Telewizory Samsung napędzane energią słoneczną

Telewizory Samsung napędzane energią Słońca? Tak, to możliwe. Żyjemy w ciekawych czasach, gdzie postęp technologiczny jest coraz bardziej zaawansowany. Samsung informuje na specjalnej informacji prasowej o nowych telewizorach napędzanych energią słoneczną.

Jak to się stało, że powstały telewizory zasilane energią słoneczną? Wszystko przez to, że obecnie najlepsze telewizory 4K odznaczają się znacznie większym zużyciem energii (prądu). Wystarczy spojrzeć na etykiety flagowych telewizorów Samsunga czy LG, by szybko przekonać się, że znowu mamy do czynienia z klasą energetyczną “F”, “G”, a nawet “J”. Powodowało to depresje wśród osób, które kupiły ostatnio nowy telewizor (a skoro nowy, to wcale nie taki energooszczędny).

Telewizory Samsung napędzane energią słoneczną

Telewizory Samsung
Telewizor Samsung UE65AU8002 / fot. Samsung

Telewizor Samsung UE55AU8002 – zobacz aktualne ceny

Zużycie prądu takie samo, a w niektórych przypadkach przewyższające zużycie telewizora plazmowego o takiej samej wielkości ekranu spowodowało to, że ludziom przestało się opłacać oglądanie telewizji. Rachunki na prąd były dla nich w ostatnich miesiącach tak wyniszczające, że zdesperowani wystawiają swoje co dopiero zakupione telewizory na różne aukcje internetowe, by opłacić rachunki za energię.

Przypomnijmy, ze jeszcze niedawno Samsung ogłosił piloty do telewizorów ładowane energią słoneczną, a teraz przyszła pora na telewizory. Telewizory Samsung napędzane energią słoneczną, podobnie jak najlepsze smartfony tego koreańskiego producenta będą oferowały następujące wielkości ekranów:

  • 32 cali,
  • 40 cali,
  • 43 cali,
  • 55 cali,
  • 65 cali.

Jak działają telewizory zasilane Słońcem?

Jak działają telewizory zasilane Słońcem? Zasada ich działania jest bardzo prosta. Telewizory (ich panel tylny) został wyposażony w soczewkę (o wielkości obiektywu aparatu w smartfonie), która skupia energię słoneczną. Oznacza to, że telewizor (a w zasadzie jego tył) musi być wystawiony na promienie słoneczne.

Soczewka magazynuje dostarczaną ze Słońca energię (brzmi to naprawdę jak science-fiction, ale to najprawdziwsza prawda), kumuluje ją, rozbija na molekuły i kwarki, z których otrzymywana jest energia kinetyczna potrafiąca zasilić standardową baterię paluszka (grubego) w 5 minut do 100%. W przypadku telewizorów Samsung napędzanych Słońcem, jednorazowe ładowanie telewizora poprzez wystawienie go na promienie słoneczne na ok. godzinę, zapewni mu pracę bez zasilania sieciowego do około 3 dni.

Dziękujemy, że przeczytaliście jeden z naszych dziesięciu wpisów powstałych na Prima Aprilis😊 Mamy nadzieję, że się podobały.

Źródło: GreenPeace

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *