Telewizory 2021: co oferuje koncern LG?

Telewizory 2021 to OLED,  QNED Mini LED NanoCell. W tym roku będzie w czym wybierać. Jednak warto pamiętać, że poza telewizorami Premium (OLED, QNED Mini LED i NanoCell), do wyboru mamy także standardowe telewizory o rozdzielczości 4K.

W tym roku ponownie telewizory LG mają zaoferować najlepszy obraz. Jakie są zatem najlepsze telewizory LG na 2021 rok?

Telewizory OLED 2021

Telewizory 2021 – LG OLED EVO / fot. LG

Jednym z nowych telewizorów jest LG OLED48C1 – telewizor OLED o przekątnej 48 cali. Seria OLED C1 oferuje następujące modele (48″, 55″, 65″, 77″, 83″):

 • LG OLED48C1,
 • LG OLED55C1,
 • LG OLED65C1,
 • LG OLED77C1,
 • LG OLED83C1.

Na targach CES 2021 pokazano także telewizory OLED z serii G1 (EVO). Panel użyty w tej serii zapewnia większą luminancję i umożliwia wyświetlanie jaśniejszego oraz żywszego obrazu, który imponuje wyrazistością, realizmem i drobnymi szczegółami. O doskonały obraz i dźwięk dbają także technologie Dolby Vision IQ oraz Dolby Atmos.

Telewizory 2021 – telewizory LG QNED Mini LED / fot. LG

Telewizory OLED: co jeszcze wiadomo?

Wiadomo, że w tym roku zyskamy telewizor LG OLED o wielkości 42 cali. Niestety koncern LG nie ujawnił więcej szczegółów. Wiele spekuluje się na temat tego, że w 2021 roku miałyby pojawić się jeszcze dwie serie telewizorów LED (A1 i B1). Byłyby to najbardziej podstawowe serie telewizorów OLED na 2021 rok.

Ciekawie zapowiada się także telewizor OLED o rozdzielczości 8K, który w tym roku ponownie pojawił się w ofercie LG. Będzie to seria Z1, oferująca 88 cali (LG 88OLEDZ1). Z kolei seria R (LG Signature OLED) to rozwijany OLED, którego wcześniejszą wersję widzieliśmy w końcówce 2020 roku. Wtedy do sprzedaży trafiły modele z serii OLED RX (2020).

 To właśnie seria OLED R (2021) jest w tym roku najbardziej innowacyjna. Dzięki temu powstało kilka interesujących (krótkich) materiałów wideo na jej temat.

W tym roku tak wyglądają przekątne telewizorów OLED:

42″, 48″, 55″, 65″, 77″, 83″ i 88″.

Procesor LG α (Alpha) 9 Gen 4 AI

W tym roku do telewizorów OLED został dedykowany nowoczesny stojak Gallery Stand (idealnie dopasowany do 55-/65-calowych modeli z serii G1, C1, B1, A1) albo elegancki uchwyt Gallery Design, pozwalający na montaż telewizora na ścianie, by wyglądał niczym obraz.

Warto dodać, że flagowe telewizory LG na 2021 rok pracują na zaawansowanym procesorze LG, α (Alpha) 9 Gen 4 AI, dającym wyższą jakość przetwarzania obrazu i dźwięku w telewizorach. Serie, które go wykorzystują to:
 • telewizory LG OLED Z1,
 • telewizory LG OLED G1,
 • telewizory LG OLED C1,
 • telewizory LG QNED Mini LED (modele QNED99 i QNED95),
 • telewizory LG NanoCell (modele NANO99 i NANO95).
Telewizory 2021
Telewizory 2021 – telewizor LG OLED EVO / fot. LG

Procesor Alpha 9 Gen 4 AI wykorzystuje sztuczną inteligencję i dzięki algorytmom głębokiego uczenia zapewnia też lepsze skalowanie do wyższej rozdzielczości. Do tego dochodzi technologia AI Picture Pro, która rozpoznaje na ekranie takie obiekty, jak twarze i sylwetki osób. Rozróżnia też pierwszy plan i tło, przetwarzając każdy obiekt niezależnie, by uzyskać bardziej przestrzenny efekt.

Telewizory LG QNED Mini LED

Po telewizorach OLED, mamy serię telewizorów LG QNED Mini LED. Są to flagowe modele z ekranami NanoCell. Oznacza to, że to rodzina telewizorów znajdująca się pomiędzy najlepszymi telewizorami OLED, a pozostałymi telewizorami NanoCell (nie Premium). W 2021 roku LG QNED Mini LED to cztery serie o oznaczeniach:

 • LG QNED85,
 • LG QNED90,
 • LG QNED95 (procesor Alpha 9 4. generacji)
 • LG QNED99 (procesor Alpha 9 4. generacji).

Telewizory LG NanoCell

Kolejną rodziną telewizorów (po modelach OLED, QNED Mini LED) są modele wykorzystujące panel z technologią Kropki Kwantowej (Quantum Dot). Jednak te modele mają być tańsze niż flagowe modele NanoCell (podobnie, jak było w 2020 roku). Modele będą oznaczone jako NANO.

Standardowe telewizory 4K

Zapewne ostatnią rodziną telewizorów LG (po OLEDach, QNED Mini LED, NanoCell) będą standardowe telewizory (bez ekranów NanoCell) o rozdzielczości 4K. Na razie nie ujawniono nic więcej na ten temat.

Czy telewizory LG są najlepsze do konsoli?

Które telewizory są najlepsze do konsoli? Każdy producent powie, że jego. Jak wyglądają funkcje dla graczy w nowych telewizorach OLED?

Linia 2021 została wyposażona w nowe funkcje, takie jak Game Optimizer, która dostępna jest we wszystkich telewizorach LG z systemem webOS z 2021 roku w tym QNED Mini LED i NanoCell, z czasem reakcji 1 milisekundy, niewielkim opóźnieniem sygnału wejściowego i czterema portami HDMI (standard 2.1 – modele Z1, G1, C1.) obsługującymi najnowsze specyfikacje.

Telewizory LG 2021 – co jeszcze?

W tym roku w ofercie telewizorów LG będziemy mieli większy wybór modeli zgodnych ze standardem HDMI 2.1, oferujących zwrotny kanał audio eARC i tryb ALLM (Automatic Low Latency Mode). Przypomnijmy, że to jeden z głównych czynników do tego, żeby telewizor nadawał się do konsol nowej generacji.
Telewizory 2021
Telewizory 2021 – telewizor LG OLED EVO G1 / fot. LG

 

Telewizory LG wykorzystują nową wersję opracowanej przez LG funkcji AI Sound Pro. Z nowości można wykorzystać skalowanie do wirtualnego dźwięku 5.1.2-kanałowego oraz automatyczną regulację głośności (Auto Volume Leveling). Ta ostatnia utrzymuje stały poziom głośności podczas przełączania kanałów lub aplikacji streamingowych.
Telewizory LG 2021 pracują na ulepszonej wersji systemu operacyjnego. W tym roku jest to webOS 6.0, który zapewnia szybszy dostęp do aplikacji i pozwala także na łatwiejsze odkrywanie treści, które są spersonalizowane. Do obsługi telewizora otrzymujemy pilota Magic, wyposażonego w przyciski skrótów do popularnych serwisów.
Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *