Nowe gry w telewizorach Samsung

Nowe gry w telewizorach Samsung to dobra wiadomość dla graczy. Którzy posiadacze Smart TV będą mogli w nie zagrać? Jakie to tytuły?

Nowe gry w telewizorach Samsung to zasługa aplikacji do streamingu gier Xbox, NVIDIA GeForce NOW i Utomik, która trafi na wybrane telewizory Samsung z 2021 roku. W przyszłym roku do oferty wejdzie również platforma Blacknut. Czego można się już teraz spodziewać, mając telewizor Samsung Smart TV?

Co nowego?

Nowe gry w telewizorach Samsung
Twitch na Samsung Smart TV / fot. Samsung

Jeszcze więcej gier w chmurze na telewizorach Samsung z pewnością ucieszy graczy.

Coraz więcej graczy może korzystać ze streamingu gier za pośrednictwem Samsung Smart TV bez konsoli. Teraz do listy aplikacji partnerów, oprócz Xbox, dołączą NVIDIA GeForce NOW i Utomik, które trafią na telewizory z 2022, a także na modele wyprodukowane rok wcześniej, czyli w 2021 roku. Tym samym skorzystają z nich posiadacze takich telewizorów Samsung, jak Excellence Line 8K, Neo QLED, QLED, The Frame, The Serif czy The Sero.

Aktualizacje oprogramowania rozpoczną się jeszcze w tym roku, co oznacza, że telewizory zakupione w polskich sklepach mogą być kompatybilne z nowym rozszerzeniem wkrótce. Samsung poinformował o dalszym rozwoju możliwości gamingowych swoich telewizorów w 2023 roku, potwierdzając wprowadzenie aplikacji Blacknut.

 Blacknut Cloud Gaming: co to?

Nowe gry w telewizorach Samsung
Samsung HW-Q990B / fot. Samsung

Aplikacja Xbox trafiła na telewizory Samsung z 2022 roku, co oznacza, że do grania w gry nie potrzebujesz już konsoli. Wystarczy szybkie, stabilne łącze, subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate oraz kompatybilny kontroler. Teraz jeszcze więcej osób skorzysta z tej możliwości, bowiem aplikacja dostępna będzie na wybrane telewizory Samsung z 2021 roku.

Warto dodać, że na telewizorach Samsung Smart TV można już także korzystać z popularnej aplikacji do strumieniowego przesyłania materiałów video. Twitch jest już dostępny na wszystkich telewizorach Samsung Smart TV z lat 2018-2022.

Już za kilka tygodni gracze korzystający z GeForce NOW będą mogli streamować gry PC w natywnej rozdzielczości do 4K i 60 klatkach na sekundę na telewizory Samsung z 2022 i 2021 r. Bez konieczności pobrania plików, ich instalacji, łatek czy aktualizacji. Na tym nie koniec, bo pamiętajmy o Blacknut Cloud Gaming.

Usługa subskrypcji Blacknut Cloud Gaming to katalog ponad 500 gier premium na komputery PC i konsole. To także największy nieograniczony dostęp do gier na ekranach telewizorów. Blacknut posiada funkcję „kliknij i graj”, pozwalając maksymalnie pięciu graczom grać jednocześnie na dowolnym kompatybilnym smartfonie, komputerze lub Smart TV. Biblioteka Blacknut dostarcza wiele tytułów, obejmujących klasyczne gry AAA, znane niezależne produkcje, przygody napędzane historią, strategie, a także największą kolekcję gier wyścigowych i sportowych. Użytkownicy Blacknut mogą cieszyć się uznanymi hitami, takimi jak Metro Exodus, Overcooked, a także ogromną kolekcją gier Disneya.

Od 2023 roku aplikacja Blacknut będzie dostępna dla posiadaczy wybranych telewizorów Samsung z lat 2021, 2022 i 2023 także w Polsce.

Źródło: Telewizja i sport w DVB-T2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *