Samsung: HDR10+ z obsługą treści 8K

Samsung poinformował, że jako pierwszy producent na świecie wprowadza obsługę technologii HDR10+ w treściach 8K. Wszystko za sprawą współpracy z wiodącymi europejskimi dostawcami usług OTT (Over-the-top).

Najwięksi z nich – CHILI, The Explorers i MEGOGO- zaoferują wkrótce filmy w standardzie 8K HDR10+ oraz 4K HDR10+.  Co to oznacza?

HDR10+ / fot. Samsung

Zobacz aktualne ceny telewizorów Samsung

 


Przypomnijmy, że technologia HDR10+ jest dostępna we wszystkich telewizorach 4K od Samsunga w tym roku. Jednak najważniejsze jest to, że telewizory 8K także są z nią kompatybilne. Chodzi o telewizory QLED 8K (flagowe telewizory Samsunga).

Zobacz także | Najlepsze telewizory 8K

– HDR staje się jedną z najważniejszych technologii zapewniających ultrawysoką jakość obrazu. Właśnie dlatego opracowaliśmy standard HDR10+, który umożliwia wyświetlanie każdej treści zgodnie z zamierzeniami jej twórców – powiedział Hyogun Lee, Vice President, Visual Display Business w Samsung Electronics.

– Nadal będziemy wzmacniać naszą wiodącą pozycję w branży poprzez nawiązywanie współpracy z najlepszymi dostawcami usług strumieniowego przesyłania wideo. Kluczowe jest dla nas, aby telewizory, które oferujemy, były wyposażone w technologię potrzebną do obsługi pierwszych na świecie treści 8K HDR10+.
– Źródło: Samsung

TV 8K / fot. Samsung

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 8K

To co najbardziej zainteresuje posiadaczy telewizorów Samsung to fakt, że już wkrótce (w zależności od kraju) udostępnione zostaną nowe treści (filmy, seriale, itd.) w standardzie HDR10+. Wśród nich nie zabraknie największych hollywoodzkich hitów.

Zobacz także | TOP10: najlepsze filmy 2020 kino

Samsung współpracuje w zakresie HDR10+ także z innymi dostawcami treści. Przewiduje się, że Rakuten TV, Magenta TV (własność Deutsche Telekom) i Videociety przyjmą obsługę tego standardu dla swoich usług VOD na przełomie 2019 i 2020 roku.

Ponadto Molotov, francuski dostawca usług OTT, który oferuje w jednym miejscu kanały telewizyjne na żywo i na żądanie, również rozważa przyjęcie HDR10+. Universal Pictures Home Entertainment i Warner Bros. Home Entertainment także zaprezentowały treści w formacie HDR10+, wydając na płytach Blu-ray UHD odpowiednio „Sekretne życie zwierzaków domowych 2” i „Godzilla II: Król potworów”. Tytuły te powiększają ofertę filmów dostępnych na płytach UHD Blu-ray wydanych przez Twentieth Century Fox i inne wytwórnie.
– Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Producenci robią wszystko, by zaoferować najlepszą jakość filmów oglądanych na ekranach ich urządzeń. Wspieranie formatu HDR10+ to z pewnością ważny krok. Zwłaszcza, że niektóre tytuły możemy już oglądać na telewizorach 8K, które do niedawna były tylko prototypami, wystawianymi na międzynarodowe targi elektroniki użytkowej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne newsy dotyczące tego tematu.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: