Telewizory Sony 2020 – czy warto kupić?

Telewizory Sony 2020 – czy warto kupić? Netflix Calibrated Mode, Ambient Optimization, X1 Ultimate, X-Motion Clarity, czy Frame Tweeter to tylko niektóre z technologii, które wykorzystują nowe telewizory Sony Bravia 2020. Czy warto kupić telewizor Sony  w 2020 roku?

W tym roku ponownie koncern Sony przygotował bogatą ofertę telewizorów 4K oraz 8K. Zobacz 5 powodów, dla których warto wybrać nowe Sony Bravia.

Telewizory Sony 2020

Telewizor Sony 65XH95/ fot. Sony

Najnowsze telewizory Sony na 2020 rok zostały ujawnione. Teraz pozostaje przyjrzeć się bliżej technologiom i funkcjom, które będą wykorzystywały. Przypomnijmy, że koncern pokazał serię Full Array LED 8K ZH8, telewizory OLED 4K A8 (55″ i 65″) i A9 (48″) oraz dwie serie Full Array LED 4K: XH95 i XH90. My znamy pozostałe modele. Zobaczcie 5 powodów dla których warto kupić telewizory Sony na 2020 rok.

1. Procesor obrazu X1 Ultimate

Telewizor Sony 65XH95/ fot. Sony

Panasonic ma swój procesor HCX Pro, tymczasem Sony stawia na procesor obrazu X1 Ultimate.

Aby obraz wyglądał wiernie i realistycznie, wyjściowy sygnał jest przetwarzany przez najbardziej zaawansowany z procesorów Sony: X1 Ultimate. Pierwszorzędne znaczenie ma także jakość dźwięku. Zapewnia ją technologia Sound-from-Picture Reality, dzięki której dźwięk zdaje się dobiegać wprost z ekranu.

Nie wszystkie telewizory Sony na 2020 rok zostały w niego wyposażone. Posiadają go tylko telewizory 8K (ZH8), OLED (A9 i A8) oraz seria XH95.

2. Netflix Calibrated Mode

W tym roku ponownie telewizory Sony będą kompatybilne z “netflixowskim trybem”. Co to takiego?

Nowe telewizory nadal będą wyposażone w tryb Netflix Calibrated Mode, gwarantujący studyjną jakość przy oglądaniu seriali z serwisu Netflix. Z kolei dzięki trybowi IMAX Enhanced (w wybranych modelach) rozrywka we własnych czterech ścianach zyska dodatkową intensywność i realizm.

3. Ambient Optimization

Ambient Optimization nie ma nic wspólnego z trybem Ambient znanym z telewizorów Samsung.

Nowością będzie technologia optymalizacji obrazu i dźwięku o nazwie Ambient Optimization, której działanie polega na zwiększaniu lub zmniejszaniu jasności obrazu odpowiednio do oświetlenia pomieszczenia. Dzięki wykrywaniu zasłon, mebli i innych obiektów, które mogą tłumić lub odbijać dźwięk, technologia ta pozwala ponadto skorygować akustykę i uniknąć pogorszenia brzmienia.

4. Frame Tweeter

Telewizory Sony
Telewizor Sony 85ZH8 / fot. Sony

Tegoroczny, najwyższy model o rozdzielczości 8K z podświetleniem Full Array (seria Sony XH8) zaoferuje nową technologię Frame Tweeter.

Nowa technologia Frame Tweeter (ZH8) — na zniewalające wrażenia składają się trzy element: doskonały obraz, smukła sylwetka i dźwięk Sound-from-Picture Reality, w tym nowa technologia Sony Frame Tweeter z głośnikiem wysokotonowym w ramce ekranu. Wprowadza on ramkę w wibrację, przez co widz odnosi wrażenie, że dźwięk dobiega wprost z ekranu.

5. X-Motion Clarity

W telewizorach OLED (serie A8 i A9) dochodzi w tym roku technologia X-Motion Clarity.

Technologia X-Motion Clarity do telewizorów OLED — ceniona, najlepsza w tej klasie rozwiązań technologia Sony pojawi się teraz w telewizorach OLED, zapewniając niezrównane wrażenia przy oglądaniu programów sportowych. Jej działanie polega na znacznym zwiększeniu częstotliwości odświeżania w celu poprawy płynności ruchu, jasności i ostrości bez wprowadzania opóźnień w obrazie.

Telewizory Sony 2020: co jeszcze?

Z najważniejszych ciekawostek warto dodać, że wybrane modele będą obsługiwały rozdzielczość 8K i obraz 4K wyświetlany w tempie 120 kl./s. W praktyce zapewne będą to modele od serii XH85 w górę.

Co to oznacza? W połączeniu z mniejszymi opóźnieniami na wejściach HDMI zapewni to najlepsze możliwe wrażenia użytkownikom konsol do gier nowej generacji, które niedługo pojawią się na rynku.


Źródło: Sony

Jedna odpowiedź do “Telewizory Sony 2020 – czy warto kupić?”

  1. Stanowczo odradzam tv Sony. To chińskie badziewie. No chyba że ktoś ma nerwy ze stali i zachwyca się znaczkiem sony. Ja męczę się z nim już 2 lata zamiast posłuchać szwagra i kupić samsunga uległem sprzedawcy wzielem sony i teraz żałuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *