LG NANO813QA: specyfikacja techniczna

LG NANO813QA to przedostatnia seria tanich telewizorów, ale wykorzystujących już technologię NanoCell. Zobacz co oferują dokładnie nowe modele. Sprawdź ile kosztują i jakie wielkości przekątnych ekranu masz do wyboru.

LG NANO813QA to jedna z ostatnich serii, z tegorocznego katalogu modeli z ekranami NanoCell. Po niej jest już tylko seria LG NANO823QB (które dość szybko są wyprzedawane w wielu sklepach), telewizory QNED oraz OLED. Zobacz czy warto kupić nowe telewizory LG.

Telewizory LG : specyfikacja techniczna

LG NANO813QA
Telewizor LG 55NANO813QA / fot. LG
 • Rozmiar ekranu 50″, 55″, 65″, 75″
 • Ekran LED (NanoCell)
 • Tuner DVB-T2 – Tak
 • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
 • Technologia HDR: HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma)
 • Matryca 50 Hz
 • Moc głośników 2.0 / 20 W
 • Smart TV webOS (2022/ 7.0)
 • HDMI 4 (4x HDMI 2.0)
 • USB 2
 • Rok produkcji 2022

Telewizory LG to przede wszystkim modele dla osób chcących kupić lepszy niż standardowy telewizor LED, ale jeszcze nie taki warty fortunę. Tutaj na pokładzie masz 50 Hz matrycę, ale najważniejszym wyznacznikiem lepszego obrazu jest ekran NanoCell. Technologia od LG wykorzystuje nanocząsteczki do filtrowania wyblakłych kolorów z fal RGB.

W skrócie zyskujesz znacznie lepsze kolory niż w standardowych TV. Do tego dochodzi procesor obrazu o nazwie α5 Gen5 AI Processor 4K, którego zadaniem jest analizowanie wyświetlanych treści i ich optymalizacja w czasie rzeczywistym.

To przede wszystkim dwie różnice, których nie mają zazwyczaj standardowe telewizory LED. Mało tego jeszcze do niedawna wspomniany procesor obrazu był domeną tylko najlepszych telewizorów OLED.

Funkcje poprawy obrazu: Cinema, Dynamic Tone Mappng, Filmmaker Mode, HDR Active, HDR10 Pro, HEVC, Inteligentna kontrola jasności, Local Dimming, Skalowanie obrazu do jakości 4K UHD, Tryb Gry, Tryb HGiG

Jak przystało na budżetowe telewizory, każda z 4 wersji (od 50″ do 75″) oferuje nagłośnienie o mocy 20 W oraz system dźwięku 2.0. To oczywiście standard, a na dodatek telewizory nie wspierają Dolby Atmos.

Funkcje poprawy dźwięku: AI Sound Pro, Bluetooth Surround, Clear Voice Pro, Down Firing, Inteligentne dopasowanie dźwięku do pomieszczenia, Jednoczesne wysyłanie dźwięku na dwa wyjścia, Synchronizacja dźwięku, Udostępnianie dźwięku

Telewizor Smart TV, gniazda i opcja dla graczy

LG NANO813QA
Telewizor LG 55NANO813QA / fot. LG

Smart TV pracuje na najnowszej wersji systemu webOS. Jego obsługa jest intuicyjna, a jego funkcjonalność wszechstronna. Telewizor Smart TV współpracuje z Asystentami głosowymi (Alexa, Google) czy umożliwia przesyłanie mediów z innych urządzeń, prosto na ekran tv, drogą bezprzewodową. Dodatkowo zawsze możesz skorzystać z wyszukiwania głosowego, szukając czegoś w internecie.

Wśród najważniejszych gniazd i złączy, zyskujesz 4 HDMI (w wersji 2.0) oraz 2 porty USB. HDMI w wersji 2.1. zarezerwowane są w 2022 roku dla lepszych telewizorów QNED oraz OLED.

Telewizory LG: ceny i nazewnictwo modeli

Telewizor LG 55NANO813QA / fot. LG

Telewizory z tej serii są już dostępne w wielu sklepach, m.in. w Euro. Ceny zaczynają się od 2399 (50 cali) oraz 6499 zł (75 cali). Powyżej znajdziesz aktualne ceny wszystkich telewizorów z tej serii (link powyżej, pod zdjęciem).

Seria NANO813QA dostępna jest w kolorze czarno-srebrnym.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *