Panasonic: przeźroczysty TV OLED i prototyp MegaCon

Panasonic: przeźroczysty TV OLED i prototyp MegaCon nadchodzą. W tym miesiącu podczas odbywających się Berlinie targów IFA 2019 mogliśmy zobaczyć dwie ciekawe nowości. Pierwszą z nich był przeźroczysty telewizor OLED.  Drugi to ekran o nazwie “MegaCon”(od Mega Contrast).

Zapewne oba telewizory nie trafią szybko do sprzedaży. Zwłaszcza, że MegaCon to dopiero prototyp. Jednak warto zobaczyć, co zaoferują już teraz.

Panasonic: przeźroczysty TV OLED i MegaCon

Panasonic MegaCon

Panasonic: przeźroczysty TV OLED
Panasonic MegaCon / fot. Panasonic

Pierwszym z prototypów jest MegaCon”, posiadający dwa panele LCD, gwarantujące skalę czerni dorównującą skali telewizorów OLED. Do tego dochodzi szeroki zakres jasności.

Prototyp telewizora „MegaCon” z podwójnym panelem LCD został w całości zaprojektowany we własnym zakresie na bazie paneli wyprodukowanych przez firmę Panasonic z wykorzystaniem ponad 50-letniego doświadczenia w dziedzinie konstruowania telewizorów.

Zastosowano w nim wysokowydajny panel zewnętrzny 4K oraz monochromatyczny panel wewnętrzny, które umożliwiają regulację bezpośredniego podświetlenia LED oraz przyciemnianie obrazu na poziomie pikseli.

Panasonic

Oczywiście na tym nie koniec, bo prototypowy wyświetlacz zaaferuje także wyjątkowy poziom odwzorowania kolorów.

Zobacz także | Jaki telewizor OLED 65 cali?

W przeciwieństwie do innych podobnych telewizorów z podwójnym panelem LCD, w oparciu o informacje zwrotne przekazane przez studia z Hollywood, wyświetlacz „MegaCon” wyposażono również w funkcję niezwykle szerokiego kąta widzenia z zachowaniem wiernego odwzorowania kolorów oraz unikalną technologię Panasonic służącą do eliminowania efektu paralaksy występującego między panelami.
– Panasonic

Przezroczysty OLED

Panasonic: przeźroczysty TV OLED
Przeźroczysty OLED Panasonic / fot. Panasonic

Drugi prototyp to transparentny telewizor OLED, zaprezentowany po raz pierwszy na tegorocznej Salone del Mobile — największej na świecie i najbardziej prestiżowej wystawie mebli i sprzętu lifestyle.

Przezroczysty ekran OLED przypomina oszkloną gablotę — panel wyglądający jak tafla szkła umieszczony jest w drewnianej ramie. Taki styl doskonale harmonizuje z każdym współczesnym wnętrzem.

Dopiero po włączeniu urządzenia szyba okazuje się ekranem OLED wyświetlającym oNa targach IFA w Berlinie firma Panasonic zaprezentowała dwa niezwykłe prototypy telewizorów, w których zastosowano innowacyjne rozwiązania wykraczające poza aktualne standardy.

Panasonic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *