Samsung OLED QE55S95B: test telewizora

Samsung OLED QE55S95B to jeden z ostatnich telewizorów, jakie skończyliśmy testować w tym miesiącu. Czym odznacza się przełomowy telewizor OLED o rozdzielczości 4K?

Samsung OLED QE55S95B jest już dostępny w sklepach. Zobacz jaką ocenę końcową uzyskał 55-calowy OLED z oferty na 2022 rok.

Drogi czytelniku,
być może nie posiadasz fachowej wiedzy o telewizorach. Nie przejmuj się! Testy telewizorów robimy profesjonalnie, ale ich rezultaty opisujemy w łatwy i przystępny sposób. Tak, by czytało się Tobie lekko łatwo i przyjemnie i żebyś wiedział czy warto kupić prezentowany telewizor!

Telewizory Samsung 2022. Co musisz wiedzieć?

Samsung OLED QE55S95B (2022)

Samsung S95B – telewizor OLED TV / fot. Samsung

Samsung OLED QE55S95B to model wyjątkowy i dobrze, że koncern zmienił zdanie, jeśli chodzi o dostarczanie zupełnie nowych telewizorów. Jeszcze przed testem tego telewizora, można było przekonać się, czytając specyfikację techniczną, że mamy do czynienia z flagowym modelem TV OLED. Oznacza to, że ten śmiało może konkurować z innymi telewizorami OLED (od Sony, Philipsa czy LG).

Samsung OLED QE55S95B: specyfikacja techniczna

Samsung S95B – telewizor OLED TV / fot. Samsung

Poniżej specyfikacja techniczna Samsunga Samsung OLED QE55S95B. My ostatnio testowaliśmy inny model – telewizor Samsung QE55QN91B, więc podpowiemy też co mają wspólnego obie serie.

 • Rozmiar ekranu 55 cali / 139 cm
 • Rozdzielczość 4K UHD / 3840 x 2160
 • Częstotliwość odświeżania ekranu 100 Hz / 120 Hz
 • Technologia obrazu QD-OLED, OLED
 • Technologia i format HDR tak / HDR10, HDR10+, HLG (Hybrid Log-Gamma)
 • Podświetlenie matrycy OLED
 • Optymalizacja ruchu Picture Quality Index 4600
 • Tuner DVB-T2 (HEVC), DVB-S2, DVB-C, analogowy
 • Technologie dla graczy Auto Low Latency Mode (ALLM), Variable Refresh Rate (VRR), AMD FreeSync
 • Kontrast dynamiczny Self-illuminating pixels (Samoemisyjne piksele)
 • Funkcje poprawy obrazu Quantum Dot, Ultra Viewing Angle (Ultra Szeroki Kąt Widzenia), FILMMAKER MODE (Tryb Filmowca), AMD FreeSync Premium, czujnik światła i koloru, Powłoka Antyrefleksyjna, Wzmocnienie Głębi Obrazu, Neural Quantum Processor 4K, OLED Quantum HDR, Perceptional Color Mapping (Percepcyjne mapowanie kolorów), AI Upscale (Inteligentne Skalowanie)
 • Smart TV tak
 • System Smart Samsung Tizen 6.5
 • Wi-Fi tak
 • Łączność bezprzewodowa Bluetooth, DLNA, Wi-Fi Direct
 • Przeglądarka internetowa tak
 • Funkcje Smart TV SmartThings, Multi-view, Galeria, Dotknij i wyświetl, Mobile to TV – Mirroring (Urządzenie mobilne do TV), Muzyczna ściana, Google Duo
 • System i moc głośników system 2.2.2 / 60 W
 • System dźwięku przestrzennego tak
 • Technologie dźwięku Adaptive Sound+ (funkcja Adaptacji Dźwięku+), Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA), Audio Pre-selection Descriptor, Bluetooth Audio, Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, HDMI eARC, Object Tracking Sound (Dźwięk Podążający za Obiektem), Q-Symphony
 • Informacje dodatkowe wyszukiwanie głosowe, USB – zdjęcia, muzyka, film, Digital EPG, możliwość aktualizacji oprogramowania, możliwość użycia klawiatury i myszki (funkcje Smart), Anynet+, Tryb Ambient+, Panel Gracza 2.0, Automatyczny Tryb Gry, Ultra Szeroki Obraz w Grach, wsparcie kamer mobilnych, Dynamiczny Korektor Czerni
 • Liczba złączy HDMI 4 (4x HDMI 2.1)
 • Liczba złączy USB 2
 • Złącze Ethernet (LAN) tak
 • Cyfrowe wyjście optyczne tak
 • Złącze CI (Common Interface) 1
 • Wzornictwo LaserSlim Design
 • Kolor obudowy srebrny
 • Możliwość montażu na ścianie tak / VESA 300×200 mm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys.x gł.) 122,5 x 77,4 x 28,8 cm
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys.x gł.) 122,5 x 70,9 x 4 cm
 • Szerokość podstawy 36,3 cm
 • Waga z podstawą / bez podstawy 20,7 kg / 16,5 kg
 • Wymiary opakowania 147 x 16,50 x 83 cm
 • Waga z opakowaniem 27,60 kg
 • Wyposażenie podstawa, instrukcja obsługi w języku polskim, pilot SolarCell TM2280E

Wygląd TV

Samsung S95B – telewizor OLED TV / fot. Samsung

Samsung OLED QE55S95B wygląda znakomicie z każdej strony (wzornictwo LaserSlim Design). To najcieńszy telewizor Samsunga o wielkości 55 cali, jaki kiedykolwiek powstał. Z jednej strony trzeba się nieźle namęczyć, by odpowiednio wyjąć telewizor OLED z opakowania. Z drugiej strony zyskujesz telewizor dobrze przylegający do ściany. Ekran ma zaledwie kilka mm, a elektronika oraz głośniki zostały zamknięte w eleganckiej obudowie z tyłu tv.

Telewizor najlepiej wygląda powieszony na ścianie. Do tego potrzebujesz uchwytu zgodnego ze standardem VESA 300×200 mm i odpowiednim udźwigiem.

Samsung OLED: test – jakość obrazu

Samsung S95B – telewizor OLED TV / fot. Samsung

Niedawno testowaliśmy model z niemal flagowej serii TV Neo QLED – Samsung QE55QN91B. Ten zyskał bardzo wysoką ocenę, jak na jeden z telewizorów z oferty na 2022 rok. Jak to wygląda w przypadku przełomowego telewizora OLED? Zanim odpowiemy na to pytanie, warto przypomnieć, co oznacza w zasadzie telewizor OLED i jaką ma przewagę nad innymi TV.

W skrócie telewizory OLED to matryce, na które składają się diody elektroluminescencyjne, tworzone z substancji organicznych. Same w sobie są one źródłem światła, więc nie potrzebują dodatkowego podświetlenia. Każdy piksel to jedna dioda, a w dzięki temu zyskujesz przede wszystkim:

 • wyraźniejsze kolory
 • głęboką czerń
 • nieskończenie wysoki kontrast

Oczywiście taki rodzaj podświetlenia matrycy znacznie przyczynił się do produkowania bardziej eleganckich telewizorów. Układ samoświecących diod OLED pozwala na tworzenie cienkich konstrukcji, dzięki temu najlepsze telewizory OLED mają po kilka mm.

Tutaj różnica jest ogromna, zestawiając OLEDa obok modelu z klasy Premium – Samsunga QE55QN91B. Ten drugi przede wszystkim zachwyca ekranem Neo QLED (żywe kolory) i podświetleniem Mini LED. Jednak OLED oferuje znacznie lepszą czerń, kontrast i jeszcze lepsze odwzorowanie kolorów.

Wisienką na torcie byłoby wykorzystywanie rozdzielczości 8K, przez przełomowy telewizor OLED od Samsunga. Oczywiście na to zapewne przyjdzie jeszcze czas (może za rok, albo kilka lat). Obecnie to telewizor, który ma wciągnąć widza w sam środek akcji. Przy panelu OLED udaje się to znakomicie, bo nawet najlepszy telewizor Mini LED nie zaoferuje takiego kontrastu czy znakomitej czerni.

Jeśli korzystasz z najlepszych aplikacji typu Netflix czy Disney+ to wiesz, że niektóre filmy możesz oglądać w lepszych formatach niż na konkurencyjnych telewizorach. Tutaj znakomicie sprawdza się telewizor OLED, wyciskający jak najwięcej z sygnału. Tak, by za każdym razem otrzymać jak najlepszą jakość obrazu.

I trzeba przyznać, że bez względu na źródło sygnału, telewizor Samsung OLED jest bezkonkurencyjny (czekamy na testy TV OLED innych producentów). Oczywiście doskonała jakość obrazu to nie tylko zasługa samoświecących diod czy obrazu w rozdzielczości 4K Ultra HD. To także wiele opcji poprawy obrazu, które oferują tylko najlepsze telewizory OLED. Oczywiście są tez takie, które oferują telewizory Neo QLED, jak chociażby Quantum Dot, Ultra Viewing Angle (Ultra Szeroki Kąt Widzenia), FILMMAKER MODE (Tryb Filmowca).

Funkcje poprawy obrazu: Quantum Dot, Ultra Viewing Angle (Ultra Szeroki Kąt Widzenia), FILMMAKER MODE (Tryb Filmowca), AMD FreeSync Premium, czujnik światła i koloru, Powłoka Antyrefleksyjna, Wzmocnienie Głębi Obrazu, Neural Quantum Processor 4K, OLED Quantum HDR, Perceptional Color Mapping (Percepcyjne mapowanie kolorów), AI Upscale (Inteligentne Skalowanie)

Telewizor z flagowej serii TV OLED pracuje na 100 Hz matrycy. Tutaj płynność obrazu jest taka sama, jak we flagowych telewizorach Samsung z oferty na 2022 rok: Neo QLED 4K i TV 8K (wyjątek seria QN700B). Dzięki temu oglądanie ważnych meczów sportowych staje się o wiele ciekawsze niż na ekranie 50 Hz.

Tymczasem o kontrast dba nie tylko technologia Self-illuminating pixels (Samoemisyjne piksele), ale też HDR10+ oraz HLG. Co prawda telewizory Samsung nie wspierają formatu Dolby Vision, ale w przypadku OLEDa nie ma to żadnego znaczenia.

Telewizor Samsung OLED QE55S95B: dźwięk

Samsung OLED QE55S95B
Samsung S95B – telewizor OLED TV / fot. Samsung

Czy w  tak cienkim telewizorze ciężko zmieścić głośniki o odpowiedniej mocy? W przypadku serii QN91B mieliśmy do czynienia z mocą całkowitą wynoszącą 60 W (55″), więc tutaj nie mogło być inaczej. Telewizor OLED także oferuje 60 W, ale zmienia się system nagłośnienia. Tutaj masz do czynienia z systemem 2.2.2- kanałowym.

Jednak nie zmienia to faktu, że od tego roku, wszystkie najlepsze telewizory Samsunga oferują coś jeszcze. Coś czego nie było w 2021 roku w modelach od tego producenta. Chodzi o bardziej przestrzenny dźwięk wychodzący z głośników telewizora. I wcale nie chodzi o technologię Q-Symphony, która umożliwia jednoczesne odtwarzanie dźwięku przez głośniki TV i listwę głośnikową podłączoną do tego TV.

Technologie dźwięku Adaptive Sound+ (funkcja Adaptacji Dźwięku+), Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA), Audio Pre-selection Descriptor, Bluetooth Audio, Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, HDMI eARC, Object Tracking Sound (Dźwięk Podążający za Obiektem), Q-Symphony
Funkcje

Telewizory są zgodne z technologię Dolby Atmos. Oczywiście są też inne modele (Philips, Panasonic), które oferują wsparcie Dolby Atmos. Jednak to najczęściej modele z podstawowych serii TV LED 4K, o mocy 20 W.

W skrócie pod kątem wrażeń audio, zyskujesz jeden z najgłośniejszych telewizorów tego producenta.

Co oferuje Smart TV?

Samsung OLED QE55S95B
Samsung S95B – telewizor OLED TV / fot. Samsung

Smart TV oferuje takie same najważniejsze opcje Smart TV jak testowany ostatnio przez nas telewizor z serii QN91B. Przede wszystkim w każdej chwili możesz odpalić z poziomu pilota przeglądarkę internetową, by surfować na dużym ekranie po stronach www. Oczywiście możesz to robić ekopilotem dołączonym do zestawu z telewizorem. Jest tam wbudowany mikrofon (umożliwiający sterowanie telewizorem za pomocą komend głosowych), przyciski szybkiego dostępu (do przeglądarki, Netlfixa, Disney+), a ten jest lekki i wygodny w użyciu.

Nie każdy wie, że telewizory Samsung Smart TV są kompatybilne z bezprzewodową myszką. Wystarczy podłączyć ją poprzez USB w TV i od razu możesz sterować menu szybciej.

W tym roku najlepsze telewizory Samsung są kompatybilne z najnowszą wersją oprogramowania o nazwie Tizen 6.5. Jednak i rok temu sterowanie było płynne, szybkie i wygodne.

Co jeszcze warto wiedzieć o telewizorze OLED? Domyślne ustawienia telewizora OLED wyłączają obraz, kiedy ten jest zapauzowany więcej niż kilkadziesiąt sekund. Potem wystarczy tylko włączyć pilotem “play”, by oglądać dalej.

W przypadku technologii OLED warto wykorzystać bezprzewodowe udostępnianie zawartości ekranu laptopa, na ekranie telewizora. Zalogowani użytkownicy konta Samsung mogą od razu przesyłać obraz z laptopa, bez użycia przewodów.

Współpraca ze smartfonem

Samsung Galaxy-S22-Plus / fot. Samsung

Samsung Galaxy S22+ – zobacz aktualne ceny

Jednak i tak najlepiej wychodzi współpraca smartfon + telewizor. Oczywiście najlepiej gdy są to urządzenia tej samej marki. W przypadku testa tv OLED, korzystaliśmy z Samsunga Galaxy S22+. Ten łączy się bezprzewodowo z telewizorem OLED, a dzięki odpowiednio dobranym parametrom technicznym, sterowanie z poziomu smartfona jest wygodne i szybkie. Oczywiście to wszystko jest możliwe, dzięki wykorzystywaniu 8-rdzeniowego procesora Exynos 2200 i 8 GB pamięci RAM. Nie bez powodu to flagowy smartfon od Samsunga na 2022  rok. Wystarczy spojrzeć na pozostałe dane techniczne:

 • Przekątna wyświetlacza 6,6 “
 • Rozdzielczość ekranu 2340 x 1080 pikseli
 • Rodzaj wyświetlacza AMOLED
 • Częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz
 • Wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X
 • Aparat tylny 50 Mpix + 12 Mpix + 10 Mpix
 • System operacyjny Android 12
 • Procesor Samsung Exynos 2200 8-rdzeniowy
 • Pamięć RAM 8 GB
 • Pamięć wbudowana 256 GB
 • Pojemność baterii 4500 mAh
 • Złącza USB typ C
 • Łączność bezprzewodowa
 • Wi-Fi tak
 • 5G tak
 • LTE tak
 • Płatność zbliżeniowa (NFC) tak
 • Bluetooth tak
 • Aparat tylny 50 Mpix + 12 Mpix + 10 Mpix
 • Bateria 4500 mAh niewymienny
 • Ładowanie szybkie/bezprzewodowe tak / tak
 • Typ gniazda ładowania USB typ C
 • Wymiary (wys. x szer. x głęb.) 156 x 77 x 7,7 mm

Pobierając aplikację Smart Things od Samsunga, możesz znacznie więcej. Przykładowo Samsung Galaxy S22+ umożliwia zdalny dostęp do telewizora, a nawet większej ilości połączonych do jednej sieci WiFi urządzeń (np. soundbara Samsung).

Oczywiście łączność smartfona z telewizorem Smart TV to tylko jedna z zalet tego smartfona. To przede wszystkim najlepszy smartfon do robienia zdjęć i nagrywania filmów. Wystarczy ponownie spojrzeć na parametry techniczne, by zobaczyć moc wszystkich obiektywów.

 • Przysłona obiektywu 50 Mpix – f/1,8 – tylny główny
 • 12 Mpix – f/2,2 – tylny ultraszerokokątny
 • 10 Mpix – f/2,2 – tylny tele
 • 10 Mpix – f/2,2 – przód

Tak samo jak telewizor OLED, smartfon S22+ oferuje wiele udogodnień dla graczy. Przykładowo OLED wspiera technologie dla graczy Auto Low Latency Mode (ALLM), Variable Refresh Rate (VRR), AMD FreeSync. Tymczasem S22+ poza ekranem AMOLED odznacza się 120 Hz ekranem oraz płynnością w rozgrywkach online. Wystarczy porównać szybkość uruchamiania się tej samej gry na wyświetlaczu S22+ oraz ekranie konkurencyjnym.

Gniazda i złącza

Samsung OLED QE55S95B
Samsung S95B – telewizor OLED TV / fot. Samsung

Samsung QLED został bardzo dobrze wyposażony w gniazda i złącza. Okazuje się, że 55-calowy telewizor wykorzystuje takie same wejścia i wyjścia, co seria QN91B.

 • Liczba złączy HDMI 4 (4x HDMI 2.1)
 • Liczba złączy USB 2
 • Złącze Ethernet (LAN) tak
 • Cyfrowe wyjście optyczne tak
 • Złącze CI (Common Interface) 1

Graczy z pewnością ucieszy to, że w 2022 roku najlepsze telewizory Samsung oferują aż 4 HDMI w wersji 2.1. W zeszłym roku zazwyczaj modele z klasy Premium (TV LED 4K) odznaczały się jednym takim złączem.

Telewizor Samsung OLED QE55S95B: cena zakupu

Samsung S95B – telewizor OLED TV / fot. Samsung

Cena Samsunga QLED zaczyna się w największych sklepach od 7899 zł. W tym roku to pierwsza generacja tego typu paneli w ofercie producenta, więc nie można porównać cen ubiegłorocznych TV Samsung OLED, bo ich jeszcze nie było. Z drugiej strony koszt zakupu jest podobny co modelu z serii QN91B (55″). Pytanie tylko czy chcesz najlepszy telewizor LED 4K Mini LED pod kątem jakości obrazu czy cienki telewizor OLED z nieskończenie wysokim kontrastem i niesamowitą czernią?

Oczywiście cały czas polujemy na najlepsze promocje na telewizory. Jeśli zobaczymy gdzieś ten telewizor w atrakcyjnej cenie na pewno przeczytacie o tym u nas już wkrótce.

Podsumowanie: Samsung OLED

Samsung OLED QE55S95B
Samsung S95B – telewizor OLED TV / fot. Samsung

Zalety:

 • Matryca OLED,
 • Bezkonkurencyjna jakość obrazu,
 • 100 Hz,
 • Potężny system dźwięku 2.2.2,
 • Wsparcie Dolby Atmos,
 • Smart TV z Tizen 6.5,
 • Elegancki wygląd telewizora,
 • Pilot zasilany energią słoneczną,
 • Cienkość zaledwie kilka mm,
 • 4 x HDMI 2.1
 • Przystępna cena.
 • Znakomita jakość obrazu,
 • 100 Hz matryca,
 • podświetlenie Mini LED,
 • System dźwięku 4.2.2,
 • Wsparcie Dolby Atmos,
 • Smart TV z Tizen 6.5,
 • Elegancki wygląd telewizora,
 • Pilot zasilany energią słoneczną,
 • 4 HDMI 2.1
 • Przystępna cena

Wady:

 • brak

Ocena redakcji jakitelewizorkupic.pl

 • Jakość obrazu: 10/10,
 • Jakość dźwięku: 10/10,
 • Gniazda i złącza: 10/10,
 • Smart TV: 10/10.

*OCENA ŁĄCZNA 10/10

*Jak oceniamy:
1 – Bardzo słabo, 2 – Słabo, 3 – Przeciętnie, 4 – Może być, 5 – Standardowo/zadowalająco, 6 – Dobrze, 7 – Nadzwyczaj dobrze, 8 – Bardzo dobrze, 9 – Fenomenalnie, 10 – Znakomicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *