Lista rzeczy na wakacje: co zabrać?

Lista rzeczy na wakacje to niekoniecznie olejek do opalania, namiot czy śpiwór. Żyjemy w czasach, gdzie technologia odgrywa kluczową rolę. Nawet podczas wakacyjnych podróży warto ułatwić sobie życie decydując się na zabranie ze sobą jednego z poniższych sprzętów. Zobacz co zyskasz.

Lista rzeczy na wakacje, która przedstawiamy będzie przydatna dla osób, które nie wyobrażają sobie odcięcia od wszelkich urządzeń technologicznych. Zobacz co warto mieć ze sobą poza smartfonem, powerbankiem i dlaczego.

1. Odtwarzacze MP3/MP4

Lista rzeczy na wakacje – odtwarzacz MP3 / fot. Hyundai

Odtwarzacze MP3/MP4 – zobacz aktualne ceny

Co zabrać na wakacje, kiedy jesteś miłośnikiem muzyki i nie możesz się bez niej obejść? To zupełnie zrozumiałe, że podczas wakacyjnych wędrówek czy podróży najczęściej będziesz słuchał muzyki ze smartfona. Jednak są takie tereny gdzie nie zawsze jesteś w stanie naładować telefon, a dodatkowo bateria szybciej się rozładowuje.

Teraz wyobraź sobie, że możesz słuchać muzyki nie tracąc przy tym ani jednego procenta baterii smartfona. Po prostu przerzuć się na odtwarzacz MP3/MP4. Najlepsze urządzenia potrafią odtwarzać nieprzerwanie muzykę na jednym ładowaniu do kilkunastu godzin. To banalne rozwiązanie (wiemy), ale jeśli nałogowo słuchasz muzyki przez kilka godzin dziennie, odczujesz różnicę na nietkniętej baterii smartfona.

2. Nawigacja samochodowa

Lista rzeczy na wakacje
Nawigacja TOMTOM GO / fot. TOMTOM

Nawigacja samochodowa to przydatna rzecz, kiedy jedziesz w jakieś miejsce po raz pierwszy. Obecnie większą popularnością cieszą się nawigacje samochodowe od Garmina, TOMTOMa czy Navitela niż mapy w różnego rodzajach aplikacjach na smartfony. Wszystko dlatego, że producenci nawigacji samochodowych dbają o to, by ich mapy były jak najbardziej aktualne i służyły kierowcom jak najdłużej. Dodatkowo ich ceny także nie są tak straszne, jak jeszcze kilka lat temu.

3. Słuchawki bezprzewodowe

Huawei FreeBuds Pro 2 – srebrny / fot. Huawei

Huawei FreeBuds Pro 2 – zobacz aktualne ceny

Do dobrego odtwarzacza MP3/MP4 warto dokupić nieco lepsze słuchawki. Te dołączane przez producenta to najczęściej modele przewodowe z niższych serii. Tymczasem na dobre słuchawki bezprzewodowe nie musisz wydawać fortuny. Ceny najtańszych zaczynają się od 99 zł. Oczywiście zwracaj uwagę na to, jak długo będą pracowały na jednym ładowaniu.

Jeśli jednak możesz pozwolić sobie na droższy model, warto zdecydować się na sprzęt firm, które od lat dostarczają na rynek tego typu gadżety, no i oczywiście klienci są zadowoleni z tych urządzeń. Obecnie najpopularniejszymi producentami słuchawek bezprzewodowych są JBL, Huawei, Xiaomi czy Marshall.

Słuchawki bezprzewodowe – zobacz aktualne ceny

4. Kamery sportowe

Lista rzeczy na wakacje
Kamera sportowa GO PRO / fot. Go Pro

Nie musisz być wyczynowcem, ani mistrzem świata we wspinaczce górskiej. Nawet jadąc na drugi koniec Polski, nad morze, możesz uwiecznić swoje najlepsze wspomnienia za pomocą kamerki sportowej. Tutaj także decydując się na nagrywanie kamerą, zyskujesz zapewne o wiele lepsze parametry zdjęć niż jakbyś robił je kamerką smartfona. No i tak samo, jak w przypadku osobnego urządzenia do odtwarzania muzyki, tutaj także odciążysz kamerkę swojego telefonu. Pamiętaj, że zdjęcia oraz filmy nagrywane w wysokiej rozdzielczości zajmują sporo pamięci w telefonie albo na karcie.

5. Głośniki przenośne

Głośniki mobilne / fot. JBL

Głośniki przenośne to opcja dla tych, którzy wolą jednak, żeby muzyka płynęła dookoła nich. Po prostu jest wygodniej. Warto także zwrócić uwagę na głośniki mobilne z funkcją powerbanka. Zyskujesz dodatkowe źródło energii, albo po prostu więcej miejsca w plecaku, decydując się na głośnik z własnym zasilaniem. Dodatkowo te nie są wcale o wiele droższe od modeli bez opcji ładowania innych urządzeń.

Nasz komentarz

Jeśli zależy Tobie, by podczas wakacji odciążyć baterię swojego smartfona, warto rozważyć zabranie dodatkowych urządzeń, które przedstawiliśmy. Wielu z nas nie wyobraża sobie wakacji bez tych technologicznych gadżetów. Nic dziwnego, bo trzeba sobie przecież ułatwiać życie, zwłaszcza na wakacjach, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *