Samsung Smart TV: co nowego w telewizorach?

Samsung Smart TV: co nowego w telewizorach?. Zanim nowe modele pojawią się w sklepach postanowiliśmy sprawdzić, na co zwrócić uwagę przy zakupie według tego producenta w 2019 roku.

Jakie nowości przygotował koncern Samsung? Czego można się spodziewać po nowych Smart TV?

Samsung Smart TV: co nowego?

Samsung Smart TV
Samsung Smart TV 2019 / fot. Samsung

Ogłoszenie współpracy marek Samsung i Apple to ważne wydarzenie. Wiosną tego roku użytkownicy telewizorów Samsung na 2019 r. oraz zeszłorocznych modeli QLED, a także serii 8, 7, 6 i 5 z 2018 r. będą mogli – korzystając z AirPlay 2 – wyświetlać na dużym ekranie treści bezpośrednio ze swoich urządzeń z systemem iOS, takich jak iPhone, iPad i Mac.

Co ważne: aby to zrobić, nie będą potrzebować żadnych dodatkowych urządzeń. Warto też podkreślić, że usługa będzie dostępna także dla polskich użytkowników.
– Źródło: Samsung

Zobacz także | Który telewizor Samsung wybrać?

Samsung Smart TV będą w tym roku oferowały nową aplikację o nazwie iTunes Movies & TV Shows. Co prawda kiedy nastąpi jej premiera, na początku będzie ona dostępna tylko na telewizorach z 2019 roku.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Samsung Smart TV
Samsung Smart TV 2019 / fot. Samsung

Wiosną, wraz z aktualizacją oprogramowania, zostanie także udostępniona posiadaczom telewizorów QLED z 2018 roku. Dzięki niej użytkownicy będą mogli z poziomu telewizora przeglądać iTunes Store, zyskają dostęp do swojej biblioteki iTunes oraz możliwość kupienia lub wypożyczenia filmów i seriali, w tym produkcji 4K HDR. To doskonałe uzupełnienie takich platform z filmami, jak HBO GO, Netflix, Cineman, vod.pl czy Player.
– Źródło: Samsung

Kolejną ciekawą nowością jest możliwość skorzystania z funkcji zdalnego dostępu do urządzeń peryferyjnych. Oznacza to możliwość sterowania podłączonymi do domowej sieci komputerami, laptopami, smartfonami i tabletami. Co najważniejsze funkcja ma działać nawet, gdy urządzenia będą w innym pomieszczeniu, niż ich użytkownicy.

W 2019 roku Smart TV będzie nie tylko rozbudowaną platformą rozrywki, ale także swoistym centrum sterowania domem. Pulpit SmartThings, dostępny w ramach dedykowanej aplikacji, nie tylko pomoże połączyć domowe sprzęty, ale pozwoli także nimi zarządzać, tworząc kompleksowy ekosystem Internetu Rzeczy.

I tak na przykład użytkownik może zaprogramować automatyzacje sterujące urządzeniami lub uruchamiające odpowiednie działania, gdy spełnione zostają określone warunki. Wybrana pora dnia lub lokalizacja domowników mogą być sygnałem aktywacyjnym. Na przykład klimatyzator może się wyłączyć, gdy zostaną wykryte otwarte okna, a smartfon włączy światła w domu, gdy jego GPS wskaże, że użytkownik znajduje się w pobliżu.
– Źródło: Samsung

Nasz komentarz

Pomysł na rozwijanie inteligentnych funkcji ułatwiających nam codzienne życie, to z pewnością coś fajnego dla osób, korzystających z tego typu udogodnień od lat. Jednak pamiętajmy, że w Polsce nie wszyscy są przekonani do Smart TV, jak w innych krajach europejskich. To właśnie za granicami naszego kraju miliony użytkowników korzysta z aplikacji na ekranie swojego Smart TV. Natomiast u nas funkcje Smart TV nie są jeszcze tak popularne. Wiadomo korzystamy z nich, ale w mniejszym stopniu.

Gdyby przeprowadzić ankietę na terenie któregoś z polskich sklepów z elektroniką na temat takich zagadnień, jak Smart TV, Screen Mirroring, czy sterowania smartfonem, albo chociażby gdybyśmy zapytali jakie są systemy operacyjne w Smart TV, z pewnością poziom tej wiedzy nie byłby wysoki. W 2019 roku pytanie klienta, co to znaczy, że telewizor jest Smart TV? jest ciągle na porządku dziennym.

Być może nie jesteśmy jeszcze gotowi na tak zaawansowane funkcje, które zaoferują najlepsze telewizory Samsunga? Może to wszystko jest trochę na wyrost? Może lepiej w pierwszej kolejności uświadomić klientom, co to jest Smart TV, jakie oferuje funkcje, a dopiero potem skupiać się na takich rzeczach jak asystent głosowy Alexa, czy sterowanie za pomocą smartfona opcjami telewizora (co dla niektórych wciąż jest zagadką).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *