Telewizory Excellence Line: czy warto kupić?

Telewizory Excellence Line to tegoroczne modele Neo LED o imponującej rozdzielczości 8K. Zobacz trzy powody dla których warto je kupić. Sprawdź co wyjątkowego oferują trzy najwyższe serie TV LED 8K.

Telewizory Excellence Line to serie o oznaczeniach:

Na ich wyjątkowość składa się kilka elementów, takich, jak doskonała jakość obrazu i piękny design oraz mocny dźwięk. W tych ekskluzywnych telewizorach firma Samsung wykorzystała swoje najdoskonalsze technologie wyświetlania, dzięki czemu ekrany te oddają piękno świata.

Excellence Line wyraża wszystko, co najlepsze w telewizorach Samsung, szczególnie w wymiarze technologicznym. W tym roku firma zaproponowała kolejne nowości, które potęgują wrażenia z oglądania. Od doskonałej kontroli podświetlenia i kontrastu do kalibracji i zwiększania głębi obrazu – wszystkie funkcje telewizorów Samsung współgrają ze sobą, by zapewnić krystaliczny obraz.

1. Ekstremalne detale, czyli 14-bitowa skala luminacji

Telewizor QN700B / fot. Samsung

Telewizory 8K z serii Excellence Line oferują zaawansowany system podświetlenia Quantum Mini LED. Oznacza to, że źródłem światła jest tysiące LED-ów, które są znacznie mniejsze od standardowych diod. Na tym nie koniec technologii odpowiedzialnych za najlepszą jakość obrazu.

W tym roku Samsung poszedł o krok dalej zwiększając skalę luminacji z 12- do 14-bitowej. Choć może się wydawać, że to zmiana kosmetyczna, wystarczy spojrzeć na ekran. Obraz będzie jeszcze bardziej szczegółowy, zwłaszcza w ciemnych scenach przy czym pozostałe, jasne fragmenty nie będą nadmiernie rozjaśnione. Oznacza to jeszcze doskonalsze podświetlenie.

2. Wzmocniona głębia obrazu

Telewizory Excellence Line
Samsung Neo QLED QN800B / fot. Samsung

Telewizory Samsung 8K pracują na najmocniejszym i najbardziej wydajnym Neuronowym procesorze Quantum AI 8K (wyjątek seria QN700B – Neuronowy Procesor AI Quantum 8K Lite). Co to oznacza w praktyce dla widza?

Dzięki sztucznej inteligencji i wykorzystaniu aż 20 sieci neuronowych zapewnia on skalowanie do 8K. Dane obrazu oraz treści wejściowe są analizowane w czasie rzeczywistym, co skutkuje poprawioną jakością każdej sceny, jej kontrastu i kolorów.

Jest to technologia, która potrafi naśladować postrzeganie głębi przez ludzkie oko, co zwiększa kontrast na pierwszym planie. To przekłada się na większy realizm.

3. Inteligentna kalibracja

Telewizory Excellence Line
Telewizor QN900B / fot. Samsung

Telewizory Samsung z oferty na 2022 rok oferują przydatną i zupełnie nową opcję o nazwie Inteligentna Kalibracja.

To nowa funkcja, która pozwala dopasować parametry obrazu, takie jak poziom jasności czy odwzorowanie kolorów do domowego salonu czy sypialni, gdzie znajduje się telewizor. Być może wydaje się to złożone, ale proces jest niezwykle łatwy. Wystarczy skorzystać ze smartfona z zainstalowaną aplikacją SmartThings, która przeprowadzi użytkownika krok po kroku przez cały proces. Dla telewizorów Excellence przygotowano tryb profesjonalny, który może potrwać do 15 minut.

Źródło: Samsung, Ceneo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *