Zwijany telewizor OLED? LG ma patent!

Zwijany telewizor OLED? Kolejną z serii telewizorów OLED jest LG RX, a jej reprezentantem jest 65-calowy LG OLED65RX. To rozwijany telewizor OLED, którego ekran możemy schować w podstawę, będącą jednocześnie soundbarem.

Czegoś takiego jeszcze nie było. Zobaczcie co oferuje innowacyjny, zwijany OLED od koncernu LG z serii OLED RX.

Zwijany telewizor LG OLED

LG OLED65RXPUA / fot. LG
  • Ekran rozwijany OLED 65 cali
  • Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
  • Technologia HDR: Cinema HDR (Dolby Vision, HDR10, HLG), Dolby Vision IQ, HDR Dynamic Tone Mapping Pro
  • Matryca 100 Hz
  • Moc głośników 4x 15W + 2x20W
  • Smart TV webOS 5.0
  • Liczba HDMI 4
  • Liczba USB 3
  • Rok produkcji 2020

LG OLED RX to seria nietypowa (inne oznaczenie to LG SIGNATURE OLED TV R), ze względu na to, że jej główną cechą jest rozwijany (wysuwany) ekran. Ten jest regulowany w trzystopniowej skali.

Regulując wysunięcie ekranu można dostosować jego proporcje do formatu wyświetlanych treści. Ponadto, przy lekko wysuniętym ekranie, telewizor może służyć do wyświetlania informacji o pogodzie lub najnowszych wiadomości. Ekran można też całkowicie wsunąć do obudowy, która nie rzuca się w oczy i zupełnie nie kojarzy się z telewizorem.
– Źródło: LG

65-calowy OLED oferuje niemal takie same opcje dotyczące jakości wyświetlanego obrazu, jak seria niższa LG OLED GX.

Zwijany telewizor OLED
LG OLED65RXPUA / fot. LG

Co jeszcze?

Poza rozdzielczością 4K, 100 Hz matrycą, zgodnością z HDR i procesorem obrazu α9 Gen 3 AI Processor 4K, warto zwrócić uwagę na wrażenia audio, jakie ten zaoferuje. Telewizor został wyposażony w takie same głośniki co seria OLED CX (Front Firing).

Jednak tutaj zwiększono ich moc do 100W. Otrzymujemy 4.2-kanałowy dźwięk z czterema głośnikami głównymi (4x15W) oraz dodatkowym subwooferem (2x20W).

Spoglądając na opcje poprawy dźwięku, mamy tutaj te same dodatki, co w serii OLED GX. Najważniejsze z nich to oczywiście obsługa Dolby Atmos, OLED Surround, czy AI Sound Pro. Wszystkie dbają o to, żebyśmy uzyskali doskonałej jakości dźwięk przestrzenny.

Smart TV pracuje na systemie webOS 5.0, jednak jako jedna z dwóch serii (druga to WX) nie zaoferuje dwóch rzeczy. Chodzi o kompatybilność z G-SYNC czy FreeSync. Oznacza to, że poszukując idealnego telewizora do gier, warto zwrócić uwagę na tańsze telewizory OLED, kompatybilne z powyższymi dwoma technologiami.

Zwijany telewizor OLED
LG OLED65RXPUA

Kto wie, może rolowany OLED nie będzie telewizorem, do którego trzeba będzie dokupywać dodatkową listwę głośnikową. Oczywiście jeśli ten pojawi się w sprzedaży. Obecnie jest mała szansa, że telewizor pojawi się w tym roku w sklepach. Pozostaje tylko czekać do wiosny, aż do sklepów trafią wszystkie modele z tegorocznej oferty tego producenta.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *