Telewizory Samsung QLED Q85: do filmów, sportu i gier

Samsung co jakiś czas przypomina o telewizorach z tegorocznej oferty. Dziś przeczytacie o kilku rzeczach, które wykorzystują telewizory Samsung QLED Q85. Według koncernu, to idealna seria do filmów, sportu i gier. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Samsung QE65Q85RATXXU / fot. Samsung

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów Samsung Q85

 


  • Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie przekłada się na nowy poziom intensywnej czerni i perfekcyjny kontrast
  • Elementy niezbędne podczas oglądania filmów i grania
  • Procesor Quantum 4K poprawia obraz w czasie rzeczywistym i pozwala cieszyć się najwyższą jakością i szczegółowością każdej sceny
  • Ultra Szeroki Kąt Widzenia to idealny obraz z każdego miejsca na kanapie
  • Niezapomniane wrażenia z gry: Freesync i niski input lag to realistyczne obrazy i płynny ruch
  • Nowa odsłona Smart TV to m.in. dedykowana aplikacja Apple TV i wsparcie dla AirPlay 2
  • Tryb Ambient, który zmieni ekran w stylowy dodatek

Telewizor Samsung QLED Q85 to jedna z wyższych serii telewizorów QLED na 2019 rok. Oferuje ona trzy wielkości ekranu: 55, 65 i 75 cali.

Jak przystało na kolejną generację telewizorów QLED z technologią kropek kwantowych, widzowie mogą liczyć na piękne, nasycone kolory – ponad miliard odcieni barw ze 100-procentowym Natężeniem Kolorów to gwarancja niezwykłych efektów. Piłkarska murawa czy amazońska dżungla zachwycą intensywnością barw. Jednak Q85 ma do zaoferowania o wiele więcej.

Wśród nowości jest m.in. Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie, które przekłada się na odwzorowanie czerni i perfekcyjny kontrast. W rezultacie widzowie zobaczą więcej szczegółów w ciemnych scenach oraz intensywniejszą czerń.
– Źródło: Samsung

Telewizor Samsung QLED Q85 pracuje na procesorze Quantum 4K, który poprawia obraz w czasie rzeczywistym. Do tego dochodzi Inteligentne Skalowanie obrazu do 4K (dzięki sztucznej inteligencji) oraz oczywiście 100hz matryca.

Telewizor Samsung Q85 / fot. Samsung

Jednak w dzisiejszych czasach telewizor nie służy tylko i wyłącznie oglądaniu telewizji. Coraz częściej wykorzystuje się go podczas grania w gry. Tutaj modele z serii Samsung Q85R także mają zaoferować wiele ciekawych udogodnień.

Samsung QE65Q85RATXXU / fot. Samsung

QLED Q85 to telewizor, który ma wiele do zaoferowania również graczom. Na czele jest Tryb Gry, który wyróżnia się m.in. niskim input lagiem. Pojęcie to odnosi się do czasu, jaki mija od wciśnięcia przycisku kontrolera do momentu reakcji widocznej na ekranie. Im ta wartość niższa, tym lepiej.

Równie ważnym elementem, co brak opóźnień, jest płynność obrazu. Właśnie dlatego Q85 oferuje Motion Plus, czyli system poprawy płynności i ostrości obrazu. Technologia ta pozwala precyzyjnie regulować stopień poprawy ruchomego obrazu, co intensyfikuje wrażenia wizualne. Z kolei obsługa FreeSync eliminuje efekt „urywanych” rozgrywek i zacinających się ujęć.
Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Seria Samsung Q85R to coś dla bardzo wymagających, ale jednocześnie niekoniecznie chcących wydawać fortunę na telewizor (są jeszcze droższe modele z serii Q90R i Q95R). Jakość obrazu w tegorocznych telewizorach QLED zachwyca podobnie, jak w zeszłym roku. Szkoda tylko, że w serii zabrakło telewizorów o mniejszych przekątnych ekranu.

Chcąc mieć mniejszy telewizor, ale o zbliżonych parametrach z wysokiej tegorocznej serii, musielibyśmy poszukać propozycji od LG czy Sony, a oba koncerny z pewnością mają w swoich ofertach interesujące propozycje.

Zobacz przydatne linki do Ceneo

Telewizory - wybierz na Ceneo
 
1. Zobacz jakie telewizory są dostępne w następujących, najpopularniejszych przedziałach cenowych:

Wszystkie telewizory do 2000 zł Wszystkie telewizory do 2500 zł
Wszystkie telewizory do 3000 zł Wszystkie telewizory do 3500 zł
Wszystkie telewizory do 4000 zł Wszystkie telewizory do 4500 zł
Wszystkie telewizory do 5000 zł Wszystkie telewizory do 5500 zł
Wszystkie telewizory do 6000 zł Wszystkie telewizory do 6500 zł

2. Zobacz jakie są aktualne ceny wszystkich telewizorów biorąc pod uwagę szukaną wielkość przekątnej ekranu:

Wszystkie telewizory 32 cali, Wszystkie telewizory 40 cali
Wszystkie telewizory 43 cali Wszystkie telewizory 49 cali
Wszystkie telewizory 50 cali Wszystkie telewizory 55 cali
Wszystkie telewizory 65 cali Wszystkie telewizory 70 cali
Wszystkie telewizory 75 cali Wszystkie telewizory powyżej 75 cali

To warto przeczytać

Telewizory - zobacz na Ceneo

Jeśli poszukujecie najlepszych telewizorów (najlepszych z najlepszych) sprawdźcie nasze inne zestawienie: TOP10 najlepszych telewizorów 2020 roku. Znajdziecie tam same topowe i flagowe modele o rozdzielczości 4K. Pamiętajcie tylko, że w TOP10 nie znajdziecie modeli OLED oraz z ekranem 8K.

Jeśli poszukujecie najlepszych telewizorów OLED, sprawdźcie nasze zestawienie: Najlepsze telewizory OLED 2020 roku. Jeśli interesują Was modele o rozdzielczości 8K sprawdźcie zestawienie: Wszystkie telewizory 8K.

Warto zajrzeć także na nasze zestawienie: Najlepsze promocje na telewizory. Znajdziecie tam modele z przedziału od 1000 do 5000 złotych, które opłaca się kupić ze względu na dobry obraz i możliwie jak największą przekątną ekranu w danym przedziale cenowym.

Zobacz nasze inne publikacje

RTV - porównaj ceny

1. Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich seriach i modelach od największych producentów telewizorów na lata 2019/2020:

2. Jeśli interesują Cię najświeższe zestawienia najlepszych telewizorów, poniżej znajdziesz najciekawsze artykuły na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: