Telewizory QLED od Samsunga wciąż tylko dla wybranych

Telewizory QLED od Samsunga wciąż tylko dla wybranych. W tym roku Samsung chce nas zaskoczyć telewizorami z najwyższej serii o obrazie ostrym jak żyleta. Mowa o telewizorach QLED. Jednak po dwóch miesiącach od sprzedaży te wciąż kosztują fortunę.

Sprawdzamy, co dostaniemy w zamian i czy warto wybrać jeden z takich modeli? Co oferują telewizory Samsung QLED?

Telewizory QLED od Samsunga wciąż tylko dla wybranych

Telewizory QLED
Samsung QLED QE55Q7CAM Curved / fot. Samsung

Zastosowana w QLED TV Q7 i Q8 technologia HDR 1500 zapewnia, że nawet w bardzo jasnych i bardzo ciemnych scenach widoczne są wszystkie szczegóły obrazu. Podświetlenie telewizora i ekran, który niweluje odbicia światła, pozwalają uzyskać idealny kontrast niezależnie od warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu.

W przypadku linii Samsung QLED TV potwierdzenie najwyższej jakości obrazu stanowi m.in. certyfikat ULTRA HD PREMIUM™, który pomaga rozpoznać produkty, zapewniające najlepsze wrażenia podczas oglądania. Przyznawany jest urządzeniom, takim jak QLED TV, które spełniają rygorystyczne kryteria w zakresie rozdzielczości 4K, odwzorowania szerokiej gamy kolorów i dynamiki obrazu, czyli właśnie HDR.
– Samsung

Innymi słowy telewizory Samsung QLED dosłownie są napakowane opcjami poprawy obrazu w takim stopniu, że obraz zachowuje stałą jasność i idealne nasycenie barw w każdych warunkach. Nawet wtedy, kiedy nie patrzymy wprost na ekran. Różne kąty, ta sama jakość. Jednak koncern chce nas przekonać do swoich produktów czymś, czego nie mają inni producenci.

Zobacz także | Który telewizor Samsung wybrać?

 

Co jeszcze warto wiedzieć?

Co więcej, są to pierwsze modele na rynku, które pomyślnie przeszły weryfikację VDE – stowarzyszenia zajmującego się testowaniem i certyfikacją produktów – w zakresie natężenia kolorów. Dla widzów oznacza to, że obraz będzie rzeczywisty, szczegółowy, a barwy nasycone i to niezależnie od poziomu jasności obrazu.
– Samsung

Do tego dochodzą telewizory z prostym albo zakrzywionym ekranem. Mogłoby się wydawać, że moda na zakrzywione matryce minęła, jednak Samsung chce udowodnić, że nadal warto inwestować w tą technologię.

Widzowie mają do dyspozycji telewizory z płaskim (oznaczony literą F) lub zakrzywionym ekranem (litera C). Modele z płaskim ekranem QLED TV Q7F dostępne są w rozmiarach 49, 55, 65 i 75 cali, a z zakrzywionym Q7C oferowane wielkości to 49, 55 i 65 cali. W sumie seria Q7 obejmuje siedem produktów. Z kolei w ramach serii Q8 do wyboru są trzy modele o przekątnej 55, 65 i 75 cali – wszystkie zakrzywione (Q8C).
– Samsung

Wszystko pięknie ładnie, ale w porównaniu do modeli konkurencyjnych telewizory QLED – nie mylić z telewizorami OLED – nadal są drogie. Oto małe zestawienie cen najpopularniejszych modeli:

  • Samsung QLED QE65Q7FAM – 11 999 złotych
  • Samsung QLED QE75Q8CAM Curved – 19 499 złotych
  • Samsung QLED QE55Q8CAM Curved – 10 999 złotych
  • Samsung QLED QE65Q7CAM Curved – 12 999 złotych
  • Samsung QLED QE55Q7CAM Curved – 9499 złotych
  • Samsung QLED QE65Q8CAM Curved – 14 999 złotych
  • Samsung QLED QE55Q7FAM – 8 999 złotych
  • Samsung QLED QE49Q7FAM – 7 599 złotych
  • Samsung QLED QE49Q7CAM Curved – 7 999 złotych
  • Samsung QLED QE75Q7FAM – 16 999 złotych.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *