, Vice President, Visual Display Business w Samsung Electronics.

– Nadal będziemy wzmacniać naszą wiodącą pozycję w branży poprzez nawiązywanie współpracy z najlepszymi dostawcami usług strumieniowego przesyłania wideo. Kluczowe jest dla nas, aby telewizory, które oferujemy, były wyposażone w technologię potrzebną do obsługi pierwszych na świecie treści 8K HDR10+.
– Źródło: Samsung

TV 8K / fot. Samsung

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 8K

To co najbardziej zainteresuje posiadaczy telewizorów Samsung to fakt, że już wkrótce (w zależności od kraju) udostępnione zostaną nowe treści (filmy, seriale, itd.) w standardzie HDR10+. Wśród nich nie zabraknie największych hollywoodzkich hitów.

Samsung współpracuje w zakresie HDR10+ także z innymi dostawcami treści. Przewiduje się, że Rakuten TV, Magenta TV (własność Deutsche Telekom) i Videociety przyjmą obsługę tego standardu dla swoich usług VOD na przełomie 2019 i 2020 roku. Ponadto Molotov, francuski dostawca usług OTT, który oferuje w jednym miejscu kanały telewizyjne na żywo i na żądanie, również rozważa przyjęcie HDR10+. Universal Pictures Home Entertainment i Warner Bros. Home Entertainment także zaprezentowały treści w formacie HDR10+, wydając na płytach Blu-ray UHD odpowiednio „Sekretne życie zwierzaków domowych 2” i „Godzilla II: Król potworów”. Tytuły te powiększają ofertę filmów dostępnych na płytach UHD Blu-ray wydanych przez Twentieth Century Fox i inne wytwórnie.
– Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Producenci robią wszystko, by zaoferować najlepszą jakość filmów oglądanych na ekranach ich urządzeń. Wspieranie formatu HDR10+ to z pewnością ważny krok. Zwłaszcza, że niektóre tytuły możemy już oglądać na telewizorach 8K, które do niedawna były tylko prototypami, wystawianymi na międzynarodowe targi elektroniki użytkowej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne newsy dotyczące tego tematu.

Zobacz przydatne linki do Ceneo

Telewizory - wybierz na Ceneo
 
1. Zobacz jakie telewizory są dostępne w następujących, najpopularniejszych przedziałach cenowych:

Wszystkie telewizory do 2000 zł Wszystkie telewizory do 2500 zł
Wszystkie telewizory do 3000 zł Wszystkie telewizory do 3500 zł
Wszystkie telewizory do 4000 zł Wszystkie telewizory do 4500 zł
Wszystkie telewizory do 5000 zł Wszystkie telewizory do 5500 zł
Wszystkie telewizory do 6000 zł Wszystkie telewizory do 6500 zł

2. Zobacz jakie są aktualne ceny wszystkich telewizorów biorąc pod uwagę szukaną wielkość przekątnej ekranu:

Wszystkie telewizory 32 cali, Wszystkie telewizory 40 cali
Wszystkie telewizory 43 cali Wszystkie telewizory 49 cali
Wszystkie telewizory 50 cali Wszystkie telewizory 55 cali
Wszystkie telewizory 65 cali Wszystkie telewizory 70 cali
Wszystkie telewizory 75 cali Wszystkie telewizory powyżej 75 cali

To warto przeczytać

Telewizory - zobacz na Ceneo

Jeśli poszukujecie najlepszych telewizorów (najlepszych z najlepszych) sprawdźcie nasze inne zestawienie: TOP10 najlepszych telewizorów 2020 roku. Znajdziecie tam same topowe i flagowe modele o rozdzielczości 4K. Pamiętajcie tylko, że w TOP10 nie znajdziecie modeli OLED oraz z ekranem 8K.

Jeśli poszukujecie najlepszych telewizorów OLED, sprawdźcie nasze zestawienie: Najlepsze telewizory OLED 2020 roku. Jeśli interesują Was modele o rozdzielczości 8K sprawdźcie zestawienie: Wszystkie telewizory 8K.

Warto zajrzeć także na nasze zestawienie: Najlepsze promocje na telewizory. Znajdziecie tam modele z przedziału od 1000 do 5000 złotych, które opłaca się kupić ze względu na dobry obraz i możliwie jak największą przekątną ekranu w danym przedziale cenowym.

Zobacz nasze inne publikacje

RTV - porównaj ceny

1. Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich seriach i modelach od największych producentów telewizorów na lata 2019/2020:

2. Jeśli interesują Cię najświeższe zestawienia najlepszych telewizorów, poniżej znajdziesz najciekawsze artykuły na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: