Samsung QLED Q85: TV do filmów, sportu i gier

Samsung QLED Q85: TV do filmów, sportu i gier. Koncern co jakiś czas przypomina o telewizorach z tegorocznej oferty. Dziś przeczytacie o kilku rzeczach, które wykorzystują telewizory Samsung QLED Q85.

Według koncernu, QLED Q85R to idealna seria do filmów, sportu i gier. Co jeszcze warto wiedzieć o nowych telewizorach Samsung?

Samsung QLED Q85: co zaoferuje?

Samsung QE65Q85RATXXU / fot. Samsung
  • Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie przekłada się na nowy poziom intensywnej czerni i perfekcyjny kontrast
  • Elementy niezbędne podczas oglądania filmów i grania
  • Procesor Quantum 4K poprawia obraz w czasie rzeczywistym i pozwala cieszyć się najwyższą jakością i szczegółowością każdej sceny
  • Ultra Szeroki Kąt Widzenia to idealny obraz z każdego miejsca na kanapie
  • Niezapomniane wrażenia z gry: Freesync i niski input lag to realistyczne obrazy i płynny ruch
  • Nowa odsłona Smart TV to m.in. dedykowana aplikacja Apple TV i wsparcie dla AirPlay 2
  • Tryb Ambient, który zmieni ekran w stylowy dodatek

Telewizor Samsung QLED Q85 to jedna z wyższych serii telewizorów QLED na 2019 rok. Oferuje ona trzy wielkości ekranu: 55, 65 i 75 cali.

Jak przystało na kolejną generację telewizorów QLED z technologią kropek kwantowych, widzowie mogą liczyć na piękne, nasycone kolory – ponad miliard odcieni barw ze 100-procentowym Natężeniem Kolorów to gwarancja niezwykłych efektów. Piłkarska murawa czy amazońska dżungla zachwycą intensywnością barw. Jednak Q85 ma do zaoferowania o wiele więcej.

Wśród nowości jest m.in. Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie, które przekłada się na odwzorowanie czerni i perfekcyjny kontrast. W rezultacie widzowie zobaczą więcej szczegółów w ciemnych scenach oraz intensywniejszą czerń.
– Źródło: Samsung

Telewizor Samsung QLED Q85 pracuje na procesorze Quantum 4K, który poprawia obraz w czasie rzeczywistym. Do tego dochodzi Inteligentne Skalowanie obrazu do 4K (dzięki sztucznej inteligencji) oraz oczywiście 100 Hz matryca.

Samsung QLED Q85
Telewizor Samsung Q85 / fot. Samsung

Jednak w dzisiejszych czasach telewizor nie służy tylko i wyłącznie oglądaniu telewizji. Coraz częściej wykorzystuje się go podczas grania w gry. Tutaj modele z serii Samsung Q85R także mają zaoferować wiele ciekawych udogodnień.

TV Samsung: co jeszcze?

Samsung QLED Q85
Samsung QE65Q85RATXXU / fot. Samsung

QLED Q85 to telewizor, który ma wiele do zaoferowania również graczom. Na czele jest Tryb Gry, który wyróżnia się m.in. niskim input lagiem. Pojęcie to odnosi się do czasu, jaki mija od wciśnięcia przycisku kontrolera do momentu reakcji widocznej na ekranie. Im ta wartość niższa, tym lepiej.

Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Seria Samsung Q85R to coś dla bardzo wymagających, ale jednocześnie niekoniecznie chcących wydawać fortunę na telewizor (są jeszcze droższe modele z serii Q90R i Q95R). Jakość obrazu w tegorocznych telewizorach QLED zachwyca podobnie, jak w zeszłym roku. Szkoda tylko, że w serii zabrakło telewizorów o mniejszych przekątnych ekranu.

Chcąc mieć mniejszy telewizor, ale o zbliżonych parametrach z wysokiej tegorocznej serii, musielibyśmy poszukać propozycji od LG czy Sony, a oba koncerny z pewnością mają w swoich ofertach interesujące propozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *