Telewizory LG OLED G1: zobacz co zaoferują?

Telewizory LG OLED G1 to nowe TV określane także, jako G1 (Gallery). W ofercie telewizorów OLED, seria LG G1 jest jedną z najwyższych w tym roku. W skład telewizorów wchodzą modele o wielkości 55″, 65″ oraz 77 cali (LG 55OLED G1, LG 65OLED G1 i LG 77OLED G1).

LG OLED G1: nowe telewizory 2021

Telewizory LG OLED G1
Telewizory LG OLED G1 / fot. LG

Telewizor może być traktowany jako dzieło sztuki.  To właśnie dlatego modele OLED z serii G1 są cienkie niczym kartka papieru i mogą idealnie przylegać do ściany niczym obraz.

Jego idealnym uzupełnieniem jest soundbar montowany pod nim.

Telewizory LG OLED G1
Soundbar LG do telewizora OLED G1 / fot. LG

Zasługą wyświetlacza nowej generacji (OLED evo) są znacznie wyraźniejsze kolory oraz wyższa jasność. Seria G1 pracuje na procesorze Alpha 9 czwartej generacji. W tym roku sztuczna inteligencja w telewizorach LG pozwala na samodzielne rozpoznawanie przez inteligentny telewizor gatunku oglądanego programu (bądź filmu) i analizowanie go klatka po klatce. Dzięki temu w każdej sekundzie uzyskujemy obraz dopasowany nawet do warunków oświetleniowych w naszym salonie.

Co najważniejsze telewizory LG G1 poza procesorem Alpha 9 czwartej generacji oferują skalowanie dźwięku do 5.1.2, automatyczną regulację głośności oraz system operacyjny webOS 6.0. OLEDy wspierają technologie Dolby Vision czy Dolby Atmos oraz są zgodne ze standardem HDMI 2.1.

Telewizory LG OLED G1
Telewizory LG OLED / fot. LG

Ceny oraz dokładna specyfikacja techniczna telewizorów OLED z serii G1 nie są jeszcze znane. Pierwsze telewizory z oferty na 2021 rok powinny pojawić się w sklepach na wiosnę.

 Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *