Telewizory Samsung napędzane energią słoneczną

Telewizory Samsung napędzane energią Słońca? Tak, to możliwe. Żyjemy w ciekawych czasach, gdzie postęp technologiczny jest coraz bardziej zaawansowany. Samsung informuje na specjalnej informacji prasowej o nowych telewizorach napędzanych energią słoneczną.

Jak to się stało, że powstały telewizory zasilane energią słoneczną? Wszystko przez to, że obecnie najlepsze telewizory 4K odznaczają się znacznie większym zużyciem energii (prądu). Wystarczy spojrzeć na etykiety flagowych telewizorów Samsunga czy LG, by szybko przekonać się, że znowu mamy do czynienia z klasą energetyczną „F”, „G”, a nawet „J”. Powodowało to depresje wśród osób, które kupiły ostatnio nowy telewizor (a skoro nowy, to wcale nie taki energooszczędny).

 

Telewizory Samsung napędzane energią słoneczną

Telewizory Samsung
Telewizor Samsung UE65AU8002 / fot. Samsung

Zużycie prądu takie samo, a w niektórych przypadkach przewyższające zużycie telewizora plazmowego o takiej samej wielkości ekranu spowodowało to, że ludziom przestało się opłacać oglądanie telewizji. Rachunki na prąd były dla nich w ostatnich miesiącach tak wyniszczające, że zdesperowani wystawiają swoje co dopiero zakupione telewizory na różne aukcje internetowe, by opłacić rachunki za energię.

Telewizory Samsung
Samsung QLED QE55Q700TAT/ fot. Samsung

Przypomnijmy, ze jeszcze niedawno Samsung ogłosił piloty do telewizorów ładowane energią słoneczną, a teraz przyszła pora na telewizory. Telewizory Samsung napędzane energią słoneczną, podobnie jak najlepsze smartfony tego koreańskiego producenta będą oferowały następujące wielkości ekranów:

 • 32 cali,
 • 40 cali,
 • 43 cali,
 • 55 cali,
 • 65 cali.

Jak działają telewizory zasilane Słońcem?

Jak działają telewizory zasilane Słońcem? Zasada ich działania jest bardzo prosta. Telewizory (ich panel tylny) został wyposażony w soczewkę (o wielkości obiektywu aparatu w smartfonie), która skupia energię słoneczną. Oznacza to, że telewizor (a w zasadzie jego tył) musi być wystawiony na promienie słoneczne.

Telewizor Samsung QLED 55Q67A / fot. Samsung

Soczewka magazynuje dostarczaną ze Słońca energię (brzmi to naprawdę jak science-fiction, ale to najprawdziwsza prawda), kumuluje ją, rozbija na molekuły i kwarki, z których otrzymywana jest energia kinetyczna potrafiąca zasilić standardową baterię paluszka (grubego) w 5 minut do 100%. W przypadku telewizorów Samsung napędzanych Słońcem, jednorazowe ładowanie telewizora poprzez wystawienie go na promienie słoneczne na ok. godzinę, zapewni mu pracę bez zasilania sieciowego do około 3 dni.

Dziękujemy, że przeczytaliście jeden z naszych dziesięciu wpisów powstałych na Prima Aprilis😊 Mamy nadzieję, że się podobały.

 

Źródło: GreenPeace

Zobacz przydatne linki do Ceneo

Telewizory - wybierz na Ceneo

1. Zobacz jakie telewizory są dostępne w najpopularniejszych przedziałach cenowych:

2. Zobacz jakie są aktualne ceny wszystkich telewizorów biorąc pod uwagę szukaną wielkość przekątnej ekranu:

Hola, hola, jeszcze nie uciekaj. Przede wszystkim zescrolluj myszką w dół!

Telefony komórkowe - porównaj ceny

Przede wszystkim, ponieważ podobał Ci się ten artykuł, z pewnością będziesz chciał także zobaczyć zestawienie TOP10 najlepsze telewizory. Przede wszystkim dlatego, że dowiesz się z niego jaki telewizor kupić, dodatkowo poznasz inne, ciekawe modele. Godnym uwagi jest fakt, że jeszcze bardziej klienci poszukują telewizora z ekranem OLED. Przede wszystkim powinni oni zajrzeć do naszego aktualizowanego co miesiąc zestawienia TOP10 najlepsze telewizory OLED.

Oczywiście na tym nie koniec. Ze względu na to, że niektórzy szukają telewizora w wybranym przedziale cenowym, proponujemy nasze dwa poradniki. Z pewnością teraz największą popularnością cieszą się telewizory w przedziale 2000 – 3000 zł. W związku z tym zobacz nasze dwa zestawienia, przede wszystkim Jaki telewizor kupić do 2000 zł? oraz Jaki telewizor kupić do 3000 zł?

Ważnym aspektem jest to, że nie każdy poszukuje najlepszego telewizora wartego  fortunę. Przede wszystkim dużą popularnością cieszą się tanie i dobre telewizory, ale z dużym ekranem. Po pierwsze, zobaczcie Jaki telewizor 55 cali kupić? Jeśli poszukujesz większego telewizora, z pewnością zainteresuje cię zestawienie, np. Jaki telewizor 65 cali kupić? Ponieważ dużą popularnością cieszą się telewizory znacznie większe, zajrzyj także do naszego innego zestawienia. Podczas gdy wiele na rynku się zmienia, Polacy coraz częściej szukają jeszcze większych ekranów. To właśnie ich powinno zaciekawić zestawienie, np. Jaki telewizor 75 cali kupić?

Na koniec: A może… nowy smartfon albo dobry film?

Po drugie, jeżeli chcesz choć na chwilę odpocząć od telewizorów, zajrzyj na nasz bliźniaczy serwis o smartfonach na stronie jakismartfonkupic.pl. Z pewnością każdego dnia znajdziesz tam przede wszystkim najświeższe newsy, poradniki zakupowe, TOP10 najlepszych smartfonów i wiele innych zestawień. Ponieważ już tutaj jesteś, dowiedz się Jaki smartfon do 1000 zł kupić? Jeśli masz większy budżet, z pewnością zainteresuje cię przede wszystkim zestawienie, np. Jaki smartfon do 1500 zł kupić?

Po trzecie, jeśli interesują Cię najlepsze filmy i seriale, koniecznie sprawdzaj nasze codzienne aktualizowane zestawienia TOP10 najlepsze filmy na Netflix w Polsce oraz TOP10 najlepsze filmy w HBO GO. Dowiedz się także, Gdzie oglądać Formułę 1 online za darmo?

Przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami. Jednakże nie zapomnijcie kliknąć w obrazek Ceneo poniżej, by sprawdzić ceny najlepszych telewizorów oraz setek innych, interesujących produktów.

Telewizory na Ceneo

 • Po pierwsze: poszukaj na Ceneo idealnego telewizora, na przykład TV LG albo Samsung,
 • Po drugie: przede wszystkim zobacz pozostałe telewizory w tym przedziale cenowym,
 • Po trzecie: wybierz choć dwa, trzy modele do porównania,
 • Po czwarte: sprawdź co o nim piszemy na jakitelewizorkupic.pl,
 • Po piąte: na koniec zdecyduj czy warto go kupić!
 • Po szóste: pochwal się, np. w komentarzach, jaki telewizor kupiłeś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: