Telewizory Sony 2021: Sony Z9J (8K)

Telewizory Sony 2021 oferujące rozdzielczość 8K to seria Z9J. W jej skład wchodzą obecnie dwa modele o wielkości 75 oraz 85 cali. Co wiadomo o modelach Sony XR-75Z9J i Sony XR-85Z9J?

Kiedy nowe telewizory Sony 2021 pojawią się w sklepach? Jakie będą ich ceny? Co oferuje seria Z9J o rozdzielczości 8K i czy wreszcie opłaca się kupować telewizory 8K?

Telewizory LED 8K – seria Z9J (modele 75″ i 85″)

Telewizory Sony 2021
Telewizory Sony 2021 – seria Z9J / fot. Sony

Telewizor Sony XR-75Z9J – zobacz aktualne ceny

Tegoroczna seria Sony Z9J to telewizory LED 8K oferujące zaawansowany procesor obrazu Cognitive Processor XR, panel Full Array LED z technologiami XR Triluminos Pro, XR Contrast Booster i interpolacji XR 8K, XR Motion Clarity czy X-Wide Angle. Wszystkie wspomniane technologie sprawiają, że jakość obrazu na telewizorze Sony 8K jest zdumiewająca. Przypomnijmy, że Sony to jeden z kilku wiodących na rynku producentów telewizorów, który ma w swojej ofercie telewizory 8K.

Wśród opcji poprawy obrazu znalazły się także X-Anti Reflection osłabiająca odblaski, żebyśmy jeszcze wygodniej mogli oglądać telewizję, zgodność ze standardem HDMI 2.1, obsługa technologii Dolby Vision HDR i Dolby Atmos (dbającej o intensywny dźwięk) czy Ambient Optimization optymalizująca jakość obrazu i dźwięku. Seria Sony Z9J wykorzystuje także system Calman Ready umożliwiający precyzyjne regulacje niedostępne z poziomu standardowych ustawień obrazu.

Telewizory Sony 8K – jakość dźwięku, Smart TV

Telewizory Sony 8K co roku są ulepszane nie tylko pod kątem wyświetlania najlepszej jakości obrazu. Chodzi także o odpowiednie wrażenia audio czy funkcje dodatkowe (Smart TV). Tegoroczne najlepsze telewizory 8K Sony wykorzystują technologię Acoustic Multi-Audio, która wytwarza kinowy dźwięk przestrzenny z precyzyjnie rozmieszczonymi źródłami, pozostający w idealnej harmonii z obrazem.

Smart TV oferuje najnowszą platformę Bravia Core, która może być ciekawą alternatywą dla Netflixa. Telewizory Sony oferują również tryb Netflix Calibrated Mode. Ten ostatni pozwala cieszyć się studyjną jakością masteringu obrazu w zaciszu własnego salonu.

Do tego dochodzi usługa Google TV (spersonalizowane rekomendacje na temat tego, co oglądać. Treści zostaną wybrane w powiązaniu z wcześniej oglądanymi przez nas filmami, programami i serialami, by oferować dodatkowe materiały wideo, które również nas zainteresują. Inteligentne telewizory oferują także łatwe podłączanie różnych urządzeń dzięki technologiom Apple AirPlay 2 i HomeKit oraz współpracę z asystentem Alexa i Asystentem Google.

Telewizory 8K – ceny, dostępność

Telewizory Sony 2021
Telewizory Sony 2021 – seria Z9J / fot. Sony

Telewizor Sony Bravia XR-75Z9J – zobacz aktualne ceny

Dokładna specyfikacja techniczna modeli Sony XR-75Z9J i Sony XR-85Z9J nie jest jeszcze znana. Zapewne będziemy musieli poczekać jeszcze trochę, zanim okaże się, co dokładnie zaoferują telewizory 8K od Sony. Modele najwcześniej mogą pojawić się w polskich sklepach na wiosnę 2021. Kiedy to nastąpi, poinformujemy Was o tym.

Ceny telewizorów Sony 8K również nie są jeszcze znane. Dla porównania poniżej możecie zobaczyć, ile kosztują telewizory Sony z serii ZH8 (modele z oferty na 2020 rok).

Jak widać, zakup telewizora 8K to wciąż spory wydatek rzędu co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. Poza tym wciąż powraca pytanie, czy warto kupić telewizor 8K? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule, do którego link znajdziecie poniżej.

Źródło: Sony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *