Sony wprowadza nowe TV 4K HDR

 Sony wprowadza dwie nowe serie telewizorów 4K HDR. Będą to modele z serii XF70 oraz XF83. Czym będą się odznaczać? Co powinniśmy o nich wiedzieć?
Obie serie są rozszerzeniem tegorocznej oferty telewizorów Sony Bravia. Poza doskonałym obrazem w rozdzielczości Ultra HD z technologią HDR, te mają wyróżniać się zaawansowanymi opcjami Smart TV oraz całą gamą najbardziej popularnych wielkości ekranu.

Wyższa seria XF83 zaoferuje więcej opcji dodatkowych oraz przede wszystkim wielkie ekrany – 60 oraz 70 cali.

Sony XF70 / fot. Sony

Zobacz aktualne ceny wszystkich telewizorów Sony

 

Modele XF83, wyposażone w wydajny procesor 4K HDR X1, to propozycja dla osób oczekujących wysokiej jakości obrazu na dużym ekranie: 60- lub 70-calowym. W telewizorach tych wykorzystano szereg technologii, które zwiększają realizm kolorystyki i kontrastów, ograniczają szumy i zakłócenia oraz wyostrzają, optymalizują i interpolują obraz, by wydobyć z niego dodatkowe szczegóły.

Obsługa zaawansowanych komend głosowych i platforma Android TV™ zapewniają błyskawiczny dostęp do filmów, programów telewizyjnych i tysięcy aplikacji. Telewizory 4K HDR XF83 mogą również służyć do gier, a miłośnikom kina i seriali pozwalają czerpać z zasobów takich serwisów, jak Google Play, Netflix, Amazon Prime Video czy YouTube. Ekran otoczony jest wąską ramką, a pomysłowo zaprojektowana podstawa pozwala ukryć i rozprowadzić wszystkie przewody.
– Źródło: Sony

 

Sony XF83 / fot. Sony
Sony XF83 / fot. Sony
Sony XF83 / fot. Sony
Sony XF83 / fot. Sony

 

Telewizory z serii XF83 mają być modelami pośrednimi pomiędzy reprezentantami serii XF80, a XF85. Specyfikacje dwóch ostatnich serii możecie znaleźć w naszym zestawieniu telewizorów Sony Bravia na 2018 rok.
 

Zobacz także | Który telewizor Sony 2020 kupić?

Telewizory 4K HDR z serii XF70 są oferowane w czterech wersjach rozmiarowych (43, 49, 55 i 65 cali), dostosowanych do różnych wielkości i aranżacji domowych wnętrz. Aby zapewnić widzom jeszcze lepsze wrażenia, technologia 4K X-Reality PRO eksponuje szczegóły i zwiększa wyrazistość całego obrazu.

Telewizor XF70 ma wbudowaną przeglądarkę internetową i doskonale nadaje się do oglądania seriali oraz filmów przesyłanych strumieniowo z popularnych serwisów, w tym Netflix i YouTube, które można włączyć jednym przyciskiem.

Równie znakomicie sprawdza się podczas gier z konsol PlayStation4 i PlayStation4 Pro. A co najważniejsze, obraz ma żywe kolory i bogate szczegóły zapewniane przez standard HDR. Seria XF70, tak jak i XF83, pozwala ukryć przewody z podłączonego dekodera, odtwarzacza Blu-ray itp. w pomysłowo zaprojektowanej podstawie.
– Źródło: Sony

 

Sony XF70 / fot. Sony
Sony XF70 / fot. Sony
Sony XF70 / fot. Sony
Sony XF70 / fot. Sony

 Sprawdź ceny najlepszych telewizorów 4K

 
Telewizory 4K HDR Sony z serii XF83 i XF70 trafią do sprzedaży wiosną. Obecnie możecie zobaczyć jak kształtują się ceny innych TV Sony Bravia, które dostępne są już w niektórych sklepach.

Źródło: Sony

Nasz komentarz

W tym roku Sony ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jak widać koncern postawił głównie na telewizory o rozdzielczości 4K z systemem operacyjnym Android. Tylko czy nie za dużo będzie tego wszystkiego? Skoro zrezygnowano z kontynuacji serii XE93/94 na rzecz jednej serii XF90 to, czy jest sens wprowadzać dwie nowe serie, które z pewnością będą różniły się szczegółami od wspomnianych serii XF75 oraz XF85?

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: