Sony HT-A9: nowy zestaw kina domowego

Sony HT-A9 to jedno z najnowszych i jednocześnie najciekawszych urządzeń, jakie trafią do sprzedaży w tym roku. Według producenta, sprzęt ma wyznaczyć nową granicę dźwięku przestrzennego. No, ok, ale ile będzie on kosztował?

Sony HT-A9 wygląda interesująco, a dodatkowo może być jednym z najpopularniejszych sprzętów w kategorii zestawów kina domowego w 2021 roku. Sony wie, co to znaczy doskonały dźwięk. Nie bez przyczyny króluje w sprzedaży ze swoimi soundbarami z Dolby Atmos.

Sony HT-A9: co zaoferuje nowy zestaw kina domowego?

Sony HT-A9
Sony HT-A9: nowy zestaw kina domowego / fot. Sony

Telewizory Sony – zobacz aktualne ceny

Sony HT-A9 odznacza się przede wszystkim wykorzystywaniem unikatowej technologii o nazwie 360 Spatial Sound Mapping. Słuchając muzyki czy oglądając filmy słyszysz, jakby dźwięk dobiegał ze wszystkich stron. Do tego dochodzi technologia Sound Field Optimization mierząca wzajemne położenie głośników i ich odległość od podłogi, by na podstawie tych danych przeprowadzić syntezę fal dźwiękowych i wytworzyć z czterech fizycznych głośników nawet 12 pozornych, rozmieszczonych wokół odbiorcy. Brzmi jak magia, prawda?

Żadne urządzenie Sony nie tworzy tak szerokiego pola dźwiękowego, jak zestaw HT-A9. W tym zoptymalizowanym polu, otoczonym ze wszystkich stron pozornymi głośnikami, niezwykle realistycznie słychać każdy zwierzęcy ryk i każdy podmuch wiatru. Dzięki pozornym głośnikom przestrzenne pole dźwiękowe staje się szersze i bardziej wciągające.

Oczywiście sprzęt obsługuje Dolby Atmos i DTS:X, pozwala więc uzyskać kinowy trójwymiarowy dźwięk przestrzenny w komforcie domowego zacisza. Jednak najważniejsze jest to, że w każdym głośniku znajdują się dwa mikrofony, dzięki którym technologia Sound Field Optimization określa wzajemne położenie głośników i ich odległość od podłogi.

W głośnikach zastosowano też jednostki niskotonowe o szerokiej charakterystyce kierunkowej, mniej zagłębione niż standardowe rozwiązania. Ich połączenie z 19-milimetrową jednostką wysokotonową z miękką kopułką zapewnia naturalne brzmienie dźwięków o wysokiej częstotliwości. Dzięki modułom skierowanym w górę fale dźwiękowe odbijają się też od sufitu, tworząc realistyczny dźwięk dobiegający znad głowy. Ścięte krawędzie głośników zapobiegają natomiast dyfrakcji dźwięku.

Łatwe przygotowanie do użycia

Zestaw HT-A9 jest gotowy do użytku niemal od razu po rozpakowaniu — wystarczy doprowadzić do niego zasilanie, połączyć z telewizorem przy użyciu przewodu HDMI i włączyć. Sony HT-A9, dodatkowy subwoofer SA-SW5 oraz dodatkowy subwoofer SA-SW3 będzie można nabyć od września 2021  r.

Zobacz przydatne linki do Ceneo

Telewizory - wybierz na Ceneo

1. Najlepsze telewizory w najpopularniejszych przedziałach cenowych:

2. Najlepsze telewizory biorąc pod uwagę szukaną wielkość przekątnej ekranu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: