Samsung i Amazon Video mają standard HDR10+

Samsung i Amazon Video poinformowali jakiś czas temu o wprowadzeniu standardu HDR10+. Co to oznacza dla posiadaczy telewizorów Samsung z rozdzielczością Ultra HD?

Samsung i Amazon Video mają standard HDR10+. Dzięki temu jakość wyświetlanego na ekranie TV obrazu polepsza się. Za kilka lat wszystkie TV 4K będą wykorzystywały technologię HDR.

Samsung i Amazon Video oferują HDR10+

Samsung i Amazon Video
Samsung UE65MU8002 / fot. Samsung

Sprawdź ceny wszystkich telewizorów Samsung

Samsung Electronics i Amazon Video zapowiedziały wprowadzenie HDR10 +, czyli zaktualizowanego otwartego standardu, który wykorzystuje dynamiczne metadane w celu poprawienia kontrastu i kolorów w rozszerzonej ofercie telewizorów Samsung. Wszystkie modele Samsung UHD z 2017 roku, w tym telewizory z serii QLED TV, obsługują technologię HDR10+.

Z kolei wybrane modele Samsung z roku 2016 uzyskają HDR10+ poprzez aktualizację oprogramowania w drugiej połowie roku. (…) HDR10+ podwyższa jakość otwartego standardu HDR10 dzięki dynamicznemu mapowaniu tonów. Obecny standard wykorzystuje statyczne metadane, które nie zmieniają się podczas odtwarzania, pomimo specyficznych poziomów jasności sceny.

W rezultacie jakość obrazu w niektórych scenach może nie być optymalna. Na przykład, gdy w przypadku danego filmu ogólny schemat kolorów jest bardzo jasny, ale jest też kilka scen kręconych w stosunkowo słabym oświetleniu, sceny te wydają się znacznie ciemniejsze.
– Samsung

Co jeszcze warto wiedzieć?

Posiadacze telewizorów Samsung Smart TV o rozdzielczości Ultra HD w najlepszych aplikacjach znajdą na ekranie aplikację Amazon Video. To pierwsza usługa streamingu wideo, która wykorzystywać będzie technologię HDR10+. Oznacza to o wiele lepszą jakość oglądanych multimediów w domowym salonie. Opcję HDR10+ znajdziemy, m.in. w tegorocznych telewizorach Ultra HD z serii QLED.

Sprawdź ceny telewizorów Samsung QLED

Jeśli ktoś nie jest na bieżąco, to wyjaśniamy. Od 2016 roku jedną z zaawansowanych technologii polepszających jakość oglądanego programu albo filmu w najlepszych telewizorach 4K jest HDR. Skrót pochodzi od High Dynamic Range i funkcja „przeniesiona” z najlepszych aparatów fotograficznych ma za zadanie dać o wiele lepszy kontrast przy ciemnych i jasnych scenach.

Zobacz także | Który telewizor Samsung wybrać?

Wielu producentów chcąc zaznaczyć, że ich telewizory radzą sobie lepiej oferują różne nazwy tej technologii. Wcześniej mieliśmy na przykład do czynienia z HDR10 (teraz HDR10 Plus), a czy faktycznie żywe barwy, lepszy kontrast i precyzyjnie odwzorowane kolory są lepsze, niż w telewizorach z roku ubiegłego (z HDR10 bez plus)?

Zobacz także | TOP10: najlepsze telewizory 2021

Źródło: Samsung

Hola, hola, jeszcze nie uciekaj. Przede wszystkim zescrolluj myszką w dół!

Telefony komórkowe - porównaj ceny

Przede wszystkim, ponieważ podobał Ci się ten artykuł, z pewnością będziesz chciał także zobaczyć zestawienie TOP10 najlepsze telewizory. Przede wszystkim dlatego, że dowiesz się z niego jaki telewizor kupić, dodatkowo poznasz inne, ciekawe modele. Godnym uwagi jest fakt, że jeszcze bardziej klienci poszukują telewizora z ekranem OLED. Przede wszystkim powinni oni zajrzeć do naszego aktualizowanego co miesiąc zestawienia TOP10 najlepsze telewizory OLED.

Oczywiście na tym nie koniec. Ze względu na to, że niektórzy szukają telewizora w wybranym przedziale cenowym, proponujemy nasze dwa poradniki. Z pewnością teraz największą popularnością cieszą się telewizory w przedziale 2000 – 3000 zł. W związku z tym zobacz nasze dwa zestawienia, przede wszystkim Jaki telewizor kupić do 2000 zł? oraz Jaki telewizor kupić do 3000 zł?

Ważnym aspektem jest to, że nie każdy poszukuje najlepszego telewizora wartego  fortunę. Przede wszystkim dużą popularnością cieszą się tanie i dobre telewizory, ale z dużym ekranem. Po pierwsze, zobaczcie Jaki telewizor 55 cali kupić? Jeśli poszukujesz większego telewizora, z pewnością zainteresuje cię zestawienie, np. Jaki telewizor 65 cali kupić? Ponieważ dużą popularnością cieszą się telewizory znacznie większe, zajrzyj także do naszego innego zestawienia. Podczas gdy wiele na rynku się zmienia, Polacy coraz częściej szukają jeszcze większych ekranów. To właśnie ich powinno zaciekawić zestawienie, np. Jaki telewizor 75 cali kupić?

Na koniec: A może… nowy smartfon albo dobry film?

Po drugie, jeżeli chcesz choć na chwilę odpocząć od telewizorów, zajrzyj na nasz bliźniaczy serwis o smartfonach na stronie jakismartfonkupic.pl. Z pewnością każdego dnia znajdziesz tam przede wszystkim najświeższe newsy, poradniki zakupowe, TOP10 najlepszych smartfonów i wiele innych zestawień. Ponieważ już tutaj jesteś, dowiedz się Jaki smartfon do 1000 zł kupić? Jeśli masz większy budżet, z pewnością zainteresuje cię przede wszystkim zestawienie, np. Jaki smartfon do 1500 zł kupić?

Po trzecie, jeśli interesują Cię najlepsze filmy i seriale, koniecznie sprawdzaj nasze codzienne aktualizowane zestawienia TOP10 najlepsze filmy na Netflix w Polsce oraz TOP10 najlepsze filmy w HBO GO. Dowiedz się także, Gdzie oglądać Formułę 1 online za darmo?

Przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami. Jednakże nie zapomnijcie kliknąć w obrazek Ceneo poniżej, by sprawdzić ceny najlepszych telewizorów oraz setek innych, interesujących produktów.

Telewizory na Ceneo

  • Po pierwsze: poszukaj na Ceneo idealnego telewizora, na przykład TV LG albo Samsung,
  • Po drugie: przede wszystkim zobacz pozostałe telewizory w tym przedziale cenowym,
  • Po trzecie: wybierz choć dwa, trzy modele do porównania,
  • Po czwarte: sprawdź co o nim piszemy na jakitelewizorkupic.pl,
  • Po piąte: na koniec zdecyduj czy warto go kupić!
  • Po szóste: pochwal się, np. w komentarzach, jaki telewizor kupiłeś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: