Samsung: HDR10+ z obsługą treści 8K

Samsung poinformował, że jako pierwszy producent na świecie wprowadza obsługę technologii HDR10+ w treściach 8K. Wszystko za sprawą współpracy z wiodącymi europejskimi dostawcami usług OTT (Over-the-top). Najwięksi z nich – CHILI, The Explorers i MEGOGO- zaoferują wkrótce filmy w standardzie 8K HDR10+ oraz 4K HDR10+.

HDR10+ / fot. Samsung

Zobacz aktualne ceny telewizorów Samsung

Przypomnijmy, że technologia HDR10+ jest dostępna we wszystkich telewizorach 4K od Samsunga w tym roku. Więcej o nich możecie przeczytać w naszym przewodniku po TV Samsung na 2019 rok. Jednak najważniejsze jest to, że telewizory 8K także są z nią kompatybilne. Chodzi o TV QLED 8K (flagowe telewizory Samsunga).

– HDR staje się jedną z najważniejszych technologii zapewniających ultrawysoką jakość obrazu. Właśnie dlatego opracowaliśmy standard HDR10+, który umożliwia wyświetlanie każdej treści zgodnie z zamierzeniami jej twórców – powiedział Hyogun Lee, Vice President, Visual Display Business w Samsung Electronics. – Nadal będziemy wzmacniać naszą wiodącą pozycję w branży poprzez nawiązywanie współpracy z najlepszymi dostawcami usług strumieniowego przesyłania wideo. Kluczowe jest dla nas, aby telewizory, które oferujemy, były wyposażone w technologię potrzebną do obsługi pierwszych na świecie treści 8K HDR10+.
– Źródło: Samsung

TV 8K / fot. Samsung

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 8K

To co najbardziej zainteresuje posiadaczy telewizorów Samsung Smart TV to fakt, że już wkrótce (w zależności od kraju) udostępnione zostaną nowe treści (filmy, seriale, itd.) w standardzie HDR10+. Wśród nich nie zabraknie największych hollywoodzkich hitów.

Samsung współpracuje w zakresie HDR10+ także z innymi dostawcami treści. Przewiduje się, że Rakuten TV, Magenta TV (własność Deutsche Telekom) i Videociety przyjmą obsługę tego standardu dla swoich usług VOD na przełomie 2019 i 2020 roku. Ponadto Molotov, francuski dostawca usług OTT, który oferuje w jednym miejscu kanały telewizyjne na żywo i na żądanie, również rozważa przyjęcie HDR10+. Universal Pictures Home Entertainment i Warner Bros. Home Entertainment także zaprezentowały treści w formacie HDR10+, wydając na płytach Blu-ray UHD odpowiednio „Sekretne życie zwierzaków domowych 2” i „Godzilla II: Król potworów”. Tytuły te powiększają ofertę filmów dostępnych na płytach UHD Blu-ray wydanych przez Twentieth Century Fox i inne wytwórnie.
– Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Producenci robią wszystko, by zaoferować najlepszą jakość filmów oglądanych na ekranach ich urządzeń. Wspieranie formatu HDR10+ to z pewnością ważny krok. Zwłaszcza, że niektóre tytuły możemy już oglądać na telewizorach 8K, które do niedawna były tylko prototypami, wystawianymi na międzynarodowe targi elektroniki użytkowej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne newsy dotyczące tego tematu.

Zobaczcie nasze inne publikacje

Telewizory - porównaj ceny

Poniżej znajdziecie informacje o wszystkich seriach i modelach od największych producentów telewizorów na 2019 rok:

Jeśli interesują Was najświeższe zestawienia najlepszych telewizorów, poniżej znajdziecie najciekawsze artykuły na ten temat:

Poniżej pozostałe artykuły, które cieszą się obecnie największą popularnością:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *