Samsung: portfolio telewizorów Excellence Line, QLED, Neo QLED

Samsung zaprezentował portfolio telewizorów, które trafią do sprzedaży na polski rynek w 2023 roku. To serie Excellence Line, Neo QLED, QLED czy OLED. Dzisiaj sprawdzimy czego można spodziewać się trzech pierwszych. O telewizorach OLED możesz przeczytać w osobnym artykule: Samsung: portfolio telewizorów OLED.

Excellence Line, *OLED, Neo QLED, QLED to właśnie te linie produktów tworzą przede wszystkim portfolio telewizorów Samsung (są jeszcze tv Crystal UHD czy tv lifestylowe). To najbogatsza i najbardziej zróżnicowana oferta w historii firmy. Wielkość ekranów – w zależności od serii waha się od 43 do 98 cali. Ale po kolei.

Telewizory QLED

Samsung Q60C / fot. Samsung

Telewizory QLED oferują w tym roku modele: Q67C, Q77C i Q80C, dostępne w rozmiarach od 43 do 98 cali. W niektórych sklepach spotkasz się z nazewnictwem Q60C czy Q70C. Znak rozpoznawczy tej linii to wspaniałe, nasycone barwy, które są osiągnięte dzięki technologii Quantum Dot, umożliwiającej wygenerowanie miliarda kolorów o doskonałej jakości, niezależnie od poziomu jasności.

Warto zwrócić uwagę, że Samsung Q80C posiada bezpośrednie podświetlenie tylne, co przekłada się na wyższą jasność i głębszą czerń, a także bardziej smukłą konstrukcję, o 1 cm cieńszą niż poprzednik.

Telewizory Neo QLED

Samsung QN700C
Samsung QN92C / fot. Samsung

Seria Neo QLED 4K oferuje w tym roku trzy główne serie telewizorów: QN95C, QN92C i QN85C, dostępne w rozmiarach od 43 do 85 cali. Wszystkie modele wykorzystują zaawansowaną technologię Quantum Mini LED, umożliwiającą precyzyjne sterowanie podświetleniem ekranu za pomocą 14-bitowej skali luminancji. Dzięki temu, obrazy są bardziej szczegółowe zarówno w ciemnych, jak i jasnych scenach.

Jedną z nowości w tej serii jest Automatyczny Remastering HDR, wykorzystujący sztuczną inteligencję do przekształcania treści SDR na jakość HDR. Algorytm analizuje różnice między materiałami i proponuje ulepszenia w obszarach takich jak jasność, kolory i szczegóły, aby dostarczyć obraz w stylu HDR. Modele QN92C i QN95C posiadają również Powłokę Antyrefleksyjną, która ogranicza refleksy i odbicia światła, oraz Ultra Szeroki Kąt Widzenia, zapewniający lepszą widoczność szczegółów obrazu także przy patrzeniu z boku.

Najwyższy model w serii, QN95C, oferuje dodatkowo odświeżanie 144 Hz oraz dołączoną w zestawie kamerę z magnetycznym mocowaniem, umożliwiającą łatwy montaż i demontaż. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które wykorzystują telewizor do pracy czy często prowadzą rozmowy online na dużym ekranie w domu.

Telewizory Excellence Line (8K)

Samsung QN700C
Samsung QN700C / fot. Samsung

Excellence Line to seria najlepszych telewizorów Samsung dostępnych w tegorocznej ofercie. W skład tej serii wchodzą trzy serie: QN900C, QN800C i QN700C, które są dostępne w przekątnych od 55 do 85 cali. W 2023 roku telewizory z serii Excellence Line NEO QLED 8K – QN900C i QN800C otrzymały jeszcze bardziej zaawansowany Neuronowy Procesor AI Quantum 8K, który zwiększa możliwości skalowania obrazu do jakości jak najbliższej 8K.

Proces skalowania oparty jest na aż 64 wielomodelowych sieciach neuronowych, w porównaniu do 20 w poprzedniej generacji. Ponadto model QN900C oferuje odświeżanie obrazu o częstotliwości 144 Hz, co pozwala na jeszcze płynniejsze i bardziej realistyczne wyświetlanie obrazów.

Oprócz doskonałej jakości obrazu, telewizory z serii Excellence Line oferują także potężny dźwięk. Na przykład technologia Dolby Atmos, w połączeniu z wielokanałowymi wbudowanymi głośnikami – 6.2.4CH w modelu QN900C i 4.2.2CH w QN800C – dostarcza niemal kinowych wrażeń i pozwala przenieść się w sam środek akcji. Dodatkowo, szereg funkcji, takich jak Dźwięk Podążający za Obiektem czy funkcja Q-Symphony, potęgują wrażenia dźwiękowe, wykorzystując potencjał głośników telewizora i soundbara.

*O telewizorach OLED możesz przeczytać w osobnym artykule: Samsung: portfolio telewizorów OLED.

Wszystkie telewizory z serii Excellence Line zostały także wyposażone w moduł One Connect Pro, który pozwala na uporządkowanie przewodów poprzez podłączenie ich do niewielkiej skrzynki, którą można umieścić obok telewizora lub przymocować do stopy. W połączeniu z dopracowanym designem i Bezgranicznym Ekranem w modelu QN900C, telewizor pozwala na jeszcze głębsze zanurzenie się w treściach telewizyjnych.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *