Telewizory Samsung 2021 z pilotami zasilanymi energią słoneczną

Telewizory Samsung 2021 wykorzystują nowoczesne piloty zasilane energią słoneczną. Chodzi  przede wszystkim o niektóre z modeli z oferty na 2021 rok (NEO QLED i Lifestyle). Dzięki temu rozwiązaniu uda się wyeliminować szkodliwe dla środowiska odpady oraz przełoży się na wygodę użytkowania. Co warto wiedzieć o inteligentnych pilotach?

Pilot od zawsze był jednym z najważniejszych gadżetów dołączanych do telewizorów Samsung. Producent już dawno odszedł od pilotów z przyciskami numerycznymi na rzecz inteligentnych pilotów do telewizorów Smart TV. W tym roku posiadacze najlepszych telewizorów Samsung nie tylko zyskają o wiele lepsze (wygodniejsze w obsłudze), ale także ekologiczne piloty do swoich telewizorów.

Telewizory Samsung 2021 i ewolucja pilotów do TV

Telewizory Samsung 2021
Pilot do telewizorów Samsung 2021 / fot. Samsung

Wszystko zaczęło się w 2017 roku, kiedy nowe telewizory Samsung Smart TV zaczęły oferować w zestawie inteligentne piloty typu Smart Control. Te odznaczały się minimalistyczną konstrukcją i zostały wykonane z dbałością o każdy detal. Były lekkie i smukłe i wygodnie leżały w dłoni tak samo, jak idealny smartfon.

Na środku umieszczono okrągły przycisk wyboru i akceptacji. Znajdująca się wcześniej na pilocie klawiatura została przeniesiona do warstwy wirtualnej, widocznej na ekranie telewizora. Pilot doskonale współpracuje z szybkim menu opartym na systemie Tizen.

Nadchodzą ekologiczne piloty do tv

Telewizory Samsung 2021
Pilot do telewizorów Samsung 2021 / fot. Samsung

W końcu przyszła pora na piloty zasilane energią słoneczną. Po raz pierwszy nowe piloty zaprezentowano podczas wirtualnych targów CES 2021. Zamiast baterii, zasilane będą za pomocą oświetlenia wewnętrznego, światła naturalnego lub przez port USB. W ten sposób producentowi telewizorów uda się zredukować produkcję elektrośmieci pochodzących z ok. 99 milionów baterii typu AAA, które zostałyby użyte od obsługi pilotów.

Samsung stara się zmniejszać ślad węglowy i poprawić efektywność energetyczną. Firma będzie również zmierzać do ograniczenia zużycia energii przez użytkowników i wykorzystywania większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu w oferowanych produktach. Na pilotach zasilanych energią słoneczną nie koniec.

Producent będzie także produkował ekologiczne opakowania do swoich telewizorów – wszystkie modele Lifestyle 2021 oraz większość tegorocznej linii Neo QLED, które zapowiedziano na targach CES 2021. Czy śladem Samsunga pójdą inni producenci?

Źródło: Samsung/ telewizory Samsung 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *