Telewizory 2021: LG Smart TV z usługą Google Stadia

Na trwających właśnie targach CES 2021 poinformowano, jaką nową funkcję zaoferują telewizory LG z oferty na 2021 rok. Chodzi o dostęp do usługi Google Stadia, a więc coś idealnego dla graczy. Które telewizory LG będą oferowały to rozwiązanie?

Już pod koniec 2021 roku telewizory LG zapewnią dostęp do gier oferowanych w ramach usługi Google Stadia. Jednak aktualizacje będą dostępne tylko dla modeli z oferty na 2021 rok (z webOS 6.0.). Dopiero później (do końca 2021 roku) użytkownicy telewizorów z webOS 5.0 (modele 2020) otrzymają dostęp do usługi Google Stadia.

 

Zobacz także:

Najlepsze telewizory 2021 | TOP10 (styczeń 2021)

CES 2021: Telewizory LG Smart TV

Telewizory 2021 – telewizor LG OLED EVO / fot. LG

Gdy usługa Stadia pojawi się w aplikacji Google TV, firma LG stanie się pierwszym producentem telewizorów zapewniającym, za pośrednictwem systemu operacyjnego webOS, natywną obsługę gier oferowanych przez usługę Stadia.

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów LG Nanocell

  

Żeby móc grać na ekranie telewizora LG używając kontrolera Stadia, będzie trzeba pobrać tę aplikację sklepu LG Content Store w krajach, w których usługa Stadia jest oferowana. Na razie liczy ona ponad 130 gier, a jej baza wciąż rośnie. Jednak trzeba pamiętać, że w pełni wykorzystanie nowych telewizorów LG i usługi Stadia (gry w rozdzielczości 4K, z efektami HDR i dźwiękiem przestrzennym 5.1.) jest możliwe przy wersji Google Stadia Pro (cena 39 zł na miesiąc). Poza tym w odróżnieniu od Google Stadia, w wersji Pro będzie więcej gier do wyboru.

Zobacz także:

Google Stadia: co jeszcze warto wiedzieć?

Telewizory 2021 – telewizor LG 8K OLED Z1/ fot. LG

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów 8K

 


 

W Stadia jest już dostępnych ponad 130 gier, a liczba oferowanych tytułów jest regularnie powiększana. Gry można kupować pojedynczo lub poprzez wykupienie subskrypcji Stadia Pro, która umożliwia dostęp do bezpłatnego zestawu gier, ekskluzywnych rabatów oraz rozdzielczości do 4K.
 
Ze względu na fascynujący 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny, obraz HDR w rozdzielczości do 4K w 60 kl./s, usługa Stadia gwarantuje porywające doznania gamingowe i stanowi atrakcyjną propozycję dla użytkowników, którzy oczekują wspaniałych wrażeń, ale nie chcą kupować drogiej konsoli do gier.
 

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów 4K

 


 

 
Według producenta, najlepsze telewizory z oferty na 2021 rok, to telewizory LG OLED, nowe telewizory LG QNED Mini LED ( technologia NanoCell i podświetlenie mini LED) oraz najnowsze telewizory LG NanoCell. Czy tak będzie przekonamy się już za kilka miesięcy.
 
 
 
Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: