LG inwestuje w telewizory OLED

LG inwestuje w telewizory OLED. Koncern poinformował niedawno, że nadal będzie wspierał rozwój telewizorów OLED na rynkach europejskich. To właśnie tutaj firma odnosi ogromne zyski z ich sprzedaży. Pomimo tego, że te do najtańszych wcale nie należą.

Telewizory OLED mogą być telewizorami przyszłości. Już teraz nie wymagają podświetlania i użycia ciekłego kryształu. Do tego poza doskonałą jakością obrazu otrzymujemy też oryginalny design. Te są przezroczyste, elastyczne i niezwykle smukłe.

Telewizory OLED

LG inwestuje w telewizory
OLED65E7V / fot. LG

W 2013 r. spółka LG Display zapoczątkowała erę OLED, wprowadzając do sprzedaży pierwszy na świecie telewizor z matrycą organiczną, opracowany we współpracy z LG Electronics. Ten innowacyjny produkt utwierdził spółkę w przekonaniu, iż technologia OLED na dobre zmieni standardy wyświetlania obrazu oraz oblicze całego rynku telewizorów.

Zobacz także | Najlepsze telewizory OLED

Liczba producentów telewizorów wykorzystujących panele OLED stale rośnie (…) Modele z panelem organicznym stanowią już 74% kategorii telewizorów premium z ekranem większym niż 55 cali i droższych niż 2 000 dolarów, oraz 61% w segmencie powyżej 65 cali i 3 000 dolarów. Oznacza to, że zgodnie z przewidywaniami w segmencie premium technologia OLED zdominowała rozwiązania LCD.
– Źródło: LG

Spółka LG Display wprowadziła w tym roku na rynek nowe produkty, m.in. telewizory OLED typu „wallpaper”, które jak sama nazwa wskazuje, można z łatwością mocować na ścianach. W ofercie znalazły się także takie innowacje jak telewizory OLED wykorzystujące technologię krystalicznie czystego dźwięku (Crystal Sound, CSO), dwustronne wyświetlacze oraz „falujący” pionowy ekran VTO (Vertical Tiling OLED), który przypomina konstrukcję złożoną z połączenia sześciu wyświetlaczy OLED.
– Źródło: LG

LG inwestuje w telewizory. Nasz komentarz

Co to oznacza dla przeciętnego zjadacza chleba marzącym o takim telewizorze? Hmmm.. jeśli spojrzycie na nasz ranking najlepszych telewizorów OLED zobaczycie, że ceny wielu z nich są dla wielu klientów przeszkodą, by je zakupić. Z drugiej strony ciągły rozwój na rynkach europejskich modeli z matrycą OLED może spowodować to, że LG OLED TV będą taniały. Na to liczymy w ciągu kilku najbliższych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *