Samsung: portfolio telewizorów OLED (2023)

Samsung zaprezentował portfolio telewizorów OLED na 2023 rok. To przede wszystkim dwie serie o oznaczeniu S90C i seria flagowa – Samsung S95C.  Co warto o nich wiedzieć?

Linia telewizorów OLED to w tym roku dwa zupełnie nowe modele S90C i S95C. Wykorzystują one matryce Samsung OLED z samoemisyjnymi pikselami OLED z technologią kropki kwantowej (Quantum Dot), co zapewnia głęboką czerń i szeroką paletę żywych kolorów. Nowością jest także włączenie do oferty ekranu o przekątnej 77 cali.

O pozostałych telewizorach Samsung 2023 możesz przeczytać w osobnym artykule: Samsung: portfolio telewizorów Excellence Line, QLED, Neo QLED.

Telewizory OLED 2023

Samsung QE77S95C / fot. prod.

Obie serie S90C i S95C, wyróżniają się unikalnym połączeniem matrycy OLED marki Samsung z samoemisyjnymi pikselami OLED z kropką kwantową, co przekłada się na wyjątkową jakość obrazu z głęboką czerń i bogatymi kolorami, przynosząc kinowe doświadczenia bezpośrednio do domu. Dodatkowo, telewizory te imponują nowoczesnym i minimalistycznym designem.

Warto zauważyć, że model S95C to najsmuklejszy telewizor Samsung, o grubości zaledwie około 11 mm, co zostało osiągnięte między innymi dzięki przeniesieniu złącz do zewnętrznego modułu One Connect Pro.

Nowe telewizory OLED oferują częstotliwość odświeżania wynoszącą 144 Hz oraz pełen zakres inteligentnych funkcji dedykowanych graczom. Co więcej, Samsung jako pierwszy producent telewizorów OLED otrzymał certyfikat AMD FreeSync Premium Pro, gwarantujący najwyższą jakość wrażeń podczas grania.

Telewizory OLED to nie tylko doskonała jakość obrazu podczas oglądania filmów, ale również potężne narzędzie dla miłośników gier. Dzięki nim można cieszyć się tysiącami ulubionych gier dostępnych od Xbox, NVIDIA GeForce NOW i Utomik, bez konieczności pobierania, ograniczeń pamięci czy posiadania konsoli.

Koncern wprowadza również wiele innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają granie. Wśród nich znajduje się m.in. Panel Gracza 3.0 z funkcją udostępniania minimapy (MiniMap Sharing) oraz wirtualnym punktem celowania (Virtual Aim Point), które wzbogacają wrażenia z gry, niezależnie od rodzaju rozgrywki. MiniMap Sharing pozwala na szybkie wyświetlenie minimapy na dowolnym ekranie, natomiast wirtualny punkt celowania, zaprojektowany z myślą o grach typu first-person shooter (FPS), umożliwia precyzyjniejsze celowanie, co przekłada się na większą dokładność w działaniu.

Telewizory OLED 2023: co jeszcze?

Samsung 2023
TV QE77S95C / fot. prod.

W 2023 roku flagowe telewizory tego producenta oraz soundbar z najwyższej serii (HW-Q990C) zostaną wyposażone w funkcję AI Sound Remastering. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, ta funkcja pozwoli na remasterowanie każdego elementu dźwiękowego, zapewniając czystość głosów, pełne otoczenie dźwięków i odpowiednią głośność dla każdego składnika dźwiękowego w danej scenie.

Wyjątkową wydajność telewizora S95C zapewnia Neuronowy Procesor Quantum 4K, który w połączeniu z inteligentnymi możliwościami platformy Tizen, sprawia, że telewizor nie tylko imponuje jakością obrazu, ale także szybkością działania menu oraz liczbą oferowanych funkcji.

Samsung OLED S95C można zamawiać w przedsprzedaży do 24 kwietnia. W ofercie telewizorów OLED będzie dostępne trzy przekątne ekranów: 55, 65 i 77 cali, dając klientom szeroki wybór w zależności od ich potrzeb i preferencji.

Promocja obowiązuje od 5 do 24 kwietnia 2023 roku lub do wyczerpania puli produktów.

Samsung OLED S95C: przedsprzedaż TV 2023

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *