Samsung Neo QLED: certyfikat VDE Gaming TV Performance

Telewizory Samsung Neo QLED uzyskały certyfikat VDE „Gaming TV Performance”. Z pewnością to dobra wiadomość dla osób, które grają w gry na dużym ekranie telewizora. Co dokładnie oznacza przyznanie certyfikatu VDE?

Cztery serie telewizorów Samsung Neo QLED, jako pierwsze w branży, otrzymały to wyróżnienie od VDE. Chodzi przede wszystkim o wysoką wydajność w grach, niski input lag (opóźnienie sygnału) czy HDR o jasności ponad 1000 nitów. Które telewizory zyskały certyfikat?

Samsung Neo QLED z certyfikatem VDE

Samsung Neo QLED
Telewizory Samsung Neo QLED z certyfikatem VDE „Gaming TV Performance” / fot. Samsung

Wyróżnienie zostało przyznane czterem seriom telewizorów Neo QLED z podświetleniem MiniLED. Są to QN900, QN800, QN90 (w Polsce to odpowiednik serii QN91A) i QN85. Jury zwróciło uwagę na parametry gamingowe (głównie niski input lag i jasność HDR).

Telewizory poddano szczegółowym testom, w efekcie których wszystkie otrzymały certyfikaty poświadczające input lag wynoszący mniej niż 10 ms w każdej scenie gry. Opóźnienie to odnosi się do czasu, jaki mija od momentu przesłania sygnału z gamepada do chwili wyświetlenia go na ekranie. Telewizor o mniejszym opóźnieniu zapewnia bardziej wciągające wrażenia podczas grania.

Samsung Neo QLED
Telewizory Samsung z certyfikatem VDE „Gaming TV Performance” / fot. Samsung

Serie Samsunga otrzymały także certyfikat poświadczający, że oferują HDR o jasności powyżej 1000 nitów. Warto dodać, że dzięki technologii FreeSync Premium Pro, jasne sceny stają się jaśniejsze, a ciemne – ciemniejsze. Dla wielu graczy odpowiedni poziom jasności HDR ma także duże znaczenie.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *