Sony HT-SF200: nowy soundbar do TV

W sklepach pojawiają się nowe soundbary Sony do telewizorów z rodziny Bravia. Listwy głośnikowe Sony HT-SF200 i Sony HT-SF201 zakupimy już od 1099 złotych. Co dokładnie zaoferują i czy warto stać się posiadaczem jednej z nich?

Sony HT-SF200 to 2.1-kanałowy głośnik w formie listwy, oferujący głęboki bas oraz kilka technologii poprawiających brzmienie, m.in. S-Force PRO Front. Model Sony HT-SF201 jest taki sam, tylko dostępny jest w kolorze srebrnym.

Sony HT-SF200 / fot. Sony

Sprawdź aktualne ceny soundbarów Sony

Stylistyka nowego modelu HT-SF200 harmonizuje z umeblowaniem każdego pokoju, a emitowany dźwięk tworzy wrażenie przebywania w kinie. Po włączeniu filmu lub programu telewizyjnego wyraźnie słychać wszystkie dialogi, a wbudowany subwoofer reprodukuje dźwięki o niskiej rozdzielczości. Smukłe, stylowo wyglądające urządzenie jest wyposażone w dekoder Dolby Digital i zapewnia niezrównane brzmienie w domowym salonie.

Dzięki technologii S-Force PRO Front Surround słuchaczom wydaje się, że dźwięk dobiega z wielu otaczających ich głośników — mimo że w rzeczywistości jego źródłem jest nieduża listwa głośnikowa, eliminująca z pokoju plątaninę kabli.
– Źródło: Sony

Do telewizora możemy je podłączyć za pomocą kabla optycznego albo HDMI (złącze HDMI ARC). Odtwarzanie muzyki ze smartfona albo tableta możliwe jest poprzez Bluetooth. Warto dodać, że oba soundbary są też wyposażone w port USB.

Sony HT-SF201 / fot. Sony

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów Sony

Nowy głośnik stanowi zintegrowane, stylowe rozwiązanie tworzące harmonijną całość z wystrojem domowego wnętrza bez szkody dla jakości dźwięku. Znakomicie sprawdza się w ograniczonej przestrzeni. Można go umieścić na półce lub na stoliku, z przodu lub z boku telewizora. Dzięki wykorzystaniu różnych materiałów, takich jak skóra ekologiczna na górze i bokach, urządzenie doskonale wpisuje się w styl pomieszczenia i gust użytkownika.
– Źródło: Sony

Nasz komentarz

Czy warto stać się posiadaczem któregoś z tych dwóch zestawów od Sony? Dajcie znać, czy chcielibyście, żebyśmy przyjrzeli im się z bliska. Jeśli chodzi o cenę, to zawsze nowy sprzęt w momencie pojawienia się w sklepach może się wydawać drogi. Dla przypomnienia wcześniejsze modele Sony kosztują obecnie:

  • Sony HT-CT290 – 999 złotych,
  • Sony HT-CT390 – 1099 złotych,
  • Sony HT-CT800 – 1999 złotych.

Więc wychodzi na to, że cena za nowe modele (około 1099 złotych) wcale nie jest aż tak wysoka.

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: