Samsung: kino Cinema LED 3D już działa

Samsung: kino Cinema LED 3D już działa. Koncern w tym roku nie tylko skupia się na telewizorach o rozdzielczości Ultra HD z serii QLED. W Zurychu otwarto właśnie pierwsze kino sieci Arena Cinemas, gdzie zastosowano po raz pierwszy ekran Cinema LED 3D firmy Samsung.

Być może już wkrótce projektory kinowe zostaną zastąpione przez tak zaawansowaną technologię. Kino oferuje projekcje filmowe na ekranie 4K kompatybilnym z HDR oraz techniką 3D.

Samsung: kino Cinema LED 3D już działa

Samsung: kino Cinema LED 3D
Samsung Cinema LED 3D / fot. Samsung

Samsung Cinema LED to pierwszy ekran kinowy HDR z certyfikatem Digital Cinema Initiatives. Ekran liczy niemal 9 milionów pikseli na powierzchni o wymiarach 10,3 m na 5,4 m co przekłada się na niespotykaną do tej pory jakość obrazu.

Prezentowane obrazy nabierają niesamowitej ostrości dzięki rozdzielczości 4K (4096 x 2160) i szczytowym poziomom jasności, niemal 10-krotnie wyższym (146 fL) niż powszechny kinowy standard (14 fL). Dodatkowo, ekran wzmacnia wyświetlane treści za pomocą technologii HDR.
-Źródło: Samsung

Samsung: kino Cinema LED 3D
Samsung Cinema LED 3D / fot. Samsung

Faktycznie może trochę dziwić to, że ekran wspiera technologię trójwymiarową. Dzisiaj najlepsze telewizory nie oferują już tego, 3D odeszło do lamusa. Jednak Samsung chce udowodnić, że podczas kinowych seansów ma ono jeszcze sens. Warto o tym pamiętać, że duża część hollywoodzkich superprodukcji nadal kręcona jest jeszcze w technice 3D.

Nowy ekran Samsung Cinema LED 3D, utrzymuje stałą jasność zapewniającą doskonałą widoczność napisów, obrazów i wszelkich szczegółów – także podczas oglądania w okularach 3D. W odróżnieniu od standardowych rozwiązań dostosowanych do treści trójwymiarowych, ekran Samsung Cinema LED gwarantuje niezmienną jakość odbioru niezależnie od tego, z którego miejsca na widowni oglądany jest film.
-Źródło: Samsung

Goście odwiedzający kino w Zurychu będą mogli także usłyszeć lepsze dialogi. Bowiem tutaj nie tylko skupiono się na jakości obrazu (żywe kolory, nieskazitelne biele i głębokie czernie), ale też na wrażeniach audio. Przełomową technologię dźwięku dostarcza JBL Professional.

Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Ekran Samsung Cinema LED 3D jest pierwszym tego typu w Europie. Wcześniej można było oglądać na nim filmy poza Europą w Seulu i Busan (Korea) oraz w Szanghaju (Chiny). Nas zastanawia to, czy takie rozwiązanie przyjmie się także w innych krajach. Czy w Polsce już niedługo także zobaczymy przełomową technologię od Samsunga w którymś z kin?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *