Telewizor OLED Panasonic: czy warto kupić?

Telewizor OLED Panasonic – czy warto? Zobacz czym wyróżniają się flagowe modele tego producenta. Poznaj najważniejsze cechy telewizorów OLED Panasonica.

Zobacz 5 powodów, dla których warto kupić telewizor OLED Panasonic. Co takiego sprawia, że te w porównaniu do konkurencji modele są takie wyjątkowe?

 

Czy warto kupić telewizor OLED?

1. Tryb 360 Soundscape Pro

Czy warto kupić telewizor OLED
360 Soundscape Pro / fot. Panasonic

Jedną z najciekawszych nowości pod kątem dźwięku w telewizorach OLED od Panasonica jest Tryb 360 Soundscape Pro. Dzięki głośnikom skierowanym do góry i do przodu, jakość brzmienia jest o wiele lepsza, niż w telewizorach z ubiegłorocznych serii. Te obsługują także Dolby Atmos oraz zostały dostrojone przez inżynierów z Technicsa. Ta nazwa mówi sama za siebie.

2. Dolby Vision IQ

Czy warto kupić telewizor OLED
Dolby Vision IQ / fot. Panasonic

Dolby Vision IQ to kolejna technologia, którą wykorzystują telewizory Panasonica w 2020 roku. Dzięki niej telewizor w inteligentny sposób odwzorowuje każdy wyświetlany szczegół. Nawet, kiedy natężenie światła w salonie się zmieni. OLED ma wbudowany czujnik światła rozproszonego, którego zadaniem jest dbać o wyrazistość detali.

Zobacz także | Najlepsze telewizory z Dolby Vision

3. Wsparcie wielu formatów HDR

Telewizory Panasonic OLED są kompatybilne z jednym z najbardziej popularnych formatów HDR – HDR10+. Do tego dochodzi HLG, Dolby Vision oraz HLG Photo. Dzięki temu ostrość, kontrast i odwzorowanie barw jest na najwyższym poziomie. Telewizor analizuje każdą scenę, by wyświetlać jak najlepszą jakość obrazu.

4. Profesjonalny panel OLED z trybem Filmmaker

Jak wiadomo OLED OLEDowi nierówny. Wystarczy spojrzeć na ofertę telewizorów LG na 2020 rok. Mamy tam aż 14 modeli. Ponownie koncern zdecydował się wybrać jeden z najlepszych paneli OLED do swoich telewizorów – dedykowany panel Professional Edition firmy Panasonic.

Do tego dochodzi tryb Filmmaker, o którym pisaliśmy już w 2019 roku. Wystarczy nacisnąć na pilocie jeden przycisk, by oglądać film zgodnie z zamierzeniami twórców.

5. Procesor HCX Pro

Procesor HCX Pro / fot. Panasonic

W serii Panasonic HZ2000 zarówno w wersji 55, jak i 65-calowej, jednym z najważniejszych elementów jest procesor obrazu. W tym roku mamy do czynienia z inteligentnym procesorem o nazwie Procesor HCX Pro.

Źródło: Panasonic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *