LG 65QNED913PA: nowy telewizor MiniLED w sklepach

LG 65QNED913PA to jeden z trzech modeli z wysokiej, tegorocznej oferty telewizorów MiniLED. Czym odznacza się ta seria? Czy warto zdecydować się na jeden z trzech modeli o wielkościach ekranu 65″, 75″ albo 86″?

Jedno jest pewne. W tym roku ponownie koncern LG może pochwalić się gigantycznymi przekątnymi ekranu. Modele z serii QNED91 (modele oznaczone jako QNED913PA) o wielkościach 65″, 75″ oraz 86″ cali trafiły w końcu do sklepów. Ile kosztują telewizory LG MiniLED (QNED)?

LG 65QNED913PA: najważniejsze dane

LG 65QNED913PA
LG 65QNED913PA / fot. LG

Telewizory z serii QNED91 są identyczne. We wszystkich trzech wielkościach ekranu masz do czynienia z telewizorami z podświetleniem MiniLED. Samsung ma również takie telewizory (Mini LED/Neo QLED). W tym roku moda na przełomową technologię może sprawić, że za kilka lat, najlepsze telewizory będą tymi z ekranami Mini LED/MiniLED.

LG 65QNED913PA odznacza się rozdzielczością 4K Ultra HD, z matrycą MiniLED, pracującą na 100 Hz. Ma to ogromne znaczenie, jeśli telewizor będzie używany do grania w gry, oglądania sportowych emocji, czy do oglądania najlepszych filmów, gdzie ruch zmienia się dynamicznie.

Oczywiście telewizory LG QNED wspierają niemal wszystkie najważniejsze formaty HDR: HDR10, Dolby Vision oraz HLG. Dzięki temu kontrast w telewizorach jest znacznie lepszy niż w modelach bez HDR. Gracze z pewnością docenią takie technologie, jak Auto Low Latency Mode (ALLM), Variable Refresh Rate (VRR).

Jak przystało na wysoką serię telewizorów QNED, wszystkie modele oferują wiele opcji poprawy obrazu, a najważniejsze to Quantum Dot, 4K Cinema HDR, Ultra Luminance Pro, Wide Viewing Angle, HDR Dynamic Tone Mapping, Dolby Vision IQ, FILMMAKER MODE, tryb HGiG, HDR10 Pro, AI Picture, AI Upscaling, α7 Gen4 Intelligent Processor, Image Enhancing, Nano Color Pro.

LG 65QNED913PA: dźwięk

LG 65QNED913PA
LG 65QNED913PA / fot. LG

Seria QNED wykorzystuje system dźwięku przestrzennego 2.2 z głośnikami o łącznej mocy 40 W. Do codziennego korzystania z telewizora, jakość dźwięku powinna być zadowalająca. Zwłaszcza, że wśród funkcji odpowiedzialnych za jeszcze lepszy dźwięk znalazły się, m.in. (Inteligentna Kontrola Dźwięku), Bluetooth Audio, Bluetooth Surround Ready, Clear Voice (Czysty Głos), Dolby Atmos, HDMI eARC, Wireless Sound Sync.

Smart TV

Smart TV, a więc inteligentne telewizory od LG działają na intuicyjnym (bardzo prostym w obsłudze) systemie operacyjnym webOS w wersji 6.0. Użytkownicy mobilnych urządzeń mogą połączyć się z telewizorem za pomocą Bluetooth oraz AirPlay 2.

Poza dostępem do najlepszych aplikacji (YouTube, Netflix, Apple TV), zyskujesz nie tylko komfortowe przeglądanie stron www na ekranie telewizora (dzięki wygodnemu pilotowi Magic), ale też Alerty sportowe, Inteligentne rekomendacje, Inteligentny dom (AI Home) czy szybkie łączenie z telefonem. Do tego dochodzi obsługa Asystent Google i Amazon Alexa.

Gniazda i złącza

LG 65QNED913PA / fot. LG

Wszystkie telewizory z serii QNED91 zostały wyposażone w 4 HDMI (wszystkie w wersji 2.1) oraz trzy złącza USB. Pełna lista wejść /wyjść wygląda następująco:

  • Liczba złączy HDMI 4 (4x HDMI 2.1)
  • Liczba złączy USB 3
  • Złącze Ethernet (LAN) tak
  • Cyfrowe wyjście optyczne tak
  • Złącze CI (Common Interface) 1
  • Wyjście słuchawkowe tak

LG QNED91: ceny i nazewnictwo modeli

LG 65QNED913PA / fot. LG

Telewizory z serii QNED91 to modele o wielkościach:

  • LG 65QNED913PA – cena od 7999 zł,
  • LG 75QNED913PA – cena od 10999 zł,
  • LG 86QNED913PA – cena od 14999 zł.

Seria dostępna jest w kolorze srebrnym.

 

Źródło: Ceneo, LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *