Twitch na Samsung Smart TV: które to modele?

Twitch jest już dostępna na telewizorach Samsung Smart TV. Jakie modele są kompatybilne z odnowioną i popularną apką do strumieniowego przesyłania materiałów video dla graczy? Sprawdzamy!

Twitch to najbardziej znana na świecie aplikacja do transmisji na żywo gier czy wydarzeń e-sportowych. Oglądanie streamerów z całego świata stanowi dzisiaj świetną rozrywkę. Teraz także posiadacze telewizorów Samsung Smart TV mogą z niej skorzystać. I nie chodzi tylko i wyłącznie o najlepsze telewizory z oferty na 2022 rok.

Twitch na Samsung Smart TV

Twitch na Samsung Smart TV
Twitch na Samsung Smart TV / fot. Samsung

Od teraz na telewizorach Samsung Smart TV można zainstalować odnowioną i popularną aplikację do strumieniowego przesyłania materiałów video. Twitch jest już dostępny na wszystkich telewizorach Samsung Smart TV z lat 2018-2022.

To z pewnością dobra wiadomość dla posiadaczy modeli od 2018 roku w górę. Warto dodać, że Samsung jest jednym z producentów, który dba o to, by użytkownicy starszych modeli telewizorów Smart TV mogli korzystać z ich dodatkowej funkcjonalności.

Popularna aplikacja jest dostępna w języku polskim na wszystkich telewizorach Samsung, wyprodukowanych w latach 2018-2022. Co więcej, po zeskanowaniu kodu QR, widocznego na ekranie, zapewnia także świetną łączność ze smartfonem. Za pośrednictwem jego klawiatury można na bieżąco można komentować na ekranie telewizora zmagania naszych ulubionych streamerów i razem budować społeczność graczy.

Zwycięski duet: QN91B i HW-Q700B

Telewizor Samsung QN91B / fot. Samsung

Podczas oglądania różnego rodzaju wirtualnych rozgrywek czy transmisji sportowych niezwykle ważny jest telewizor, który zapewni niesamowite wrażenia w każdych warunkach. Tak jak QN91B, czyli przedstawiciel tegorocznej rodziny Neo QLED. Charakteryzuje się realistycznym, pełnym szczegółów obrazem, który jest zasługą technologii Quantum Mini LED. Pozwoli ona zachwycać się wyrazistymi detalami zarówno w ciemnych, jak i jasnych scenach.

Telewizor Samsung QE55QN91B: test

Jeśli chcemy się przenieść w sam środek wirtualnej akcji, równie duże znaczenie co obraz, ma brzmienie. Dlatego świetnym uzupełnieniem do telewizora Neo QLED będzie np. soundbar z Q-Serii HW-Q700B, który oferuje Bezprzewodowe Dolby Atmos (tylko telewizory z oferty 2022).

 

Samsung HW-Q700B / fot. Samsung

Samsung HW-Q700B Czarny – zobacz aktualne ceny

W praktyce oznacza to, że można cieszyć się przestrzennym dźwiękiem kinowym bez dodatkowych i uciążliwych przewodów. Wszystko dlatego, że wspomniany  soundbar z telewizorem łączy się przez Wi-Fi. W dodatku, dzięki nowej i przydatnej funkcji Q-Symphony, oba urządzenia stworzą naprawdę zgrany duet. Dotychczas musieliśmy decydować, czy wykorzystujemy głośniki w telewizorze, czy w soundbarze. Teraz dźwięk zostanie idealnie zsynchronizowany, co przekłada się na jeszcze lepsze wrażenia podczas gry czy seansu filmowego.

Co to jest telewizor Smart TV?

Ciekawostka: Jak sprawdzić czy nasz telewizor Smart TV jest kompatybilny z technologią bezprzewodowego Dolby Atmos? Informacja o kompatybilności dostępna w specyfikacji telewizorów na stronie Samsung.pl. Oczywiście, by w pełni wykorzystać zaawansowaną technologię dźwięku przestrzennego w swoim salonie, wymagane jest źródło dźwięku w formacie Dolby Atmos.

Źródło: Samsung, Ceneo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *