Soundbar Sony HT-A7000 z nową aktualizacją

Soundbar Sony HT-A7000 to flagowy model z oferty tego producenta z 2021 roku. Jednak wkrótce będzie to sprzęt obsługujący dźwięk przestrzenny 360  poprzez aktualizację wewnętrznego oprogramowania. Co to oznacza?

Soundbar Sony HT-A7000 to klasa Premium, jeśli chodzi o soundbary do najlepszych telewizorów. Nic dziwnego, że na początku stycznia 2022 roku jego cena wciąż zaczyna się od 5999 zł. Jeśli zastanawiałeś się nad zakupem tego modelu albo może jesteś jego posiadaczem, zobacz co zyskasz, dzięki aktualizacji.

Sony HT-A7000: co daje aktualizacja?

Sony HT-A7000
Sony HT-A7000: flagowy soundbar 2021 / fot. Sony

Sony HT-A7000 – zobacz aktualne ceny

Na czym polega uaktualnienie flagowego soundbara? Chodzi o dodanie technologii 360 Spatial Sound Mapping. Pierwszy raz przełomowa technologia została użyta w najlepszym zestawie kina domowego 2021 – Sony HT-A9. Dodatkowo dzięki aktualizacji połączysz soundbar z nowymi bezprzewodowymi tylnymi głośnikami Sony SA-RS5, które trafią na rynek latem 2022 r., lub z dostępnymi już bezprzewodowymi tylnymi głośnikami SA-RS3S.

Sony SA-RS5 / fot. Sony

Rewolucyjna technologia 360 Spatial Sound Mapping firmy Sony pozwala odczuwać dźwięk z każdego kierunku i odległości. Dzięki funkcji Sound Field Optimization i wbudowanym mikrofonom soundbar określa, gdzie i na jakiej wysokości znajdują się głośniki tylne. Na podstawie tych danych technologia 360 Spatial Sound Mapping dokonuje syntezy fal dźwiękowych, wytwarzając wiele pozornych głośników. W rezultacie rozległe, przestrzenne pole dźwiękowe Sony obejmuje swoim zasięgiem całe pomieszczenie, a do wszystkich słuchaczy dociera jednakowy dźwięk.

Kiedy aktualizacja?

Soundbar Sony HT-A7000 z nową aktualizacją / fot. Sony

Do słuchania dźwięku przestrzennego 360 zapewnianego przez technologię 360 Spatial Sound Mapping niezbędne są zgodne głośniki tylne (SA-RS3S, SA-RS5) i aktualizacja oprogramowania. Aktualizacja (Over-The-Air) oprogramowania zostanie udostępniona wiosną 2022 r. Do aktualizacji oprogramowania niezbędne jest połączenie z Internetem. Dostępność głośników tylnych zależy od kraju/regionu.

Źródło: Sony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *